1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zespół znamion atypowych
lejdi111

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 19810

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-09-09, 08:46   Temat: Zespół znamion atypowych
a lekarz co ci powiedział?
  Temat: Zmiana za uchem- diagnostyka
lejdi111

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-31, 10:36   Temat: Zmiana za uchem- diagnostyka
cos takiego moja kuzynka miała pod pachą. Pojawiło sie nagle i przez przypadek zgoliła i szybko to odrosło. Okazało się po zbadaniu, ze to była brodawka. Nie denerwuj sie na zapas.
  Temat: Zmiana przednowotworowa piersi - interpretacja USG
lejdi111

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4915

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-17, 11:47   Temat: Zmiana przednowotworowa piersi - interpretacja USG
Po tym wyniku onkolog zlecił wycięcie.

Oto wynik
Rozpoznanie kliniczne - Pierś kobieca prawa, kwadrat dolny zewnętrzny, badalna twarda zmiana ruchoma ok 1 cm w usg - miąższ jednorodny???

Opis makroskopowy - Preparat operacyjny o wym 2,2 x 1,5 x 0,8 cm, na przekroju miąższ niejednorodny z licznymi torbielami średnicy 0,1-0,2cm.

Wynik badania
Hyperplasia epitheli ductalis simplex UDH partim atypica ADH.
Mastopathia fibrosa et cystica.
Papilloma intraductalis.
Zmiana usunieta z wąskim marginesem tkanek zdrowych 0,1cm.

Onkolog powiedział, że jest dobrze, że była to zmiana przedrakowa.
Mam się częściej badać i regularnie wykonywać usg oraz zgłosić się za trzy miesiące na usg.

Oto opis po 3 miesiącach.
Piersi o budowie bogatogruczołowej bez zmian litych i torbielowatych.
Doły pachowe wolne.
Po tym wyniku kazał zgłosić się za rok.
Wcześniej gdyby coś mnie w piersiach zaniepokoiło.

No i właśnie minął rok.
Opis brzmi - piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej.
W kwadracie górnym zewnętrznym lewej piersi torbiel o wym 3 mm.
Piersi bez zmian litych.
Doły pachowe wolne.
Obustronnie widoczne przewody mlekowe bez cech poszerzenia.
Kontrola za 6 miesięcy.

Mam więc pytanie co to oznacza, że są widoczne przewody mlekowe, czy to coś niepokojącego?
  Temat: Rak piersi
lejdi111

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3592

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-11, 11:30   Temat: Rak piersi
czyli guz musi w jej przypadku być duży?
  Temat: Rak piersi
lejdi111

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3592

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-11, 08:12   Temat: Rak piersi
Moja sąsiadka, młoda dziewczyna ma stwierdzonego raka piersi.
Zastanawia mnie dlaczego nie miała operacji guza i węzłów tylko dostaje chemie?
Czy tak można?

Dla mnie to dziwne gdyż sama miałam guzka w piersi (na szczęście łagodny)
i lekarz najpierw zrobił biopsję a gdy ta wyszła niejako od razu dał skierowanie na wycięcie.
  Temat: Nagle powstałe czarne znamię na plecach
lejdi111

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8170

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-19, 07:11   Temat: Nagle powstałe czarne znamię na plecach
Nie denerwuj się na zapas. Mnie w przeciągu 4 miesięcy urosło prawie czarne znamie o średnicy pół cm. Wycięli, zbadali i okazało się, że to plama soczewicowata. Tobie też z całego serca życzę aby była to zmiana łagodna. Daj znać po powrocie od lekarza.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
lejdi111

Odpowiedzi: 326
Wyświetleń: 162022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-03, 20:07   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Ja mam zwłókniały węzeł chłonny pod pachą. Nawet o nim nie wiedziałam bo go nie wyczuwam. Dowiedziałam się o nim przy okazji gdy wykonywałam usg piersi. Po roku powtórzyłam badanie i on nadal jest zwłókniały i ma te same wymiary.
  Temat: Czy to może być czerniak?
lejdi111

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5422

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-01-11, 17:33   Temat: Czy to może być czerniak?
czerniak również w tym miejscu może się rozwijać. Nie panikuj tylko pokaż to znamię lekarzowi.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
lejdi111

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51421

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-09-21, 09:46   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Chyba Węzły chłonne bez przerzutów. A 2 to chyba oznacza, ze badane były dwa węzły. Jednak niech ktoś bardziej orientujący się potwierdzi.
  Temat: Znamiona melanocytowe skórne
lejdi111

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 9511

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-09-14, 09:38   Temat: wyniki znamion
Miałam usuwane profilaktycznie dwa brodawkowate znamiona. Nic mi sie z nimi nie działo ale były wystające i w miejscu drażnionym przez biustonosz więc onkolog mi je usunął. I dostałam wynik. Naevus melanocyticus dermalis No II. Onkolog powiedział, że to był zwykły pieprze i wszystko jest ok. Bardzo sie z tego faktu cieszę. W internecie znalazłam, że wynik po polsku brzmi znamie melanocytowe skórne jednak nie mogę doszukac co oznacza skrót No II. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi wytłumaczył.
  Temat: Znamię naskórk.-skórne brodawkowate o zróżnicowaniu nerwowym
lejdi111

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12685

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-01, 08:09   Temat: Znamię naskórk.-skórne brodawkowate o zróżnicowaniu nerwowym
absenteeism przyznaję rację, że pacjent też nie zawsze pyta co mu dolega czy dolegało. Bo jak juz pisałam lekarz wydawał mi wyniki i mówił (powtórzę na szczęście i Chwała Bogu), że zmiana łagodna, wszystko ok. A ja gdy to słyszałam to zawsze byłam w euforii, że o nic już nie dopytywałam więcej. Lekarze w WCO przyjmują taśmowo ale gdybym sama zapytała to pewnie otrzymałabym odpowiedź. Jedno wiem na pewno, że gdy coś jest nie tak to mówią wprost i czytają wynik oraz ustalają termin kolejnej wizyty.
  Temat: Znamię naskórk.-skórne brodawkowate o zróżnicowaniu nerwowym
lejdi111

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12685

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-06-29, 07:42   Temat: Znamię naskórk.-skórne brodawkowate o zróżnicowaniu nerwowym
gontha wiem, że lekarz ma obowiązek wydać wynik i przetłumaczyć ale niestety nie zawsze tak jest. Ja miałam jak już pisałam usuwanych kilka znamion + operację w celu usunięcia guzka z piersi w WCO w Poznaniu. Wynik zawsze dostałam do ręki ale o pretłumaczeniu mogłam zapomnieć bo oni nie maja tam na to czasu. Zawsze tylko mi mówili (na szczęście i Chwała Bogu) wręczając wyniki , że zmiana łagodna, wszystko w porządku. Ja potem sama w domu przy pomocy internetu musiałam przetłumaczyć wynik.
  Temat: Znamiona melanocytowe skórne
lejdi111

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 9511

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-06-28, 09:34   Temat: Znamiona melanocytowe skórne
Witam mam pytanie odnośnie owłosionych znamion.
Czy to prawda, że znamiona, na których rosną włosy uważane są za najniebezpieczniejsze?
Do tej pory miałam juz usuwanych kilka znamion. Wszystkie na szczęście okazały się łagodnymi znamionami melanocytowymi.
Zostało mi do usunięcia jeszcze jedno, owłosione, koloru kawy z mlekiem.
Mam je od zawsze i nic mi sie nie dzieje z nim.
Jednak onkolog stwierdził, że ze względu na duży rozmiar (7mm na 7mm) lepiej je usunąć. I tak też chce zrobić.
Troszke sie boje wyniku właśnie przez te włosy na nim.
Poprzednie, które usunęłam nie były porośnięte.
Czy to prawda jeśli chodzi o włosy na znamieniu?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group