1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 46
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
kati007

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 75376

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-27, 14:55   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Wtaj,

ja bym zrobiła biopsję. Po wyniku będzie wiadomo co dalej. Nie czekałabym z tym do stycznia.
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-27, 14:20   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
Witam ,
Dzisiaj mija rok jak dołączyłam do Was .
Moja mam czuje się dobrze. Na razie jest wszystko ok i musi tak byc dalej. Postanowiłam więc napisać co u nas słychać. Mama czuje się dobrze. Polineuropatia ( skutek chemioterapi) ustępuję . Nogi sprawne w 85% ręce w 70% więc już jest w dyżym stopniu samodzielna, włosy 3 cm :) . Często się uśmiecha i jest pogodna.We wrześniu byliśmy na pierwszej kontroli i wszystko jest ok. Oby tak dalej .
Nie myślę inaczej jak tylko , że tego wstrętnego gada pokonaliśmy.

Dziękuję , że jesteście :)
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-06, 21:16   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
Pierś była cała usunięta może dlatego nie ma piszą nic o marginesach
  Temat: birads 4b - czego oczekiwac?
kati007

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3730

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-06, 12:46   Temat: birads 4b - czego oczekiwac?
Grupa 4 to zmiany podejrzane ( ryzyko złośliwości od 2% do 95%, konieczna weryfikacja zmiany ) podgrupa 4b: zmiana podejrzana, o pośrednim stopniu prawdopodobieństwa złośliwości .
Więc generalnie potrzebna jest dalsza diagnostyka czyli biobsja .
Myśl pozytywnie to najważniejsze .
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-06, 09:07   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
dzisiaj odebrałam wynik po mastektomii proszę o interpretację

  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-05, 13:38   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
gaba,

własnie dzwoniłam do szpitala i jest juz wynik jutro go rano odbiorę . Tak bardzo się boję , nie wiem czego mogę się spodziewać i boję się , że mama przestanie walczyc bo juz jest słaba psychicznie , teraz wciąz ma nadzieję , że nie będzie musiała brać radioterapii .
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-05, 08:54   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
gaba,
dokładnie tak jak piszesz , powiedział tylko ze wdał się lekki stan zapalny i dlatego daje antybiotyk.
Dzisiaj mam mówiła , że tego wycieku jest już mnie . Więc trochę sie uspokoiłam .
Jeszcze tylko ten wynik z tych usuniętych wezłów chłonnych ... bo wtedy się okaże czy jeszcze naświetlania będą potrzebne.
Walczymy teraz z ta neuropatią dzisiaj załatwiam neurologa i zobaczymy co będzie dalej .
Powiem szczerze, że ja jestem w coraz gorszym stanie psychicznym i coraz gorzej to wszystko znoszę .
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-04, 20:00   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
NO sprawa się wyjaśniła, moja mama miala prawie 40 stopni gorączki.
A termomentr był zepsuty. Dzwonilam do chirurga który ją operował i wyciągał szwy i okazało się , że rana jest zapalona i to z tego kazał zwiekszyć w pierwszej dobie antybiotyk i na szczescie juz wczoraj byłby lepiej , ale dzisiaj odniosłam wrażenie , że rana w jednym miejscu tam gdzie jest ropa takjakby sie rozeszła i z niej przy ruchach wylatuje chłonka.Jutro rano zadzwonie do chirurga.
Masakra jest ogólnie. A myslam ze po operacji będzie dużo lepiej już .
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-02, 14:25   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
Witam,
Moja mam juz po operacji . 19.05 mila mastektomie i usunięte wszystke wezły chłonne. Dzis byliśmy na ściagnięcie szwów. Reka nie boli chłonki jest mało za 10 dni 200 ml. Rana goi sie dobrze bez powikłan.
Chirurg po operacji powiedział , że ne było nacieków na tkanki co jest dobrym objawem. Po głownym guzie po chemi zostały tylko szczątki. nie ma jeszcze wyniku histopatologicznego po operacji ma byc na dniach .Chirurgicznie lekarz powiedział ze jest wszystko ok.
Ale od wczoraj moja mama nie ma siły na nic . Wczoraj jeszcze troche siedziała a dzisiaj miałam wielki problem aby ją zawieść na to wyciągnięcie szwów bo jest taka słaba. o 12 przyjechałyśmy od lekarza i wcąż śpi . Nawet po najgorszym dniu chemii takiej jej nie widziałam.
W dalszym ciągu walczymy z neuropatią .
Powiedzcie co to może być bo bardzo się martwię , żeby z dnia nadzień tak stracić siły?? nie ma apetytu i nic nie chce jeść? nie wiem co mam robiś , błagam pomóóóóóżcie
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-21, 13:17   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
gaba, dziekuję tak będziemy robić .
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-20, 09:25   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
gaba, duszności mama nie ma żadnych . Osłabiona jest a to ze nie umie ustac na nogach to raczej jest związane z tym zdretwieniem rąk i nóg czytałam wczoraj , ze tak się dzieje przy neuropatii. Trochę mnie uspokoiłaś .Więc zostaje narazie póki co czekać może wreszcie to się skończy.
Ta ostania chemia jest najgorsza dobrze ,że za tydzień nie idziemy już na kolejną .
Jeśli chodzi o picie to pilnujemy tego aby duzo piła. Wczoraj ją postawiłam na nogi i przeszła ze mną do drugiego pokoju i chwilę posiedziała na fotelu .
Tak strasznie się o nią boję .
09.05 mamy wizytę u chirurga mam nadzieję , że do tego czasu będzie miała juz trochę więcej sił .

Gaba czyli radzisz jeszcze czekać ....?
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-19, 13:32   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
To znowu ja . Moja mama tydzień temu skończyła chemie. Onkolodzy zwiększyli jej dawke Lyrica na 3 razy po 150 ale stan mamy jest fatalny. Jest taka słaba , ze sama nie umie ustać na nogach. Juz nawet jej trudno isc samej do wc musi miec asekuracje bo jej sie nogi uginaja . Powiedz Ci mi kochani co mam robić onkolodzy wypisyli skierowanie do chirurga na operacje i na tym sie ich rola skonczyła. Powiedzieli , że mamy narazie nie iść do żadnego neurologa bo to będzie ustepowac ale szczerze mówiąc wątpię bo wydaje mi się , że jest każdego dnia gorzej zamiast lepiej . Chemia ją zmasakrowała . Czy to jest mozliwe ,żeby była tak bardzo osłabiona ???
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-21, 12:02   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
75 mg 2 x po 1 tabletce .
Bardzo Ci missy, dziękuję
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-21, 08:34   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
Pierwszą Neulastę dostał 27.02 a drugą 13.03 . Dzisiaj mówi ze przespała noc i na razie nic nie boli natomiast w dalszym ciągu nie ma nogi jak ona to nazywa "z drewna" do kolan oraz dłonie . Trudno jej rękami cokolwiek zrobić .
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
kati007

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20179

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-19, 19:59   Temat: Rak piersi luminalny B HER2-
Zażywa od 15stego w sumie wzieła 7 tabletek . Nic pomaga . Teraz wzieła ketonal bo mowi ze bol jest nie do wytrzymania. Nie wiem jak mam jej pomóc kiedy ten koszmar się skończy . Dlaczego????????

[ Dodano: 2017-03-19, 20:04 ]
I jeszcze do tego wszystkiego doszedl boł pęcherza przy sikaniu. Kupiłam jej dzisiaj tabletki urafuraginium max i sok z zurawiny . Juz naprawdę nie wiem co robić ... do lekarzy do których chodzi mam coraz mniejsze zaufanie
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group