1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór trzustki - prośba o interpretacje wyniku TK.
maciek8791

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6049

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-05, 16:07   Temat: Nowotwór trzustki - prośba o interpretacje wyniku TK.
Grzechoo88 napisał/a:
Witam ponownie po kilkunastu dniach nieobecności. Jak się okazało operacja nie polegała na usunięciu guza a na wykonaniu zespolenia omijającego. Pacjentka tydzień po operacji wyszła do domu, czuje się dobrze. Lekarz stwierdził, że gdyby nie ów zabieg, pacjentka nie byłaby w stanie lada moment nic zjeść. Podczas operacji został pobrany wycinek. Dziś został odebrany wynik badania hist-pat, który wygląda następująco:
OPIS MAKROSPOKOPWY : Trzona trzustki-wycienek 1.6x1x0,7 cm
ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE : Adenocarcinoma G2
Nic więcej w wyniku badań nie ma.
Poczytałem trochę, wynika z tego że to groczolakorak trzustki o pośrednim stopniu złośliwości. W badaniu słowa nie ma o naciekach czy przerzutach. Jakie jest rokowanie przy takim rozpoznaniu? Jaka jest szansa na przeżycie dłuższe niż rok? Czy jest jeszcze cień nadzieji na resekcje guza, jeśli pacjent był już otwarty w celu wykonania zespolenia?


Witam dla mnie jest to przyład chorego podejścia lekarzy do tematu. Dlaczego nikt nie poprosił Was na rozmowę i wam wszystkiego nie wytłumaczył, tylko musisz na google interpretować wynik tak ważnego badania?

Podsumowując na ten moment nie wiesz ani jak duży jest guz, ani nie wiesz czy są przerzuty czy nie ma.

Na początek skontaktuj się z tymi lekarzami od operacji i niech powiedzą wprost, dlaczego zrobili zespolenie omijające, dlaczego nie wycinali guza? Może nie powiedzieli wszystkiego co wiedzą albo nie wiedziałeś się z właściwym lekarze. Może maja już badania obrazowe które uniemożliwiają operacje tylko o tym nie mówią. Zapytaj wprost o badania obrazowe - jak robili operację to chyba było robione usg albo tomografia prawda? Pytanie do nich : Jakie mieli podstawy żeby zrobić zespolenie i wypisać, a nie ma rozmowy w ogóle o usunięciu guza?

pozdrawiam Maciek
  Temat: Nowotwór trzustki - prośba o interpretacje wyniku TK.
maciek8791

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6049

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-12, 01:02   Temat: Nowotwór trzustki - prośba o interpretacje wyniku TK.
Grzechoo88 napisał/a:


[ Dodano: 2018-01-07, 02:20 ]
maciek8791, Jak mama się czuła po operacji, było dużo lepiej?


Witam, pierwsze sprawa czy u Was będzie operacja Whipple tak jak u nas? W naszym przypadku nie udało się i moja śp mama zmarła po operacji, żyła 2 tyg od zabiegu. Bezpośrednio po nim trafiła na oiom. Nie można oczywiście na tej podstawie stwierdzić, że to spotka także Was, trzymam kciuki żeby wszystko się udało. Są osoby po udanej operacji whiple także na tym forum. W pokoju w którym kladła się moja mama, były starsze Panie które nawet nieźle wyglądały kilka dni od zabiegu. Trzeba mieć nadzieję, że Wam się uda.

Minęły teraz 3 miesiące i dopiero zebrałem sie żeby poprosić o pełną dokumentacje mojej mamy, powoli ją czytam. Zgodnie z nią mama miała w miąższu trzustki sporo patologicznych naczyń krwionośnych które stworzył guz oraz nacieki na żyłę krezkową i śledzionową które uwidoczniły się dopiero w trakcie operacji. Spowodowało to bardzo gwałtowne krwawienie w trakcie zabiegu, kiedy zaczęli ciąć trzustkę, nastąpił wstrząs krwotoczny i wiele innych komplikacji.

Z całego serce życzę, żeby Wam się udało. Z rakiem jest tak, że nie można patrzeć na to, że jedni żyją dłużej, a innym się nie udaje. Ale na pewno jeżeli stoicie przed operacją Whiple to trzeba docenić powagę sytuacji. To jest niestety jedna z najtrudniejszych operacji obarczona ryzykiem powikłań. Ale nie ma wyjścia bo to jest tak na prawdę próba ratowania życia i oby u Was się udała. Musicie dać tej osobie jak najwięcej wsparcia i wiary że się wszystko uda, ona tego na pewno bardzo potrzebuje, musi być silna psychicznie żeby z tym wygrać.

Pozdrawiam Maciej
  Temat: Nowotwór trzustki - prośba o interpretacje wyniku TK.
maciek8791

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6049

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-07, 00:39   Temat: Nowotwór trzustki - prośba o interpretacje wyniku TK.
Witam piszecie o biopsji, że dopóki nie ma histopat to nie ma raka, w naszym przypadku w ogóle nie była potrzebna po badaniu obrazowym. Profesor który operował moją mamę powiedział nawet że biopsja jest niewiele warta bo cytuję "kłuje na oślep , część guza może być złośliwa a częśc nie, i mogę trafić w zdrową tkankę i co - wyjdzie mi że nie ma raka". Myślę że marker byłby ważnym wskazaniem. A ostateczna diagnoza wychodzi dopiero po wycięciu guza.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group