1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-31, 06:25   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

bogdusia, dałabyś radę i bez nas, bo kierowała Tobą wielka miłość, ogromne ciepło, troska o swoją Królową Matkę. Dałaś swojej Mateczce wszystko co mogłaś dać od siebie. Mama wychowała wspaniałą córkę. Teraz masz swojego, osobistego Anioła, który czuwać będzie przy Tobie.

Życzę Ci, żeby kolejny okres w Twoim życiu, okres żałoby przeszedł w miarę łagodnie. Trzymaj się dzielna dziewczyno.

Mama już spokojnie i bez bólu odpoczywa ::rose::
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-30, 18:08   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

:tull:
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-29, 09:10   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

Ciężko coś napisać w takich chwilach.

To dla Was ten oddech ciężki budzi niepokój, wydaje się być straszną męczarnią dla odchodzącego ale tak nie jest, mama w tym momencie nie cierpi tak trudno oddychając.

Wiem, że czujemy się w takich chwilach bezradni. Wasza obecność jest dla Niej balsamem dla duszy. Możecie być, mówić do Niej, słuch wyłącza się ostatni. Ona Wam nic nie powie ale Wy możecie Ją uspokajać zapewniać, że dacie sobie radę, że kochacie, jesteście, że może spokojnie odejść i się już nie męczyć, trudne do wypowiedzenia zdanie, ale czasami pomaga odejść w ten lepszy świat.

Nie ruszajcie mamy, każdy dotyk może sprawiać Jej ból i przerywać odchodzenie. Nie mówię o delikatnym trzymaniu za rękę, czy delikatnym gładzeniu.

Bardzo mi przykro, że przeżywacie obecnie takie ciężkie chwile, sił Wam życzę, zwłaszcza tych psychicznych. Jestem sercem z Wami i bardzo mocno przytulam.
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-28, 09:39   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

Cudownie piszesz o mamie, pięknie i z miłością. Robisz wszystko co możesz, co potrafisz, jesteś cudowną, troskliwą córką. Pisząc tak pięknie o mamie pewnie tak samo pięknie postępujesz, tyle możesz teraz mamie ofiarować, co czynisz.

Choroba robi swoje, organy coraz słabsze, nie radzą sobie ze wszystkim funkcjami i niektóre dolegliwości mimo stosowania medykamentów nie skutkują już.

bogdusia napisał/a:
Jak pomóc jej przejść bezpiecznie na lepszą stronę?


Robisz to każdego dnia, jesteś, kochasz, całujesz, przytulasz, łagodzisz dolegliwości, koisz strach, tak możemy przeprowadzić na drugą stronę, mama czuje Twoją troskę i czuje Twoją miłość, dbasz o każdy szczegół Jej cierpienia żeby go niwelować, jesteś z Nią więc mama czuje się bezpiecznie.

bogdusia napisał/a:
Mam jeszcze jeden dylemat czy powinnam zaprosić
księdza z olejami świętymi? Nie wiem jak zadać jej to pytanie.


To jest zależne od mamy czy chce tego.
Zadaj mamie wprost pytanie, czy chce księdza, czy chce się wyspowiadać, bo nie wiesz czy sprawi Jej to ból, strach czy ogromną ulgę. To jest namaszczenie chorych, moja mama dwa razy to przyjmowała. Mama nie powinna odebrać tego jako coś złego, tylko jako zadbanie z Twojej strony o stronę duchową mamy, jeśli jest wierząca, to powinna to zrozumieć, że Ty chciałabyś spełnić Jej życzenia czy też potrzeby.

bogdusia napisał/a:
snuje plany na nastepne dni, tygodnie nawet lata.


Niech snuje, to Jej takie marzenia. Ciebie bolą, bo wiesz, że się nie spełnią ale mamie dają chęci do życia na kolejne dni. Marzenia nic nie kosztują ale nie można ich odbierać nikomu.

:/pociesza:/
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-17, 19:45   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia napisał/a:
Do tego dochodzi wysoki puls


A czy ten puls jest ciągle wysoki? macie jakiś betabloker obniżający puls? jak nie, może porozmawiajcie z lekarzem z HD czy mamie by się nie przydał.

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-11, 05:46   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia napisał/a:
Słowa uznania dla Hd z ul Tykocińskiej w Warszawie.


Korzystałam z opieki innego hospicjum (jestem z innych terenów) :) ale będę zawsze powtarzała, że Hospicjum nie jest czymś czego należy się bać, to ogromna pomoc dla chorego i Jego rodziny, to są cudowni ludzie.

Sen regeneruje nas w jakiś sposób i niech mama korzysta z "niedźwiedzia" ;)

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-08, 06:15   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia napisał/a:
Boi się zasnąć.


Oj tak zdarza się u wielu chorych, to na pewno psychika działa "zasnę to mogę się nie obudzić".

Lepiej żeby mama spała, bo jednak podczas snu wszystko się rozluźnia a organizm regeneruje.
Może lekarz dałby mamie Hydroxyzynę np. w syropie lub tabletkach,poprawiłoby sen i wewnętrznie wyciszyło.

My też mieliśmy ten problem nocy i lekarz z HD przepisał nam ten specyfik.

Super, że się poprawiło, jedzenie, wychodne, oby tak dalej.

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-06, 05:50   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

Patrząc po osobach na forum lek ten jest bardzo często stosowany ale nie każdemu jak widać służy, u każdego może być inna reakcja na dany lek.

Ważne, że w porę zareagowałaś, może mama dojdzie do siebie.

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-04, 18:07   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia

A nie możecie porozmawiać z lekarzem czy nie wprowadzić insuliny?

Moja mama miała właśnie takie skoki cukru od czterdziestu paru, gdzie jak w porę nie zareagowałam dając szybko wodę z cukrem do picia do kończyło się brakiem kontaktu, splątaniem i wtedy szybko pogotowie tylko Oni byli w stanie opanować sytuację. Cukier od takiego niskiego skakał do ponad czterystu. I tak staliśmy się posiadaczami urządzenia do mierzenia poziomu cukru (kucie w palec) i strzykawek z insuliną.

Według mnie cukier jest stanowczo u taty za wysoki, to jest niebezpieczne, musicie porozmawiać z lekarzem koniecznie i wdrożyć jakieś leczenie.

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-01, 14:19   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

W sprawie leków nie pomogę, nie znam się.
Na pewno przy takich atakach kaszlu, duszności najlepszą pozycją jest pozycja półsiedząca.

bogdusia napisał/a:
Proszę również o radę jeśli chodzi o łóżko


U mnie HD zaproponowało, że mogę od nich wypożyczyć łóżko. Dobre to rozwiązanie bo można sobie je podnosić/opuszczać na wysokość jaką chcemy, ustawiać różne pozycje, ma zabezpieczenia, pełen ful-wypas. Oprócz tego jak osoba jest zupełnie leżąca to łatwiej Ją myć, przebierać bo dopasujemy sobie łóżko do naszej wysokości i nie musimy wyginać się na różne sposoby martretując nasz krzyż. Ustawienie głowy też może być od na płasko, poprzez różne wysokości do siedzącej włącznie.

Podpytaj może w Waszym HD też istnieje taka opcja.

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-28, 18:30   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

Nie ma co dodać do Twojego posta. Można stwierdzić tylko, że robicie wszystko co trzeba i z ogromnym zaangażowaniem a przede wszystkim miłością.

Takie dzieci troskliwe i kochające życzę wszystkim.
bogdusia napisał/a:
mama już została nazwana przeze mnie KRÓLOWĄ MATKĄ


A niech ma tytuł królewski, taki dostojny i niech się zachowuje niczym królowa :mrgreen:
a Wy rozpieszczajcie, rozpuszczajcie ile się da.

pozdrawiam
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-28, 05:52   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia napisał/a:
Opieke medyczna zostawil bym fachowca


Tu masz rację, że trzeba samemu szukać, latać, nie raz prosić i pchać się drzwiami i oknami, ale pewnie Marcinowi, jak i mi chodziło o to, że czasami lekarze odmawiają chemii, Ich rozważania są na zasadzie "no nie wiem może by druga linia trochę pomogła ale byłbym raczej na nie bo już niewiele pomoże" (taki przykład). My zaś jako rodzina pacjenta jak to usłyszymy to od razu hura, jest dalsze leczenie. Nie pomyślimy czy warto "gnębić" na siłę naszego chorego czy dać mu przeżyć pozostały czas godny i w miarę wolny od lekarzy, badań i dolegliwości pochemicznych, tak jak byśmy na siłę chcieli ratować życie a sama wiesz, że do jakiegoś czasu ogarniemy chorobę, później nie róbmy nic na siłę, właśnie z miłości do tej osoby tego nie róbmy.

Piszę to z własnego doświadczenia, bo sama to zrobiłam, dostarczyłam chorej mnóstwo cierpienia, za co do dziś mam wyrzuty a lekarze mówili, już nie męczmy ale przecież jak, dlaczego, tak nie wolno, dziś wiem, że trzeba słuchać lekarzy. Zresztą sami dokładnie widzimy postęp choroby, zachowanie chorego a przede wszystkim słuchajmy Ich, co mają w tym temacie do powiedzenia.

Wiele osób wciąż boi się słowa hospicjum, ale jak tylko doświadczą Ich opieki czują ulgę i wiedzą, że ktoś o Nich zadba i nie da Im cierpieć. Cieszę się, że mama tak dobrze przyjęła Ich wizytę.

Trzymaj się i przytulam :tull:
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-27, 17:06   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

Ważne, że jesteście objęci opieką HD, nie pozwolą mamie cierpieć. Nie wstydź się żadnych pytań, dopytuj jak najwięcej jak się pojawią, zapisz sobie telefony do lekarza i pielęgniarki z HD, żeby mieć stały kontakt.

bogdusia napisał/a:
Poradźcie co jeszcze mogę zrobić


To co jest jeszcze w gestii lekarzy wykorzystać, jeśli zdecydują podać chemię to porozmawiaj z mamą czy chce tego, liczy się najbardziej Jej zdanie, to Ona odczuwa dolegliwości i Ona powinna zdecydować czy chce się dalej leczyć, choć zdajesz sobie pewnie sprawę, że to jest tylko na jakiś czas.

Jeśli stan mamy nie pozwoli na podanie chemii to nie walczcie na siłę. Według mnie i mojego doświadczenia i moje osobistej obserwacji to wolałabym żyć krócej ale bez dolegliwości bólowych, bez targania mnie do kolejnych lekarzy, wolałabym dobrą jakość życia i wykorzystania tego pozytywnie na tyle na ile los mi pozwoli.
Jednak tak jak napisałam wyżej to tylko moje osobiste zdanie i zrobiłabym tak wobec moich bliskich i siebie samej, jak Wy zrobicie z mamą zależy tylko od Was.
Jeśli mama jest kontaktowa porozmawiaj z Nią od serca, może to wskaże Ci właściwy kierunek.

Pozdrawiam bardzo ciepło.
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-01, 21:43   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia napisał/a:
Czy tak jest, ze póki jesteśmy leczone onkologicznie nie dostaniemy skierowania do HD?


Ja dostałam informacje z HD, że przyjmują wtedy kiedy zostało zakończone leczenie lub jeśli pacjent jest leczony paliatywnie ale nie wiem czy w każdym HD taka obowiązuje zasada.
bogdusia napisał/a:
Czy to stany lękowe czy rozwój choroby?

Czy to rozwój choroby, to tylko mogą potwierdzić lub zaprzeczyć badania. Może skutki chemii i jak najbardziej mogą to być stany lękowe, dlatego, że mama wyraża to w ten sposób
bogdusia napisał/a:
Mówi o tym że boi się zostawac sama.

Może warto wdrożyć jakiś lek przeciwlękowy, podpytajcie lekarza. Może również podpytajcie czy mama mogłaby używać koncentrator tlenu w jakiś awaryjnych sytuacjach jak czuje, że się dusi, choć tutaj moga pomóc leki przeciwlękowe.

Pozdrawiam.
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 57292

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-06, 18:46   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia,

Utrata przytomności może była od zbyt niskiego ciśnienia właśnie. Lek ten przecież stosuje się przy nadciśnieniu i ma za zadanie obniżać ciśnienie więc nie wiem dlaczego Wam zwiększono dawkę a nie pozostawiono tej mniejszej. Rzeczywiście mama może czuć się osłabiona czy też mieć zawroty głowy, bo przy niskim ciśnieniu samopoczucie nie jest za cudowne wiem po sobie. A nie możesz skontaktować się chociażby z lekarzem rodzinnym i podpytać. Ja bym była za powrotem do dawki 2,5 i obserwacja przez parę dni ciśnienia i samopoczucia mamy ale musicie uzgodnić to z lekarzem.
pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group