1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-09, 17:33   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Martusiu, bardzo mi przykro że w ogóle choroba się tak potoczyła :cry:

Mam nadzieję, że będziesz miała oparcie w bliskich, żeby dać sobie radę w trudnych chwilach.

Mama napewno chciała żebyś była uśmiechnięta mimo wszystko, więc nie trać uśmiechu i takiego zaangażowania, jakie miałaś w pomocy dla mamy. Z takim zapałem napewno życie da Ci jeszcze wiele powodów do uśmiechu.

Trzymaj się mocno.

A Mama niech spoczywa w spokoju.... i niech Ciebie zawsze prowadzi przez tą ziemską drogę
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-06, 20:58   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Podziwiam Cię kochana i jednocześnie chciałabym Cię mocno przytulić.

Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, napewno będę brała z Ciebie przykład, gdy do nas zapukają takie wydarzenia!!!!

Myślę, że jeśli Mama była w dobrych relacjach z siostrami, ja bym zadzwoniła, Ty poinformujesz o stanie Mamy a siostry zadecydują czy do Was przyjechać.

Duzo , dużo, dużo siły Kochana!!!!! |przytula|
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-03, 12:48   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Kochana,

Ja też miałam podobne odczucia niejeden raz, kiedy od kwietnia zaczęły się pojawiać problemy ze zdrowiem,a w lato już była katastrofa.

Ale zawsze sobie tłumaczyłam, że mamy dwoje rodziców i kązdy przeżyje taki czas, kiedy należy oddać IM siebie, tak jak oni oddawali siebie, kiedy mieliśmy kolkę, kiedy beczeliśmy, albo wyrzuciliśmy całą kaszkę na podłogę, rzucalismy sie na chodnik z płaczem, bo chcemy kolejną lalę, a oni biedni nie wiedzieli już co z nami zrobić.

Kochana miałam mieć super wesele, a los sprawił, ze przed weselem zamiast wybierać dekoracjęjeździłam z Tatą do szpitala i modliłam się, żeby nie odszedł przed tym weselem, musząc walczyć z rodziną w ogóle o to wesele, bo oni tez byli w szoku i się bali i nie chceili wesela w takiej atmosferze.

Jeszcze przed pójciem do ołtarza płakałam w kościele!!!!!

Takie to własnie mamy przeżycia!!!!!!!!!!!!!

Nie wiem, czy to jest pocieszeniem, ale mówi się , że każdy ma swój KRZYŻ!!!!
:uuu:
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-01, 10:57   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Mojemu Tacie zaczęły wypadać 2 tygodnie od zakończenia radioterapii, ale wtedy umyliśmy mu głowę i po tym zaczęły wypadać. Po tygodniu już nie mial włosów.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-29, 15:10   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Marta!!!!

Ja cały czas wierzę, że Twoja Mama odpoczywa po naświetlaniach!!!:)

I nie wierzę dla samej wiary, ale uważam, że skoro nie było aż tak źle przed naświetlaniami, tzn dla mnie, że taki stan jest wynikiem złej tolerancji tego naświetlania i jeśli Mama to zwalczy to ogólnie jeszcze walka się nie skończy o ile po dojściu do siebie otrzyma chemioterapię!!!!

Dlatego trzymam kciuki mocno, żeby Mama powoli wyszła z tej chwilowej słabości i jeszcze się do Was nieraz uśmiechnęła
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 13:20   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Są koncentratory tlenu, które się wypożycza do domu.

Ja bym załatwiła pomoc z Hospicjum, do nas też przychodzą...
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 13:09   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Rozumiem:(

Żadne słowa pocieszenia pewnie nie ukają Twojego serducha!!!!

Więc tylko powiem, że napewno będę cały czas pamiętać o Was!!!
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 12:52   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Martusiu bardzo współczuję,

A jesteś w stanie napisac dlaczego Mama nie otrzyma chemii??? Rozumiem, ze jest słaba, ale czy od początku takie założenie bylo, ze chemii nie będzie??/
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 12:09   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Oj kochana, ja cały czas byłam myślami przy chemii!!!!!

Myślałam, że ją Mama otrzyma:(
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 11:10   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Czy z tego wynika, że nikt nie będzie się podejmował podania chemioterapii???
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-26, 09:03   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
awilem napisał/a:
jak przyjdzie czas dajcie mamie odejść spokojnie, żeby już nie potrzebnie nie cierpiała


Ja bym nie raczej nie była tego zdania, przecież zły stan po naświetlaniu niczego nie przekreśla!!!!
Przecież można z tego stanu wyjść, to jest bardzo duży szok dla organizmu.

Moim zdaniem w tym wypadku należy głęboko wierzyć, że Mama Marty wyjdzie z tego obronna ręką.
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-25, 19:44   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
A jeszcze zapomniała dodać o bieganiu pomiedzy salą weselną a sklepem medycznym po refundowane pieluchy, bo Tata po naświetlaniach nie mógł to toalety pójść, a jak "poszedł" na kupkę z mamą, to mama już myślała, że Taty nie przyprowadzi z powrotem po tym jak jej usiadł i nie miał siły wstać, a mama nie miała siły podnieść.

Ale ja wtedy schudłam....
A najśmiejszniejsze jest to, ze Ci którzy nie wiedzieli co się dzieje, byli zachwyceni moją poprawą sylwetki a ja już nie chciałam tłumaczyć że to nie dieta cud, tylko okropny rak zawitał w nasze progi.


Także, Kochana Marto, wierzę , ze się uda jeszcze niejedną kawę z Twoją mamą wypić,
Będę się modlić o to dzisiaj.....
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-25, 19:40   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Pewnie opiekuj się mamą ile tylko sił w ciele.

Sama wiem jak to jest, lato upał, wszyscy na plazy, a jak z Tatą było źle, to gnałam po pracy 65 km do domu ( mieszkam w innym mieście niż rodzice), a potem o 5.30 pobudka i z powrotem półtorej godziny w drodze, bo takie korki na wjeździe i znowu w pracy 9 godzin, bo po godzinach trzeba zostać.
I tak w kółko....
Znajomi zapomnieli jak wyglądam, ale co innego jest wtakim momencie ważnego?!
Nic..... To jest czas na oddanie się z całych sił, ile tylko można !!!!!!!
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-25, 19:30   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
DUZO SIŁY MARTA!!!!!!!!!!!
  Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
kubanetka

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 95953

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-25, 19:26   Temat: DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Martusiu,

ja własnie pisałam o domowym Hospicjum!!!!

Nawet nie pomyślałam o innej formie, tylko o tym, zeby jakaś pielęgniarka do Was przychodziła i lekarz, żebyście miały możliwość cołodobowego kontaktu z medyczną pomocą.

Super , że macie to załatwione!!!!!

Głowa do góry, wierzę że będzie lepiej
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group