1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 19:32   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
atawis dobrze mowisz. Nie ma co tematu drążyć bo to i tak już na nic wpływu nie ma. Czerniak jest okropnie dziwny i wiem czytajac forum już 3 i pół roku ze wystąpiły przerzuty u osób które nie miały w wyniku mitoz ani owrzodzenia i breslow niski a i były takie osoby którym nic sie nie dzieje mimo dużego zaawansowania miejscowego. Ehhh ale wiem jak jest....każdy by chciał wiedzieć jakie ma szanse.

[ Dodano: 2018-02-23, 19:39 ]
Zaraz bedzie wiosna a potem lato które szybko zleci a we wrześniu stuknie ci 3 lata od wyciecia ..... tak sobie to tłumacz przynajmniej ja tak robie i mam wrazenie ze popycham czas do przodu :)
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 17:58   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Tak, mierzy sie od konca zmienionych komórek z tego co mi wiadomo , wiec dlatego mnie zastanawia breslow 4mm + 2,5mm margines co daje 6,5mm ( juz nie licząc tego nad skórą) a wizualnie to napewno tyle nie było. To był cieniutki plasterek skóry ( nie było podejrzenia czerniaka) i nie ma mowy o "skórczeniu w parafinie bo ten różowy guzek był taki sam na nodze jak i pływający w buteleczce :) Właśnie o to mi chodzi o to żeby lepiej działało na głowę :)

[ Dodano: 2018-02-23, 18:01 ]
Bo jak sie czyta o przerzutach poniżej 1mm a tu człowiek ma 4 :shock:
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 16:39   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Ja tez morduje ten temat dług. U mnie pierwszy wynik hp breslow 4mm. Drugie badanie było bardzo rozwinięte prawie na cała strone. Nie były tam tylko parametry podane ale cały opis komórek jak one wyglądały itp. I tam było napisane grubość zmiany 4mm. A ponad skóre wystawoło jakieś 4mm.

[ Dodano: 2018-02-23, 16:45 ]
Podczas wyciecia chirurg pokazał mi to i wrzucił do słoiczka z parafiną i wziełam to do domu bo miałam sobie sama zawieś do laboratorium. Oglądałam to ciągle z ciekawości. Był to cienki plasterek skóry z wypukłym różowym guzem. Do czego daze, do tego ze w wyniku mialam grubosc zmiany 4mm .. a margines wgłąb 2,5 mm. Wiec tak sie pocieszm ze to 4mm bylo gruboscia calej zmiany łącznie z tym na wierzchu.

[ Dodano: 2018-02-23, 16:50 ]
Bo jakby tak nie było to 4mm (wierzch) + 4mm (pod skórą) + 2,5mm (margines w głąb) to by dało 1cm z hakiem a to co mi w słoiczku pływało napewno takie grube nie było.

Nie znam się ale czego człowiek sobie nie dopowie żeby odjąć sobie choć troche breslow :) :)

[ Dodano: 2018-02-23, 16:54 ]
Wycinałam z małymi marginesami ponieważ nie było żadnego podejrzenia o cos złego. Wycielam ze względów estetycznych. Dermatolog twierdził ze to coś od mieszka włosowego.
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 23:27   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Ja przez dłuższy czas badania gapiłam sie na tą lampę? czy podświetlaną tapetę? na suficie na której było niebo. I zajęłam swoją głowę myślami "kto to wymyślił...to takie jednoznaczne dla pcjetow onkologicznych " :) choć u mnie to raczej ogień i diabełki powinny być :) aaaa i mnie bardzo na drapiące gardło pomaga jedzenie skórek od chleba .... ale u ciebie to raczej nie przejdzie :) :) 3mam kciuki
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 20:44   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Bo leki niby można brać. W zalecaniach przed badaniem pisało zeby byc naczczo itp i zeby leki normalnie zarzyć. Chodziło pewno o osoby które na codzień biorą leki no ale .... na odwołanie to już chyba za puźno bo radioznacznik juz zamówiony a jak tobie nie podadza to sie zmarnuje bo szybko się rozpada czy cuś takiego. Jak ja dzwoniłam to mówiono mi że ważne żeby nie być na antybiotykach i nie mieć gorączki.

[ Dodano: 2018-02-07, 20:47 ]
Idz na badanie normalnie na ich barkach to bedzie. Zgłaszałaś. Aaaa a jak pani mówiłam o kaszlu że sie boje ze nie wytrzymam to mi powiedziała ze jak sobie nie poradze to podadza mi tabletkę ( ale nie wiem jaką)

[ Dodano: 2018-02-07, 20:50 ]
Aaa i była też taka pani ze mna ktora kaszlała bo miała przerzuty na płuca i jakoś jej zrobili wiec głowa do góry :)
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 18:55   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
O nie, nie nawidze tego uczucia swędzenia w gardle. I zawsze najbardziej drapie wtedy kiedy chce sie powstrzymac od napadu kaszlu. Mi przełożyli termin ale to bylo na kilka dni przed badaniem i miałam stan podgorączkowy. Choć była ze mną pani na badaniu która mówiła ze dzień przed badaniem popołudniu do niej dzwonili ze zwolniło sie miejsce bo ktos zachorował i zeby juz słodkiego nie jadła itp. Więc tam u ciebie jakby się im chciało to by podzwonili i za ciebie ktoś by przyszedł. Biedna nawet na gardło tabletki już nie możesz wziąść.
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-03, 19:36   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Witaj. Tez mam synka w wieku 5 lat i 3 miesiace. Breslov 4mm jak u ciebie. Mineło od diagnozy 3 lata i 5 miesiecy i narazie jest wszystko ok. Czytasz forum to wiesz jakie sa realia badań obrazowych tak ze ciesz sie ze takie masz. Ale rozumiem cie bo niedawno mialam pierwszego PETa a poziom strachu był taki jak podczas diagnozy. Bałam sie że cos wyjdzie i wszystko w życiu sie zmieni.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group