1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 102
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-06, 12:18   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
małgośka, krystyna48, dziękuję serdecznie za miłe słowa :)
Poniedziałek : druga dziś zmiana lekarza prowadzącego :cry:
Na ręce 'Holter', obyśmy Zdrowi byli ;)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-05, 22:22   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Pierwsze wyniki : W USG tt. szyjnych niedrożna lewa t. szyjna wewnętrzne.
Przyczyną......może być przebyte naświetlania.
Czekam na wynik CT głowy.
Po sennym weekendzie, jutro dalsza diagnistyka guza chromochłonnego.
Pozdrawiam :)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-18, 17:32   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Nie przyjmuję do wiadomości, że coś mi jest :mrgreen: ;)
A tak na poważnie: powtarzam to wszystkim lekarza, że: dzięki 'Bogu i Onkologii' poradziłem sobie z tym gadem i nie mam zamiaru zaniedbać i poddać się jakiejś innej chorobie.
marzena66 napisał/a:
Leki mają pomóc ustabilizować ciśnienie czy coś innego lekarze zaproponowali?

Na razie diagnostyka. Obecnie każdy lekarz (kardiolog,endokrynolog, a w DCO nawet anestezjolog), wskazują na podejrzenie: 'guzy chromochłonne' w nadnerczach lub mózgu.
Kardiolog: 'tego nie jesteśmy w stanie ustabilizować farmakologicznie'... 'w p. przypadku najlepiej by było, aby były to guzy na nadnerczu: najłatwiej usunąć i po kłopocie, gorzej w mózgu...'
Endokrynolog: 'zwłaszcza po pana historii choroby, należy zdiagnozować....'
Nie chce aby zabrzmiało, że użalam się nad sobą... wiem co czuje ciśnieniowiec, ale gdy masz 185/125 po 5 min 75/55 (mroczki, trudniejsze widzenie, zawroty, napady braku czucia w ręce, ostatnio w nodze itd), by po 5 min mieć znów wysokie, i tak na okrągło (od pół roku)...
marzena66 napisał/a:
Minus nadciśnienie ale mało kto go nie ma, zwłaszcza w pewnym wieku

...to słowo 'nadciśnienie' nabiera innego znaczenia :-(

...nigdy nie mów nigdy... ;)

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Guz_chromoch%C5%82onny
"...W 10% to nowotwory złośliwe[4] (w przypadku guzów pozanadnerczowych ten odsetek jest wyższy)...".
Rokowania:
"...5-letni okres przeżycia w przypadku guza łagodnego wynosi 96%, natomiast przy guzie złośliwym 44%...."
Przypisy:
(4) Adjallé R., Plouin PF., Pacak K., Lehnert H. Treatment of Malignant Pheochromocytoma. „Hormone and metabolic research = Hormon- und Stoffwechselforschung = Hormones et metabolisme”, 2009. DOI: 10.1055/s-0029-1231025. PMID: 19672813.
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-18, 01:32   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Z kronikarskiego obowiązku:
Pobyt w DCO zakończył się na trzeci dzień... Anestezjolog odmówił diagnostyki w znieczuleniu dożylnym, a tym bardziej bez znieczulenia.
Najpierw badania na oddziale Endokrynologicznym: rozpoznanie; 'nadciśnienie tt sugestia kardiologa o typie pchaeochromocytoma - diagnostyka szpitalna'.
Przerwa miedzy szpitalami (wg NFZ-ponoć)2 tygodnie.
Po tych badaniach, powrót do DCO na pilna diagnostykę górnego odcinka przewodu pokarmowego.
W tę stronę, 2 tyg. nie obowiązuje.
Wynik 11-stego MRI odcinka leczonego; 'twarzoszyi': "Dalsza stabilizacja obrazu MR twarzoczaszki i szyi w porównaniu z badaniem z grudnia 2015r. bez cech wznowy procesu npl. Obraz nasady języka pozostaje stabilny od 2012r.".

Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Pozdrawiam i życzę dużo Zdrowia, Wiary i Wytrwałości :)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-12-21, 00:38   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
habi-bek, krystyna48, zagubiona1974, agamag, zaniedbała, dziękuje i przepraszam za milczenie. Czasami tak to już jest, że potrzebujemy trochę wyciszenia...
Za mną: wyniki 11 już MRI: "....Dalsza stabilizacja obrazu badania MR twarzoczaszki i szyi....bez cech wznowy procesu npl. Obraz nasady języka pozostaje stabilny od 2012r.". :)
Przede mną oczekiwanie na 2 telefony, w celu zgłoszenia się na Oddział Chirurgi Onkologicznej w DCO oraz na Oddział Endokrynologiczny Wojskowego Szpitala Klinicznego. Jest to związane z dalsza diagnostyką, w sprawie dolegliwości opisanych we wcześniejszych postach; (ciśnienie góra-dół oraz napadowe kłucie w przełyku, kaszel, zwłaszcza w porach nocnych), które nadal dają o sobie znać i są uciążliwe.
Wierzę, że wszystko onkologicznie jest dobrze i tego się nadal będę trzymał, a skoro wygrałem 'Wojnę' nie mogę pozwolić aby drobne 'Bitwy'.....
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę Zdrowych spokojnych Świat Bożego Narodzenia :)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-10-18, 21:17   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
habi-bek, - dziękuję za odwiedzenie mojego profilu :)
U mnie diagnostyka, oczekiwania :uuu: Trochę się tego nazbierało. 24 X odbieram wyniki MRI. Trochę się niepokoję, to tych nocnych napadach kłucia w przełyku. 25 X Konsultacja Anestezjologiczna przed badaniem Endoskopowym, w znieczuleniu ogólnym, zlecone wraz z MRI przez DCO.
Ciśnienie? to jakby osobny problem. Były, poza tymi dużymi skokami ciśnienia, dwa incydenty braku całkowitego czucia prawej ręki; wizyta Zespołu Pogotowia (decyzja Dyspozytora, po wywiadzie telefonicznym) w celu sprawdzenia czy coś się nie dzieje...
Po wizycie u Kardiologa, prywatnie, bo NFZ; termin w marcu 2017; diagnoza ta sama co przy rozmowie z Dr opisującą 'Holtera ciśnieniowego' i przekazanie w ręce Endokrynologa w celu dalszej diagnostyki szpitalnej. Słowa: "było by dla pana szczęściem, gdyby okazało się, że to guzki na nadnerczach, bo łatwo je usunąć...", konieczna diagnostyka: TK nerek, TK głowy, badanie Dopplerowskie, odpowiednia Morfologia... Jak się to słyszy to ręce opadają...ale nie wolno się załamywać - wygrałem Bitwę, teraz kolejne Wojenki :)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-09-20, 14:11   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Madzia70 napisał/a:
Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten guz chromochłonny.

- ja też nie przyjmuje takiej diagnozy ;)
Ciekawe jest to, że po spaniu nocnym, drzemce w ciągu dnia; ciśnienie jest wysokie. Im więcej ruchu, wysiłku, jazdy na rowerze; ciśnienie spada do niskiego. Najbardziej jednak niepokoją te częste skoki (np.170/102-puls 95 do 95/65-p.89 i tak w kółko).
Była sugestia TK/MRI nerek, ale w opisie jakoś się to nie znalazło.
Wszystko z trakcie diagnostyki, tylko jaka drogę obierze lekarz, to już często nie zależy od nas samych :|
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-09-20, 01:28   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Ewa52, marzena66, bardzo dziękuje za miłe słowa wsparcia.
gaba, przedstawiłem, 'z kronikarskiego obowiązku', jak to tu, my 'stare wyjadacze' nazywamy; co się dzieje z naszym stanem zdrowia, po kolejnych latach pokonywania skutków ubocznych, po przebytym leczeniu... Gdy mam/y coś do napisania, coś konkretnego, to o tym piszę, może ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski dla siebie, lub kogoś bliskiego. Słowa wsparcia też są mile widziane...mamy wszak 'wątki kciukowe'.
MRI i Endoskopia, to pokłosie mojej ostatniej wizyty kontrolnej w DCO. Na podstawie wyników, badania przełyku palcem i wywiadu, zadecydowano o wykonaniu w/w badań. I to jest pierwsza część mojej 'relacji'.
Nadciśnienie tętnicze to druga część... Dla człeka, który leczy nadciśnienie tętnicze, wykonywanie pomiaru jest sztuką dobrze znaną. Po leczeniu w DCO (radioterapii i chemioterapia), na prawie dwa lata problem nadciśnienia tętniczego zniknął u mnie. Być może to wynik utraty 26 kg, być może rocznego zakazu stosowania soli itp. Obecnie problem ten powrócił, a od 4 m-y, w nietypowy sposób, od wysokiego po niskie, w odstępach kilkuminutowych, przez cały dzień, zawrotach głowy, zasłabnięciach itp.
gaba, dziękuję za wykład.
gaba napisał/a:
Holtera ciśnieniowego trzeba umieć "obsługiwać"

Zapadła decyzja, narazie w rejonie, dalszej diagnostyki. DCO jeszcze nic nie wie o przeprowadzanych takich badaniach i ich wynikach. Holter ciśnieniowy miałem przez 24 godz, z pomiarem co 5 min, w godz. nocnych co 30 min.
Holter zapisuje pomiary właściwe i te które uznaje za zafałszowane. Jest więc z czego ocenić stan zmieniającego się ciśnienia t. u pacjenta, a dla wykonującego go, od lat świadomego pacjenta ( w warunkach domowych; obecnie na aparacie Omron z nowoczesnym mankietem Comfort HEM-FL31), zachowanie się podczas pomiaru Holtera; nie powoduje 'spinania', zapewniam.
Dużym zaskoczeniem dla mnie było i jest to, że padła taka wstępna diagnoza (na ewentualnym pograniczu dawnej choroby). Wcale tak nie musi być, i tego się trzymam, ale każdy kto wszedł w Onkologię jako pacjent, wie co poczułem/czuję. Co do dalszych wyników, napisze jak zakończy się cała diagnostyka.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie; dużo Zdrowia Kochani :)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-09-18, 23:12   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Z kronikarskiego obowiązku:
- po pięciu latach, względnego spokoju, badań kontrolnych i radzenia sobie ze skutkami ubocznymi leczenia, nastał czas kolejnych zmartwień i rozmyślań :-( Po badaniu kontrolnym w DCO, skierowanie na MRI (ostatnie było w XII 2015), celem zbadania niepokojących objawów. MRI 6 X 2016.
Ponadto Endoskopia przewodu pokarmowego w znieczuleniu ogólnym; konsultacja anestezjologiczna, do badania, 25 XI br.
Kłopot z utrzymaniem prawidłowego stanu ciśnienia, wyniki w rejonie, wymusił badanie; Holter ciśnieniowy (24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego). Ciśnienie w badaniu wykazuje bardzo duże skoki; od wysokiego, do bardzo niskiego, by po 5 minutach znów skoczyć do wysokiego i tak przez cała dobę. EKG prawidłowe, tarczyca unormowana poprzez Euthyrox (TSH w normie). Usłyszałem już nawet o podejrzeniu Gruczolaka Nadnerczy; diagnostyka narazie gabinetowa....
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-14, 01:37   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
missy, serdeczne dzięki :)
Może teraz będzie bardziej czytelnie :|


[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-01-14, 08:27 ]
:uhm!:
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-13, 23:57   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Z kronikarskiego obowiązku;
Jestem w posiadaniu wyniku z 10-tego MRI. Wizyta kontrolna w DCO Wrocław dopiero 16 lutego (przybywa nas pacjentów), ale już teraz mogę spokojnie czekać :)
Pozdrawiam wszystkich walczących i tych już po 'walce' :)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-18, 01:35   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
zagubiona1974, dziękuje i również pozdrawiam serdecznie.
U mnie lekarz twierdzi jednoznacznie, iż jest to uszkodzenie tarczycy, w wyniku naświetlań w trakcie leczenia, co jest; powtarzam za lekarzem, dość częstym przypadkiem. Mam co roczne badania USG tarczycy i badanie TSH (obecnie znów co miesiąc). Wysoki stan TSH został stwierdzony podczas badan chemicznych krwi, które zleciła mi dodatkowo lekarz pierwszego kontaktu; po zakończonym leczeniu (raz na miesiąc). Na ich podstawie, widać było, jak przez ponad rok, wszystko powoli wracało do normy.
Wysokie TSH, wyszło podczas tych badań chemicznych, po pół roku od zakończenia leczenia. Od tamtej też pory, raz w roku odwiedzam Endokrynologa (rejestruję się z półrocznym wyprzedzeniem...wiemy jaka jest rzeczywistość kolejkowa ;) ). Na tej podstawie, leki i zlecenia badań to sprawa lekarza pierwszego kontaktu, z czym nie mam kłopotu.
zagubiona1974, jakie objawy. Na początku wszystko zwalałem na skutki uboczne leczenia. Teraz widzę to inaczej, pomimo codziennej małej tabletki Euthyroxu na dzień dobry; często dopada mnie senność, taka raptowna, natychmiastowa; uczucie zimna, pomimo ciepłych koniuszków palców, a czasem dziwne uczucie mrowienia skóry. Często dopada mnie uczucie braku sił i energii, podniesienie ręki jest kłopotliwe, a zależnie od ciśnienia atmosferycznego (pogody), spał bym na okrągło, zasypiając w ułamku sekund, gdy mam do tego odpowiednie miejsce :)
Co do pory roku, to mój Endokrynolog stwierdził ostatnio, że nie ma to znaczenia.
zagubiona1974, przepraszam za przydługa odpowiedz, ale uważam,że zawsze miejmy świadomość, ze czytają nas inni, szukając dla siebie często odpowiedzi na nurtujące ich i ich bliskich problemy.
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-07, 15:19   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Iwona M, agamag, dziękuję za ciepłe posty i życzenia :)
Już po wizycie i zwiększonej dawce Euthyroxu na 125 i zalecona ponowna kontrola TSH: co miesiąc.
agamag napisał/a:
gratuluję cierpliwości

- oj, przydała by się... i spokojne oczekiwanie, ale o to już chyba zawsze będzie bardzo trudno.
Za trzy dni MRI :|
Ps. Leczę się w DCO we Wrocławiu ;)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-12-03, 22:33   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Dawno tu nic nie pisałem, bo i powodów za bardzo nie było, a skutki uboczne, to jakby norma już była (przyzwyczaja się człek, ot co) :)
W trakcie robienia wyników, do kolejnego już (10-tego; dziesiątego) MRI, na 4,5 roku po zakończonym leczeniu w DCO; wyszło podniesione TSH, do 6,63 - przy stale zażywanym Euthyroksie N 100. Pół roku temu, wynik po codziennej porannej tabletce E...;w normie. Wniosek; kontrolujmy się regularnie.
10 XII maszyna czeka (MRI), a wyniki znów (tak się to układa, już 3 rok :roll: ), po Nowym Roku. Pompa przyspiesza....
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124237

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-07-12, 12:30   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Z kronikarskiego obowiązku....
Moje kolejne kontrolne badanie, zbiegło się (no prawie) z 4 rocznica zakończenia leczenia w DCO, tj. 14 czerwca 2011 roku.
Na dwa tygodnie przed badaniem, zdarzył mi się drobny incydent z przełykiem. Ale po kolei...
Jak długo do pełnej sprawności powracają śluzówki w ustach i przełyku, to wszyscy wiemy. Są to długie miesiące, a nawet lata. Pewne zmiany są nieodwracalne, tak jak w moim przypadku, np. pomniejszone śluzówki podżuchwowe.
Bardzo ważne w czasie rekonwalescencji jest więc unikanie pokarmów zimnych i gorących.
Mój incydent, o którym już wspomniałem, to przełknięcie gorącego kawałka kiełbasy. Dla zdrowego, może nic nadzwyczajnego. U mnie spowodował, że to co mozolnie odbudowywało się przez te 4 lata, zostało utracone.
Rozpoznanie w DCO; "poparzona nagłośnia". Jutro mam kolejna, już 3-ą wizytę (skierowanie z DCO; 'na cito') w Poradni Foniatrycznej i nieprzyjemne kolejne 3-e badanie Endoskopowe i ocena stanu nagłośni. Dotychczasowa ocena; 'poparzenie, stan zapalny i zwłóknienie', ale widać stan poprawy.
W grudniu kolejny, 10-ty już "Rezonans Magnetyczny szyi bez kontrastu i z kontrastem, 88.975".
 
Strona 1 z 7
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group