1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-27, 11:02   Temat: Zmiana w podniebieniu
Ciężko jest coś doradzić, gdy drugi człowiek ma tyle kłopotów a rodzina jeszcze mu ich dokłada... Może przynajmniej spróbuj zadzwonić do Lublina i poprosić, czy mogą do Ciebie wysłać polecony z wynikiem - żebyś wiedziała na czym stoisz?
I tak jak pisze Richelieu - nikt z rodziny Twojego byłego męża nie musi wiedzieć o niczym.

Wielu ludzi sądzi, że jak zachoruj się na raka, to już koniec. A przecież często jest tak, że podjęcie leczenia daje świetne rezultaty - wyleczenie albo przynajmniej przekształcenie w chorobę przewlekłą, z którą można żyć latami.

I pamiętaj - głowa do góry - nikt nie ma prawa zabrać Ci dzieci tylko dlatego, że być może masz raka. A już na pewno nie ma do tego prawa rodzina Twojego byłego męża. Zachowują się niegodnie - pewnie nikt z nich nie musiał zmagać się z problemem choroby nowotworowej.
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-26, 20:47   Temat: Zmiana w podniebieniu
Witaj,
Daj znać co u Ciebie no i czy byłaś na konsultacji w Lublinie?
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-07, 20:15   Temat: Zmiana w podniebieniu
Ok, trzymam kciuki :) Jak będziesz już wiedziała co i jak i na jakie badania chcą Ci zrobić, to daj znać.
Ściskam :)
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-06, 21:28   Temat: Zmiana w podniebieniu
No ja nic nie rozumiem. Najpierw wyszedł rak. Później pojawiły się wątpliwości - wycinek był badany jeszcze raz przez 2 miesiące.
Kiedy będziesz wiedziała jaki jest wynik tego drugiego badania?
Nie ma co olewać sprawy, ponieważ jeśli to owrzodzenie jamy ustnej nie jest rakiem, to może być wynikiem np. wirusa, różnych typów zakażeń bakteryjnych, pierwotniakowych albo innych chorób.
Dlatego po pierwsze - nie martw się już ale nie olewaj sprawy.
Musisz dowiedzieć się, co mają Ci do powiedzenia w Lublinie i wykonać zalecone badania.
Dopiero wtedy będziesz wiedziała na czym stoisz i będziesz mogła odetchnąć :) Oczywiście życzę Ci zdrowia i żeby pierwszy wynik histopatologiczny okazał się fałszywy, ale proszę wytrzymaj jeszcze trochę i doprowadź sprawę do końca.
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-28, 21:24   Temat: Zmiana w podniebieniu
OK, to daj znać w środę czy jest wynik. A jak w ogóle się czujesz? Czy zauważyłaś czy zmiana się powiększa lub nie?
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-25, 13:15   Temat: Zmiana w podniebieniu
Możesz mi przypomnieć ile to już trwa? :shock:
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-24, 21:53   Temat: Zmiana w podniebieniu
Witaj,
Czy coś już wiadomo?
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-15, 07:52   Temat: Zmiana w podniebieniu
Może zastanów się, gdyby bardzo bliska Ci osoba miała raka (czy też jego podejrzenie) to co byś chciała, by zrobiła. Co radziłabyś tej osobie, którą kochasz?
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-12, 09:43   Temat: Zmiana w podniebieniu
Jakas, kiedy masz rozpocząć radioterapię? Znasz już szczegóły?
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-01, 09:04   Temat: Zmiana w podniebieniu
No to już tylko parę dni. Wytrzymałaś miesiąc, to te parę dni szybko zlecą, zobaczysz.
Wiesz ile czasu spędzisz w szpitalu? No bo będę czekać na wieści od Ciebie po operacji.
Życzę Ci radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych, aby wniosły do Twojego serca nadzieję że będzie lepiej.
<uscisk>
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-31, 10:02   Temat: Zmiana w podniebieniu
A ile zostało do operacji? Chyba już niedługo przyjmują Cię do szpitala?
:tull:
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-08, 20:33   Temat: Zmiana w podniebieniu
Witaj!
Nie załamuj się.
Ja czekałam na swoją operację ok. 2 miesięcy i to też dzięki pójściu na prywatną wizytę do ordynatora. W innym szpitalu termin oczekiwania był znacznie dłuższy - 5 miesięcy.
Jeśli masz możliwość, to warto spróbować w innych szpitalach - wiadomo im szybciej będzie operacja tym lepiej, ale miesiąc to w sumie nie jest tragicznie na polskie warunki...
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-03, 17:54   Temat: Zmiana w podniebieniu
Wiem jak to jest wątpić w celowość podejmowanych działań, operacji, leczenia, konsultacji, badań. Jesteś na początku walki z rakiem. Musisz przetrwać, wiem, że czujesz się zagubiona, przerażona, bezsilna, wściekła i nie możesz uwierzyć, że Ciebie to spotkało.
To, co możesz zrobić w tej chwili, to wysłuchać lekarzy - co mają Ci do powiedzenia na temat Twojego leczenia. Operacja i radioterapia zwiększają szanse wyleczenia niż sama radioterapia. Czasem łączy się chemioterapię z radioterapią - zoi miała taką właśnie terapię, która dała świetne efekty. Wątek zoi: http://www.forum-onkologi...rapii-vt544.htm
Każdy rodzaj raka różni się wrażliwością na chemię i radioterapię, ale warto zapytać lekarzy jakie mogą być rodzaje leczenia w Twoim przypadku i jakie dadzą efekty.
Skutki uboczne są przy każdym rodzaju terapii. Daje się do nich z czasem przystosować - człowiek jest w stanie wiele znieść, do wielu rzeczy się przyzwyczaić.
Co do bólu - mów o wszystkim lekarzom, mają obowiązek dać Ci leki, żebyś nie czuła żadnego bólu.Są różne przypadki np. mnie przed operacją bolała coraz bardziej połowa twarzy (miałam guza ślinianki podżuchwowej) a po operacji ból ustąpił.
Dobrze, że znalazłać to forum - jest tu Iga i bea po podobnych operacjach jak Twoja planowana i wiele innych osób, które pomogą Ci w miarę możliwości.
Pozdrawiam,
mamanel
  Temat: Zmiana w podniebieniu
mamanel

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47830

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-03, 16:18   Temat: Zmiana w podniebieniu
Wiem, jak cięzko się pogodzić z rakiem...
Ja miałam niecałe 30 lat i kilkumiesięczne dziecko jak się dowiedziałam, że mam raka. Masz prawo być w szoku. Jesteśmy tu, więc pisz zawsze jak będziesz potrzebowała wsparcia.
Nie odwlekaj operacji, im szybciej pozbędziesz się intruza tym lepiej dla Ciebie.
Ściskam mocno

<uscisk>
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group