1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-18, 10:14   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Jestem przerażona czytając Pani historię . Dziękuję że poleca mi Pani swoich lekarzy, najpierw poszukam lekarzy w Poznaniu. U mnie nasiliły się moje objawy 3 dni po usunięciu dolnej ósemki. Byłam na doraźnej,czułam się jakbym miała udar od szyi w górę.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-17, 21:34   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Monika86, a coś panią niepokoiło ? W jaki sposób znaleziono u Pani nowotwór?
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-17, 18:54   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Monika86, dziękuję,a jakie Pani miała dolegliwości ?
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-17, 12:28   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Reszka.78, dziekuje za odpowiedź,zapisałam się na wizytę do innego laryngologa,mam nadzieję że mi pomoże. Nerwica,możliwe że dużo objawów jest od niej. Ja jednak czuję że coś jest nie tak, że coś się dzieje ze mną. Powiedźcie mi proszę czy jest sens wykonania tk zatok jeśli przy rtg nic nie wykaze?Pytam ponieważ zrobiłam rtg-wynik we wtorek a od laryngologa dostałam skierowanie na tk zatok.
Chcialabym dalej pójść w tym kierunku ale jest tyle rodzai tk że nie wiem które mam wybrać
tk twarzoczaszki
tk szyi
tk glowy
tk angio tętnic mózgowych
tk kości skroniowej

czy może lepiej bedzie od razu wykonać rezonans magnetyczny głowy i twarz?

Dodam też że wyczuwam guzek w wewnętrznej stronie policzka,nie jest on wypukły,po ściśnięciu policzka czuje małą kulkę.W lutym wykonałam w tym kierunku usg tkanki miękkiej,lekarz wywnioskował że jest to powiększony węzeł chłonny,z drugiej strony policzka ponoć też jest powiększony ale go nie wyczuwam.Czy to normalne? Chcialam wykonać biopsje tego guzka-lekarz powiedział że skoro się nie powiększa to nie ma takiej potrzeby.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-16, 17:10   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
marzena66, Monika86, nie mam pojęcia co mi jest.Napiszę jakie mam objawy,może mnie pokierujecie jakie mam zrobić badania. Zaczęlo się na początku stycznia,czułam ścisk w szczęce,przy schyleniu głowy czułam pod zuchwa takie rozpieranie,myśle sobie czas wziąść się za wyrwanie dolnych ósemek.Wyrwałam jedną,ale cały czas czułam po tej stronie ni to obrzęk który rozchodził się od policzka do ucha,pózniej objawy przeszły też na drugą stronę,czułam to samo na jednej jak i na drugiej stronie.Głownie tyczyło się to bocznych policzków w okolicy dolnych ósemek.Druga dolną ósemkę pozbyłam się 28 lutego bez jakiś komplikacji.Zaczęłam już bardzo dziwnie się czuć w niedzielę wieczorem (3 marca),ból twarzy,uczucie mocnego ścisku w krtani który rozchodzi się po całej twarzy-straszne uczucie i ból głowy ciągnący się od czoła aż do potylicy.W poniedziałek rano zrobiłam badania krwi i panel tarczycowy,we wtorek udałam się do endokrynologa-zbadał mi tarczyce,wykonał usg i wszystko jest w porządku.Stwierdził że moje objawy nie sa od tarczycy.Czuję ropę w ustach,przy wypluciu śliny kolor jest żółty,mocno mnie dusi w szyi-krtani,ból kości policzkowych,w nocy nie mogę spać przez te duszenie. Jeden migdał podniebny mam większy i są na nim 2 białe grudki.W tygodniu również prywatnie poszłam do laryngologa,przebadał mnie tak szybko że ręce opadają,stwierdził że migdał jest ok i że jest na nim czop od resztek jedzenia.Stwierdzil że zatoki też to nie są ale do przygody wypisał tk zatok,a ja do niego mówie skąd ta ropa u mnie to stwierdził że może z zatok spływa :cry: ręce mi opadły. Nie wiem naprawdę do jakiego lekarza mam się udać i jakie badania wykonać na własną rękę. Na dzien dzisiejszy czuje nadal rope w ustach,obrzek czy jakby rozpieranie twarzy,chwile ciagnie mnie do zebów za chwile czuje to w policzkach,czuje tez ucisk na skroniach,uczucie ucisku szyi,od wczoraj czuje tez pieczenie w jamie ustnej,jezyk i podniebienie.Jestem wykonczona.Czuje sie jakby twarz była w innym wymiarze.Te moje objawy sa caly czas,nie są w formie napadowej.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-03-09, 14:09   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Witajcie po dłuższej nieobecności .
Niestety przegraliśmy walkę z tym draniem :cry: :cry:
Cięzko jest się pozbierać po śmierci taty,nie wierzymy że nie ma Go z Nami.
Dziękuję wszystkim za udzielenie Nam rad i słów otuchy.


Na domiar złego mam problemy zdrowotne. Zaczęłam się dziwnie czuć z miesiąc temu,moje objawy dotyczą twarzy i głowy. Jestem załamana,człowiek nie może się pozbierać po śmierci taty a z drugiej strony już dostał strzał z dolegliwościami.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-15, 14:28   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Na forum jest ponad 10 tysięcy członków. Ludzie przedstawiają swoje badania przed i jakiś czas po stosowaniu metadonu. W większości przypadków cofają się zmiany całkowicie lub częściowo,zdarzają się sytuacje że lek ten nie działa,tak jak przy podawaniu chemioterapii. Chemioterapia również nie działa. Trzeba spróbować wszystkiego. Co do założycielki forum Pani Katarzyny Kilian to nic złego nie mogę o tej osobie powiedzieć. Marihuana również leczy raka nie jedna osoba już o tym wspomniała.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-01, 21:08   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Również nie słyszałam Ale wczoraj czytałam. Podaje nazwę do grupy zamkniętej,ludzie opisują swoje doświadczenia z tym lekiem
D-L
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-01, 12:58   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Załatwiliśmy tlen. Tata jak zrobi dosłownie kilka kroków to jest bardzo zmęczony.Nie wiem czy jest to wina zapalenia oskrzeli czy niestety postęp choroby. Serce boli człowieka tak bardzo że nie można pomóc :cry: Czy słyszeliście o leku,kropelkach nazwa METHADON? Może ktoś z Was TUTAJ je zażywa?Trafałam na grupę na facebook-u gdzie ludzie leczą się methadonem,są dowody naukowe że lek działa w każdym stadium choroby.U bardzo dużo osób chorych nastąpiła duża poprawa czy też całkowite wyleczenie. W polsce również jest ten lek ale o innym składzie dlatego trzeba się po niego udać do Niemiec -to mamy najbliżej.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-30, 15:46   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Tata dostał ostatnią chemię w pierwszym tygodniu września. Dopiero 9 stycznia będzie miał robiony tomograf i później 3 tygodnie czeka się na opis. Czy jest możliwość przyspieszenia tego opisu???ktoś próbował? konkretniej pytam o szpital na samarzewskiego w Poznaniu.

Tata jest słaby,ma problem z oddychaniem,był u niego lekarz rodzinny który stwierdził że ma zapalenie oskrzeli,robi inhalację z antybiotykiem.(Natomiast 1,5 tygodnia przed świętami była pani doktor z opieki paliatywniej bo również męczył go kaszel,przebadała go i stwierdziła że jest dobrze.) Wczoraj w ciągu dnia było troszkę lepiej,natomiast noc spędził na fotelu. Lekarz powiedział że jak nie będzie poprawy do poniedziałku to szpital.

W jaki sposób załatwić tlen dla taty?tata jak oddycha to wszystko mu w środku rzęrzy,bulgocze.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-08-12, 15:19   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Dziękuję za wasze odpowiedzi. Powiedzcie mi jak to jest z tym alkoholem,śmiało może wypić piwo czy też nie? W ulotce jaka dostaliśmy od lekarza podczas pierwszej chemioterapii pisze aby nie spożywać alkoholu.
Tato dostał trzeci cykl chemioterapii,za 3 tygodnie ostatni cykl,guzy się zmniejszyły.
Lekarze muszą się zastanowić co dalej czy będzie naświetlanie głowy czy też nie ze względu na to że tata ma też inne choroby.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-28, 13:20   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Witajcie,u nas nie najgorzej. Tata dostał drugi cykl chemioterapii.Nadal odczuwa słabość w nogach i częściej kręci mu się w głowie.Co polecacie przy problemach z zaparciami?tato ma z tym problem. Mam pytanie czy picie słodkich napoi ma jakiś wpływ na nowotwór?słyszałam że rak żywi się w ten sposób.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-09, 17:06   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Tak najważniejsze że jest lepiej.Jestem po rozmowie z mama i lekarz odrzucił te tabletki których tata już dawno nie bierze,zostały zmienione na inne,lekarz czytał wypis z 2015 a nie biierzący.Co robić abyy elektrolity się nie obniżały? Czy powodem może też być fakt że tata nie pije za dużo płynów? 2 litrów dziennie nie pije,może litr ale też wątpie.
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-09, 16:53   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Nie zostawili tatę w szpitalu,leżał na sor z 2,5 godziny,dostał kroplówkę i zrobili badanie krwi.Puls po kroplówce podniósł się na tyle że nie zagraża życiu.Tata właśnie mówił że od soboty miał epizody z zachwianiem się spowodowany zawrotem głowy.Lekarz który był na sor powiedział że 1 tabletka( a bierze ich kilka na serce) powinna zostać obniżona w sensie dawki,teraz nie wiem czy ma dana tabletka za dużo czy za mało sodu :?ale?:

W piątek jest termin 2 cyklu chemioterapii pytanie czy ją dostanie???
  Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
magdalena111

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 20113

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-08, 21:35   Temat: rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Mojego tatę zabrało pogotowie,ma bardzo słaby puls 39. Czy to może być przyczyna chemioterapii czy coś się dzieje?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group