1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz na wątrobie
mania

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-11, 09:22   Temat: Guz na wątrobie
to jest chemia także każdy to przechodzi inaczej, może mieć mdłości, byc słaba niestety mogą włoski wypaść ta pani co z nia leżałam pozbyła się włosków, ale to nie jest najważniejsze ważne by pomogło Twoja mama z pewnością da radę także bez obaw twardo i do przodu najważniejsze że to nie jest długi pobyt w szpitalu i to szybko minie pozdrawiam
  Temat: Guz na wątrobie
mania

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-01, 17:08   Temat: Guz na wątrobie
13 cm wycieli poprostu pojawiła się zwnowa czyli całkiem nowe ognisko 6mm były jeszcze 3 ale tamte zniknęły po doksorubicynie. też mam węzły przerzutowe jak Twoja mama ;( i z nimi mam problem bo na nie jeszce nic nie podziałało :( też będę szukała do końca jakis sposobów może akurat... ale żegnać się z życiem O nie!!! trzeba walczyć do końca... pozdrawiam
  Temat: Guz na wątrobie
mania

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-01, 11:26   Temat: Guz na wątrobie
chemiobolizacji osobiście nie miałam ale jedna na pokoju miała miała podawane bezpośrednio do tętnicy gdzieś w okoicach pachwiny tę chemię z tego co usłyszałam była to doksorubicyna, potem musiała przez chyba 12 godzin leżeć na plecach i zabardzo nie mogła sie ruszyć i na 2 dzień szła do domu. nie mogła się ruszyc by tego miejsca gdzie było wkłucie nie naruszyć. A mama nie kwalifikuje się do leczenia naxawarem? dlaczego jej tego leku nie dadzą? I tomazi1968 nie zgadzam się z Toba że trzeba się żegnać skoro lekarze jeszcze walczą o życie, może do pełnego zdrowia juz nia ma szans wrócić ale można pożyc jeszce długo, bo nikt nie wie ile a statystyki to tylko statystyki według nich juz nas tu nie powinno byc a jesteśmy.
  Temat: Guz na wątrobie
mania

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-28, 12:33   Temat: Guz na wątrobie
współczuje z calłych sił wiem co to stracic tak bliską osobe czyli szpitalna koleżankę, moja odeszła w święta Bożego Narodzenia cały czas mam ją przed oczami i jej rodzine była taka silna i pamiętam jak mówiła że będzie pierwsza osoba co z tego cholerstwa wyjdzie, chciała jechać do Indii, teraz może być tam kiedy zapragnie, trzymam kciuki za Twoja mamę kurcze to choroba jest bezlitosna, ale bądź dzielna dla mamy i dawaj jej dużo sił. pozdrawiam Was serdecznie
  Temat: Guz na wątrobie
mania

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-10, 10:00   Temat: Guz na wątrobie
tez muszę przycisnąć moją pania doktor co do radioembolizacji, tylko na wątrobie mój guz ma 6 mm może i mam nadzieję że jest już mniejszy u mnie chodzi o przerzuty na węzłach chłonnych. no zobaczymy narazie jestem po 3 chemiech i żadna nie pomogła ta ostatnia trochę pomogła ale już mi ją zabrali bo miałam 6 kursów i więcej nie można czekam już 1,5 tygodnia za telefonem z szaserów za PETEm ale nie wiem jak w przyszłym tyg nie zadzwoniom to musze coś zacząć działać. no masz racje że ta psycholog minęła się z powołaniem żeby opowiadać o innych chorych zrozumiała bym jakby opowiedziała beznadziejny jakis przypadek ale by ktoś wyzdrowiał a nie zmarł. Ja to się tu moge na forum wygadac również na policzmysie.pl zawsze ktos podniesie na duchu.
  Temat: Guz na wątrobie
mania

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 118966

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-06, 14:50   Temat: Guz na wątrobie
rozmawiałam z lekarzem i mówił ze guzy na wątrobie są cieżkie do leczenia i mało kiedy reagują na chemie, jeśli chodzi o psychologa to na każdy dobry szpitalu tam gdzie są podawane chemioterapie taki ktos się znajduję najlepiej spytać lekarza może jakiegos poleci a jeszcze lepiej jak mama jedzie na chemie to pewnie czekając na korytarzu ma kontakt z innymi chorymi może ich spytać zawsze warto spróbować. jak lezałam na chemioterapii pani psycholog do mnie przychodziła prawie codziennie i słuchała mnie to troszkę męczyło bo to polegało na tym że ja mam się jej wygadac a ja chciałam by ona mi cos powiedziała i podtrzymała na duchu ale z jej ust nie padły takie słowa będzie dobrze itp. a ja na nie czekałam. ale mimo wszystko fajnie wygadac się komuś kto cię nie zna i możesz powiedzieć mu wszystko bo rodzinie wioadomo nie mówi się wszystkiego co cię trapi bo i tak mają już wiele zmartwień dlatego zapisz mamę do psychoonkologa napewno jej pomoże .2 lata przyjmowania chemii to naprawdę sporo więc mam nadzieję że mama jest osłabiona właśnie tym ja pierwsze miesiące chemii przyjmowałam bez objawowo czułam się super ale teraz juz kilka ostatnich tak samo mnie wykańczało poprostu za dużo tego, pogoda też robi na pewno swoje siedzi się w domu ogrzewa się mieszkanie a na świerze powietrze też cięzko teraz wyjść. trzymam za mame kciuki też mam guza na wątrobie dlatego ważne jest i dla mnie by Twojej mamie było lepiej :) [pozdrawiam mame i trzymam kciuki z całych sił !!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group