1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 29
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bierne palenie.
malina2000

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3157

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-25, 20:27   Temat: Bierne palenie.
Czy bierne palenie to wdychanie dymu w obecnosci osoby akurat palacej czy rowniez przebuwanie z taka osoba i np. spanie w jednym lozku? Maz pali na balkonie ale potem swoim oddechem wypelnia sypialnie a ja juz fiksuje...
  Temat: Proszę o interpretację
malina2000

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 33958

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-25, 19:47   Temat: Proszę o interpretację
Bardzo mi przykro przyjmij wyrazy wspolczucia. 6 dni temu rowniez zmarl moj ojciec objawy mial takie same i tak samo postepowala choroba. Rozpoczela sie i zakonczyla tak samo w tym samym czasie. Wiedzialam o rokowaniach ale mimo wszystko smierc zaskoczyla nas.Nie bylismy przygotowani. Wielki zal pozostal.
  Temat: Czy to może być nowotwór?
malina2000

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14089

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-23, 14:33   Temat: Czy to może być nowotwór?
Nie zalamuj sie. Wytoczcie sily do walki. Wybierzcie osrodek do leczenia ktory dysponuje wszelkimi rodzajami badan w takich chorobach. Zaoszczedzicie czas na badaniach i szybciej zostanie podjete leczenie. Trzymam kciuki.
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-23, 13:47   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Czuję ogromny żal...robilismy wszystko co moglismy a nawet nie wiemy na jakiego typu raka zmarl tata. 30 lat uplynelo od smierci dziadka i brata dziadka(rowniez rak pluc) a dalej nie wiadomo czy to gen czy papierosy...

[ Dodano: 2017-11-23, 13:48 ]
Dziekuje wszystkim za wsparcie i odpowiedzi
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-19, 22:39   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Tata zmarl dzisiaj
  Temat: Nie liczy się pacjent
malina2000

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3808

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2017-11-03, 09:41   Temat: Nie liczy się pacjent
Opiszę w skrócie naszą historię.
Ojciec z podejrzeniem raka płuc (rtg) trafił do szpitala, gdzie po tomografii stwierdzono przerzuty do mozgu i kosci. Podwojna bronchoskopia nie dała wyniku o rodzaju nowotworu. Lekarze planowali zawiezienie pacjenta do warszawy i tam wykonanie biopsji jednak po namysle zaniechano tego pomysłu twierdząc że na chemię i radio jest za słaby a nastepnie skierowano go od razu do hospicjum.
Na własną rękę zalatwiłam konsultację z onkolwiegiem w warszawie , wynajelam karetkę ( nie było w niej nawet koca a koszt transportu wyniósł 1800 zł) i ojciec z hospicjum trafił do mazowieckiego centrum onkologii na radioterapię paliatywną. Tam stwierdzono, że ojciec mógłby przyjąc chemię (!) ale ze nie ma wyniku rodzaju nowotworu to nie będzie. A bronchoskopi powtornej nie zrobią bo muszą go najpierw wypisac ze szpitala.?!
Ktoś mi to wytłumaczy?
Stracilismy juz ponad miesiac na takie przepychanki, nikt nie chce leczyc pacjenta z taką chorobą, skazują go od razu na smierc + skandalizne warunki w karetce za niebotyczne pieniadze. Gybym wiedziala ze tak to będzie wyglądało sama zawiozłabym go własnym autem w sto razy większym komforcie.
Nie chcę się i nie moge się poddać, jak wykonac obecnie ta bronchoskopię?
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-03, 09:32   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Ojciec od wczoraj przebywa w mazowieckim centrum onkologii na radioterapi paliatywnej. został tam zawieziony karetka z miejscowsci oddalonej o ok 180 km, bez nawet zwyklego koca i na siedząco! I za to mam zaplacic 1800 zł? Czy mam sie na to zgodzić? Myslalam ze jak placę za karetkę to zostanie potraktowany jak nalezy inaczej by miał sto razy wygoniej w moim samochodzie! Jestem bardzo sfrustrowana i zniesmaczona
Po przyjezdzie Lekarz swierdziła ze byłaby mozliwosc zastosowania chemiii (!!!!!) gdyby bronchoskopia dała wynik. Twierdzi ze nie może jej wykonac obecnie, musialaby wypisac pacjenta ze spzitala. Co to za procedury>?
Od ponad miesiaca odbijamy sie od drzwi do drzwi, bez rozpoznania i konkretnej diagnozy i wychodzi na to chodzi o kasę...Ojciec dziś skarzył się na zimną nogę....
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-03, 09:13   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Mój ojciec przewbywa na leczeniu paliatywnym w Mazowieckim Centrum Onkologii. Przyjmuje tam radioterapię paliatywną. Bronchoskopia w poprzednim szpitalu nie dała wyników dlatego nie moga zastosowac chemioterapii. Lekarze nie chcą wykonac bronchoskopii- twierdzą, że najpierw beda musieli go wypisać z oddziału. Ktoś mi to wytłumaczy?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-11-03, 13:37 ]
Proszę nie zakładać nowych wątków tylko zgodnie z Regulaminem, o wszystko pytać w swoim wątku żeby była zachowana kolejność zdarzeń i wszystkie niezbędne do oceny informacje.

  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-26, 18:31   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Dzisiaj przyjeżdżam do hospicjum, lekarz ojca przekazuje nam informację, że kontaktował się z dr.Szczylikiem, który zalecił konsultację w Warszawie z radiologiem w związku z możliwościa podjęcia radioterapii paliatywnej u ojca. Lekarz ojca już nawet zarejestrował go na 2 listopadada w centrum onkologi w celu zbadania pacjenta i ewntualnych naslwietlań. Czy to nie jest dziwnee?
do tej pory twierdził że nic juz sie nie da zrobić, że nie nadaje się ani na chemię ani na radioterapię a wystarczyła jedna wizyta u guru onkologiznego i jednak cos sie da zrobić? lekarz ojca stwierdził że mozna go przewieżźć do warszawy (nawet zwyklym samochodem, nie musi byc karetka).
Jestem wsciekla że nie szukalismy pomocy i slepo zawierzyliśmy jednemu lekarzowi....stracilismy miesiąc najpierw na 2 nieudane bronchoskopie , potem oczekiwanie na tomograf by usłyszeć ze leczenia już nie ma! Przeniesli go od razu do hospicjum! To klamstwo, że ojca nie wyleczymy to wiem, ale oklamali nas że na nic się już nie nadaje ( po 60-ce, nie rokuje dlugiego przezycia po co wiec marnować piniądze i go leczyc?)
Teraz z innej beczki- jak wyglada radioterapia paliatywna? czy o jednorazowe naswietlania czy seria? W jakich odstepach?

[ Dodano: 2017-10-26, 19:34 ]
dodam ze ojciec jak na taka chorobe ma się dobrze, wypija 2 litry sokow dziennie, dobrze się odzywia ma apetyt,
gdyby nie bol w kosciach chodzilby i nikt by ni widzial ze ma raka w płucu, mózgu!
  Temat: Nie radzę sobie z faktem że mogę mieć raka.
malina2000

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7201

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-10-26, 18:15   Temat: Nie radzę sobie z faktem że mogę mieć raka.
hej, masz bardzo dobre rokowania więc chyba niepotrzebnie się niepokoisz, ten nowotwór best wyleczalny
moj znajomy mial tez ta przypadlość, w tym samym wieku, zostal wyleczony, i niedawno został ojcem :) głowa do góry!
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-23, 14:09   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Wlasnie wracam z warszawy z konsultacji z prof. Szczylikiem. Zalecil bezwzglednie radioterapie mozgu i biodra. Wiadomo ze ojca juz nie uratujemy ale bez radio umrze b. Szybko bo guz w mozgu wywiera cisnienie. Jade prosto do szpitala domowego z tymi zaleceniami. Zobaczymy co zrobia.
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-19, 13:44   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Dzisiaj ojca przeniesiono do szpitala domowego. Lekarz przy przyjeciu zapytał: czy konsultowalismy się z innymi lekarzami??????!!!!!!!!!!!! odpowiedzielismy że nie, na to on że w sumie wsyzstko jest jasne....
Miałam pełne zaufanie do lekarzy na pulmunologii, ordynator twierdział ze sie konultują z warszawa.
Zastanawiam sie czy napewno zrobilismy wzystko co mozemy?
Czy mieli prawo zrezygnowac z biopsji ponieważ pacjent nie rokował a chemia by go zabiła?
Czy teraz będąc w szpitalu domowym mogę jeszcze coś odwrócić?
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-17, 19:00   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Dzis lekarz poinformowal ze wyjazd do warszawy nie ma sensu bo pacjent nie rokuje....Ojciec ma przerzuty do mozgu oraz kosci. Gdyby nie bol nogi normalnie by chodzil bo czuje sie calkiem niezle.
Lekarz powiedzial ze wprost ze szpitala trafi do hospixjum. Pisze juz calkiem bez emocji...nie wiem co mi sie stalo. Mam swiadomosc tez ze jestem bardzo obciazona genetycznie bo to byl 3 rak pluc w rodzinie. Nic mnie juz nie obchodzi. Nie nadazam. Wszystko nic nie warte
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-14, 05:23   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Czym sie rozni hospicjum domowe od stacjonaenego?
  Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
malina2000

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 12133

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-13, 19:53   Temat: Dlaczego nie chcą zrobić bronchoskopii??
Ojciec zaczyna mowic pd rzeczy...w piatek ma miec wyjazd do warszawy na biopsje ale nie wiadomo czy jego stan sie nie pogorszy do tego czadu bo choroba postepuje szybko...jesli sie nie poprawi dalszych badan nie bedzie i pizostaje leczenie paliatywne...w jaki sposob zalatwia sie hispicjum? Mama nie da rady psychicznie sie nim opiekowac a my mieszkamy daleko...czy w hospicjum sa miejaca dla takich ludzi jak moj ojciec?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group