1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-08, 17:43   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Żabusia, po tym co przeszłaś, to takie drobne incydenty są normalne. Nie przejmuj się nimi, ale bardziej uważaj. W Twoim organizmie nastąpił duże zmiany, a skutki uboczne mogą pojawić się i na wiele lat po zakończonym leczeniu.
Skoki ciśnienia krwi, zawroty głowy podczas gwałtownej zmiany pozycji ciała, niewłaściwa praca tarczycy... to i wiele innych spraw.
Dziś Dzień Kobiet; wszystkiego dobrego i ciesz się życiem ::thnx::
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-27, 20:21   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Domniemywam, że rana ta już tak pozostanie, do zagojenia się całkowitego...skoro nie ma krwawienia... no i rany maja swój czas, w którym mogą być zszywane... z pewnością dostaniesz coś, do smarowania lub płukania ust...
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-09, 13:35   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Implanty: super sprawa, choć kosztowana... wszystko w rekach fachowców i Twoich. :) Widać, że co kraj to obyczaj. U nas w kraju nie chcą wykonywać zabiegów, przy zębach (np. usuwanie), po radioterapii i chemioterapii przez wiele miesięcy od zakończonego leczenia...
Brak śliny to także brak pewnych enzymów, które jako pierwsze radzą sobie z przemiana materii; pokarmów. Czy przypadkiem nie borykasz się z nadkwasotą i stąd te dolegliwości :|
Żabusia napisał/a:
cieszę się, że się odezwałeś

I ja ciesze się, że jesteś z nami... wszystkiego dobrego Żabusia, ::thnx::
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-03, 11:55   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
O kłopotach z uzębieniem poczytaj u evelinaswe. Leczy się, tam gdzie mieszka, w Szwecji i o implantach musiała zapomnieć, choć u nich to 'darmocha', no i za wcześnie po zakończonym leczeniu, abyś dostała zgodę na 'majstrowanie' przy ząbkach. Jednak co kraj to obyczaj i nie możemy porównywać swoich przypadków miedzy sobą....
Chrypka o każdym poranku jest u mnie inna; raz mocna, a innym razem nie mam jej wcale...
Wszystkiego dobrego :flower:
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-22, 13:57   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Pozwolę sobie na umieszczenie w twoim wątku jednej ze stron 'Poradnika pacjenta Radioterapii' z DCO, który jest wręczany pacjentom w trakcie leczenia, jak mniemam powstał on na bazie wieloletnich doświadczeń:
Katarzyna73 nie zamierzam prowadzić z Tobą i to na nie swoim wątku, dyskusji, czyje podpowiedzi są bardziej trafne...
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-22, 11:52   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Katarzyna73, Tak, nie jesteśmy lekarzami i przekazujemy tylko informacje sprawdzone, tak jak my byliśmy prowadzeni podczas leczenia.
Żabusia napisał/a:
bo nie wiedziałam, że naświetlają mi też kark. Dowiedziałam się o tym przypadkowo, bo zapytałam dlaczego mi włosy wypadają. Okazało się, że mogę stracić część włosów z karku.

To jest obszar gdzie dochodzą szczątkowe promienie, stad te skutki uboczne w tym obrębie szyi i głowy
Żabusia napisał/a:
zapytam jutro..
(włosy).
- i to jest właściwa postawa rozsądnego pacjenta :)
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-21, 16:36   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
małgosia_43 napisał/a:
unikanie mycia.

Dobrze prawi Małgosia, a mi wyleciało z głowy; zakaz całkowity stosowania wody na miejsca napromieniowane przez cały okres 'lamp' i miesiąc po nich :|
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-21, 12:50   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Żabusia napisał/a:
piecze mnie skóra naświetlana na szyi

To już sygnał do rozpoczęcia smarowania szyi... Jeśli mas Maść (nie krem) Bepanthen, to powinnaś już rozpocząć smarowanie szyi i tej rany na policzku...
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-20, 19:52   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Pozwoliłem sobie poprosić Moderatorów o założenie tobie wątku 'kciukowego'... :)

[ Dodano: 2013-08-20, 19:59 ]
Bepanthen; w moim przypadku został mi przepisany dopiero po pierwszym zagojeniu (wysuszeniu) skóry, tj. około 3 tygodni od zakończenia radioterapii.
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-20, 16:05   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Żabusia napisał/a:
Dzisiejszą radioterapię przeszłam spokojnie i jestem z siebie DUMNA

A my z Ciebie Żabusia . Teraz to już mocno z górki. Jesteśmy z Tobą ::thnx::
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-16, 14:46   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Żabusia napisał/a:
Pielęgniarka powiedziała mi, że mnie wyślą na kontrolę do szpitala gdzie byłam operowana, żeby popatrzyli na moją buzię. W sumie nie rozumiem dlaczego, bo przecież to są laryngolodzy... Myślałam, że skoro chodzę na radioterapię to wszelkie zmiany popromienne będzie nadzorował lekarz radiolog.

- decyzja jak najbardziej właściwa. W czasie leczenia w DCO Wrocław, cotygodniowa wizyta u Laryngologa była dla nas (leczonych; twarz - szyja), normalnością. Koniec drugiego tygodnia to okres kiedy przeważnie pojawiają się pierwsze skutki uboczne leczenia ( tak jak i u Ciebie- niestety) i narastają one do końca leczenia. Musisz starać się, dawać sobie z nimi radę, z bólem także, bo bardzo ważne jest abyś wybrała cały cykl 30 zaplanowanych lamp. Ouzo wskazówek znajdziesz czytając nasze posty; 'Nowotwory twarzy, głowy i szyi' i pytaj :) Powodzenia w trudnej walce :)
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-14, 11:55   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Żabusia napisał/a:
Dzisiaj pojawiły mi się na języku malutkie ranki

Odczyny popromienne... które to 'lampa' - radioterapia i ile ich jeszcze przed Tobą?
U nas w kraju, każda zmiana, skutek uboczny, które sa nieuniknione, choć przychodzą u każdego pacjenta w różnym czasie leczenia, te zmiany powinny być zgłaszane na bieżąco, od razu gdy wystąpią. Nie ma leku, który od razu je likwiduje, zwłaszcza gdy za chwile kolejna 'lampa', która te skutki uboczne pogłębia ale są środki, które przynoszą ulgę i powoli goją te zmiany. U Ciebie znów zapewne blokadą jest ten kłopot z komunikacja. Zgłoś problem natychmiast...
Poczytaj tez w naszych watkach, co powinnaś jeść a czego unikać. Bigos; na razie zapomnij. Pomidor; zwali Ciebie z nóg...

[ Dodano: 2013-08-14, 11:59 ]
Lek na braki w ślinie już masz. Teraz to odczyny popromienne i trzeba nim zaradzić. Każdy lek w czasie leczenia powinien być jednak konsultowany z lekarzem prowadzącym.
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-12, 20:17   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Lidia Bieńkowska napisał/a:
z dnia na dzień będzie lepiej...

- po skończonym leczeniu, każdy następny dzień będzie lepszy, ale do tego czasu musisz niestety (tak jak to było w naszym przypadku i wszystkich innych pacjentów) troszkę pocierpieć. Głowa do góry, na końcu jest Życie i to jest najważniejsze. Jesteśmy z Tobą Żabusia, i pisz, to przynosi zawsze ulgę :)
Ps. Biotene kosztowało (gdy było) ok.28 zł
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-12, 16:28   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Gazda napisał/a:
Żabusia leczona jest w Niemczech.

- czyli dostęp do Biotene Żabusia masz na wyciągniecie ręki :)
  Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
kmis757

Odpowiedzi: 235
Wyświetleń: 88600

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-08-12, 11:09   Temat: Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Gazda napisał/a:
Kup w aptece Biotene Oralbalance Gel.

- niestety od maja żel Biotene oralbalance niedostępny w polskich aptekach i hurtowniach... dostępny za to; za granicą i dzięki pomocy między Forumowiczami do mnie przyjechał, tydzień temu, aż z Włoch....jeśli nadal potrzebujesz Biotene to tu na Forum sa nadal 'Dobre Dusze', które pomogą Tobie go kupić :)
Suchość w ustach budzi mnie nadal, choć minęło już 26 m-y od leczenia. Biotene sprawdził się najlepiej (można spróbować kupić w aptece, bez recepty, Mucinox w aerozolu, który jest sztuczna ślina na bazie rośliny... irlandzkiej). Każdy z nas przechodzi to na swój sposób dlatego życzę Tobie aby ślina powróciła jak najszybciej. Skóra szyi goi się najszybciej, ale uważaj ze słońcem. Skutki uboczne potrafią zaskoczyć nas nawet po długim czasie. Ja po tegorocznej Chorwacji, chodź głównie pod parasolem, przypłaciłem potwornym swędzeniem do tej pory... a wcześniej było już bardzo dobrze. Gospodyni w Chorwacji ku mojemu zaskoczeniu, chorowała onkologicznie ok. 10 lat temu. Stad wiem, że w tym kraju po leczeniu radio.. i chemioterapią jest całkowity zakaz korzystania ze słońca przez 5 lat. U nas mówi się rożnie i my postępujemy różnie. Wszystko to jednak sprawa indywidualna...Na to pieczenie i dyskomfort w jamie ustnej; po prostu smaruj Elugel-em. Przynosi ulgę i goi rany, nawet te odczyny popromienne.

PS. O dziwo najbardziej pomaga mi na to swędzenie (po wielu próbach) smarowanie szyi; Balsamem do opalania (DAX Sum 30 UVA).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group