1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-24, 18:07   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
Tsh wynosi dokładnie 26,08,ostatnio miał 19,54

- nadal dużo za duża
- wymaga dalszej 'pilnej' konsultacji u endokrynologa
Jakie leki są przyjmowane i w jakiej dawce?
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-25, 15:44   Temat: Rak nosogardła
W moim poście, nie chciałem nikogo pouczać ani cokolwiek podobnego.
Dzielimy się swoimi uwagami i przebyta droga w czasie leczenia.
sarenka napisał/a:
Ja w poście kładłam nacisk na dobrego lekarza wykonującego USG,

I bardzo dobrze. Endokrynolog, do którego z NFZ musimy czekać długimi miesiącami, posiłkuje się zazwyczaj USG, które wykonuje zazwyczaj kto inny. Czasem musimy być dla siebie lekarzami, obserwować i wyciągać wnioski, kto? co? jak?
W tym roku postanowiłem wykonać USG w naszej przychodni, bo jest taka możliwość, nic niepojącego się nie dzieje (więc co mi tam), TSH po Euthyroksie (codziennie 100), w normie.
I co: nagle wpada młody pan dr z walizeczka i rozpoczyna przyjmowanie pacjentów. Gdy wypadło na mnie, a owszem, popatrzył na historie choroby;kontrolne zapytał; przyłożył, na posmarowana żelem szyję, aparat; i nie wykonując żadnego ruchu na mej szyi tym cudem techniki, które przywiózł w walizeczce, zakończył badanie.
Podczas kolejnej wizyty u dr pierwszego kontaktu, usłyszałem tylko; "czy oni się nie boja podpisywać pod takimi badaniami...".
Wybacz, że w Twoim poście , takie wywody.
To co ma dać nam możliwość lepszej kontroli, mniej uciążliwej (czekanie miesiącami do endokrynologa), jest porostu kpiną. Winny system? nie, ludzie!
Jeszcze raz: skierowanie na USG tarczycy, od tego roku, wystawia lekarz pierwszego kontaktu. Sprawdzajmy , kto je nam wykonuje, bo są naprawdę lekarze i lekarze...
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-24, 21:27   Temat: Rak nosogardła
sarenka napisał/a:
USG ma zrozbić specjalista

Moja pierwsza wizyta u endokrynologa była krótka i dowiedziałem się,że ta niedoczynność tarczycy po radioterapii jest bardzo często spotykana. Od tamtej pory, lekarz pierwszego kontaktu, po comiesięcznym badaniu TSH, sam ustalił dawkę Eutchyroksu (kolejne badania pokazały, że dawka 100, jest właściwa). Obecnie badam TSH co pół roku. Od tego roku, na badanie USG tarczycy, może kierować lekarz pierwszego kontaktu, więc li tylko po skierowania, endokrynolog jest mi niepotrzebny. Na wykonanie USG wybieram lekarza, do którego muszę jechać troszkę dalej, niż mógłbym, ale mam pewność, że jest to dobry fachowiec w tym temacie ;)
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-24, 11:51   Temat: Rak nosogardła
DumSpiro-Spero napisał/a:
Ale TSH ponad 19 mIU/l ...
Wymaga pilnej interwencji endokrynologa.

- ponawiam pilne wskazanie DSS
anulka4771 napisał/a:
pytanie czy po radioterapii twarzoczaszki mógł nabawić się niedoczynności tarczycy???

Tak; po radioterapii twarzoczaszki, bardzo częstym powikłaniem jest niedoczynność tarczycy. Mamy tu na Forum takie przykłady. U mnie niedoczynność dała o sobie znać po 6-u miesiącach od zakończenia radioterapii.
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-28, 12:21   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
Po radio odrzucił całkowicie leki przeciwbólowe :-) Jest lepiej.

- życzymy długich spokojnych lat leczenia paliatywnego, które na pewno polepszy komfort życia i to co najcenniejsze; usunie ten męczący ból. Jesteśmy całym sercem z Wami.
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-19, 20:08   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
Zapytam sie go dzis jeszcze po raz setny

Bardzo często człowiek zmęczony chorobą nowotworową; żyjący w stałym lęku, przerażeniu, choć nie zawsze dający to poznać po sobie, nie do końca jest w stanie właściwie podejmować decyzje nie mówiąc już o spokojnym, racjonalnym myśleniu. To właśnie wtedy; rodzina, bliscy, powinni przejąć ster i czasem wręcz zadecydować za nas chorych. W każdym momencie choroby mamy prawo nie czuć bólu. Obecne metody walki z bólem nie maja wpływu na stan leczenia onkologicznego, dlatego nie powinniśmy powielać starych stereotypów z przed lat, że nawet tabletka na ból głowy może nam zaszkodzić. Odpowiedz Dum Spiro-Spero jest jak najbardziej zasadna i nie powinnaś ani chwili dłużej pozwolić na cierpienie Marcina.

[ Dodano: 2012-10-19, 22:38 ]
Mój cytat: "W każdym momencie choroby mamy prawo nie czuć...".
Przepraszam, faktycznie mogłem zostać źle zrozumiany. Słowo "mamy" znaczy, że my onkologiczni, mamy prawo nie czuć bólu...
Pozdrawiam serdecznie :) także onkologiczny Krzysztof...
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-25, 17:23   Temat: Rak nosogardła
anulka4771, jesteśmy całym sercem z Wami
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-15, 20:07   Temat: Rak nosogardła
madzia1 napisał/a:
zapomniałam dodać,że jestem technikiem radiologii.

Z fachowcem nie śmiał bym dyskutować. :)
Zapytam,anulka4771, czy mąż te badania konsultuje a Onkologiem. Należy tez pamiętać, że RTG nie zdiagnozuje tkanek miękkich. Wskazane było by wykonanie badania PET, które zdiagnozowało by całe ciało pod kątem Onkologicznym zwłaszcza, że są dolegliwości bólowe, długo się utrzymują i Marcin jest Onkologicznym pacjentem. Uspokoiło by to Was napewno.
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-15, 12:17   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
moja ciąza ma dzisiaj 3 m-ce to Szymonek
To wspaniała nowina, gratulacje dla Was :flower: niech sie dobrze chowa Szymonek :)

[ Dodano: 2012-08-15, 12:24 ]
U mnie bóle zaczęły się najpierw w stawach barkowych - potem przeszły do kręgosłupa lędźwiowego ( ok. 4-5 miesięcy po leczeniu ) - teraz od 2-3 miesięcy ( jestem 14 m-y po lecz.) ból siedzi w całym kręgosłupie ( jak siadam to kręgosłup strzela mi jakby ktoś "strzelał w palcach dłoni"), promieniuje do pachwin i nóg. Teraz czekam na MR choć mówią mi, że tak może być po leczeniu onkologicznym. Czy nie za dużo tych prześwietleń RTG, mi lekarze stanowczo zabraniają.

[ Dodano: 2012-08-15, 12:28 ]
Mój ból też czasami jest nie do wytrzymania. Czasem w nocy nie mogę się obrócić na bok. Ponoć jęczę przez sen, to wynik chyba tego bólu. Dziwne bo samo przychodzi i samo odchodzi po kilku dniach ale jest cholernie uciążliwe.
  Temat: Rak nosogardła
kmis757

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-23, 23:02   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
Dziękuję.Nie wiemy jeszcze a i udało się za pierwszym razem :lol:

Gratulacje, bardzo się cieszymy razem z Wami. A to musiał być chyba strzał z karnego ;)

[ Dodano: 2011-12-23, 23:06 ]
Zoja 62 napisał/a:
W sklepach zielarskich jest maść końska

Dostępna w aptece. Polecam. Mi pomogła jak mnie bolały"gnaty". Po radioterapi to normalne bóle ale fakt - dokuczliwe jak diabli.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group