1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
mamanel

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301861

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-20, 21:24   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Warto walczyć o świadczenie rehabilitacyjne, bo jest płatne np. w moim przypadku pierwsze 3 miesiące 90% pensji a później 75 %.
Świadczenie przysługuje osobom, które rokują powrót do pracy. Rokowanie to jednak "tylko" rokowanie i skoro jest niepewne, to oznacza przecież, że masz szansę :) na zdrowie i powrót do pracy a tym samym na świadczenie.
Możesz od razu na wstępie z lekarzem orzecznikiem poprosić o świadczenie a nie rentę.
W moim przypadku było tak, że zwolnienie lekarskie skończyło mi się na miesiąc przed wyznaczonym przez ZUS terminem komisji. Byłam cały czas w kontakcie z moimi kadrami, które robiły wszystko, żeby mi pomóc w trudnej sytuacji. Zaproponowali, że te dni potraktują jako tzw. nieobecność usprawiedliwiona. Decyzję o świadczeniu dostałam od dnia końca zwolnienia lekarskiego - czyli dostałam pieniądze za miesiąc wstecz tak jakby.
Przy wniosku o świadczenie była część wypełniana przez kadry - ale pewnie tak samo jest przy wniosku o rentę?
Wniosek o urlop wychowawczy trzeba złożyć na 2 tygodnie przed datą rozpoczęcia takiego urlopu. Nie wiem jaką masz sytuację w pracy, ale może warto z nimi porozmawiać, co oni proponują ?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
mamanel

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301861

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-03-19, 12:49   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Żeby starać się o świadczenie rehabilitacyjne trzeba mieć wypełniony druk N9.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group