1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-05-01, 22:22   Temat: Szpiczak mnogi?
W piątek przywiozłam męża do domu, nerki wróciły do normy jakimś cudem, jutro postaram się zamieścić wypis. Nie mogę pojąć, dlaczego mąż w szpitalu czuje się dobrze, a w domu męczą go nudności i wymioty...
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-13, 09:47   Temat: Szpiczak mnogi?
Kontynuacja wrzucania wypisu męża:












[ Dodano: 2016-04-13, 20:49 ]
Po wczorajszej wizycie na SOR udało się opanować ból i wymioty, zwiększyliśmy dawkę Sevredolu, teraz mąż bierze co 4 godz i na wymioty dodatkowo Setronon, mam nadzieję, że tak już zostanie...Wielkie dzięki dla Madzi i Miśka za wsparcie i pomoc |uscisk|
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-12, 16:16   Temat: Szpiczak mnogi?
Spróbuję wysłać w plikach, fotki coś mi nie wychodzą... :?ale?:

  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-12, 10:07   Temat: Szpiczak mnogi?
[quote="MisiekW. Czy Mąż będzie miał kolejne cykle leczenia w IHiT?[/quote]
Tak, mamy jechać 18.04
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-12, 08:37   Temat: Szpiczak mnogi?
Kochani, mam męża w domku od piątku no i problem- nie radzimy sobie z bólem. Mąż bierze Sevredol 20 co 6 godz, paracetamol nie działa, wczoraj zastrzyk z ketonalu pomógł, ale ze względu na nerki nie można go stosować. Próbowaliśmy nakleić fentanyl, ale oczywiście od razu włączają się wymioty, więc oderwaliśmy. Podpowiecie co robić? Aaa, nie dodałam, że mamy jeszcze fentanyl w tabletkach podpoliczkowych, ale brak nam odwagi na zastosowanie tego leku, boimy się wymiotów. Postaram się niedługo zamieścić wypis, ale to aż 11 stron... Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-04, 20:51   Temat: Szpiczak mnogi?
MisiekW napisał/a:
Mąż miał cukrzycę wcześniej?

Miał, leczy się od kilku ładnych lat, łykał Metformax, odkąd jest w IHiT dostaje insulinę
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-03, 21:36   Temat: Szpiczak mnogi?
...czyli że z leczeniem mamy ostro pod górę... Dziś dostał 2 l na nerki i sterydy, po których cukrzyca szaleje-skoczyła do 390...Juto mam nadzieję, będą lepsze wieści...
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-02, 18:05   Temat: Szpiczak mnogi?
Madzia70, morfinka jest na dokładkę, do plasterków, dzisiaj dostał kolejną porcję krwi...
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-01, 17:48   Temat: Szpiczak mnogi?
Witajcie ponownie :)
U nas, że tak powiem, leczenie w toku... Parametry nerkowe poprawiły się, nerki nadal są płukane. Ból, o którym pisałam wcześniej prawdopodobnie był/ jest spowodowany pęknięciem kręgu L1. Mąż dostał dwie dawki chemii (zastrzyk w brzuch), wczoraj pojawiła się temperatura, a dziś miał przetaczaną krew...To pewnie przez anemię.
Mam do was pytanko- czy po morfince człowiek robi się tak rozchwiany emocjonalnie? Mój mąż albo śpi, albo tak z lekka histerycznie reaguje na wszystko...
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-03-24, 11:23   Temat: Szpiczak mnogi?
Bidulek jest tak obolały, że nie da rady chodzić..., od wczoraj w ogóle nie wstaje... Dziś miał chyba rentgena wszystkich kości, chyba też dostanie radioterapię na te bóle. Jutro pierwsza chemia...
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-03-23, 17:29   Temat: Szpiczak mnogi?
Po kilku dniach mam więcej informacji- nerki nadal się płuczą, niestety są zmiany i nie wiadomo czy da się jeszcze je cofnąć... Tu pytanie do Was- czy przy niewydolności nerki mogą boleć? Mąż się skarży że bardzo boli, jakby nerki... Czy ten ból może być po trepanobiopsji? Wynik trepano: w szpiku 56% komórek szpiczakowych, w kościach90%...
Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale poszłam do naszej lokalnej gazety i opowiedziałam co przytrafiło się mojemu mężowi...Nie znam się co prawda na procedurach, ale chyba żadne nie zabraniają leczenia nerek i kości na oddziale onkologii... Chciałabym żeby nikogo więcej nie dotknęły takie zaniedbania ze strony lekarzy naszego szpitala, którego misja brzmi: "Dobro Pacjenta naszym celem nadrzędnym"... Szkoda gadać...
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-03-18, 21:30   Temat: Szpiczak mnogi?
Uff... Mąż został przyjęty na oddział hematologii IHiT. Nerki się płuczą, jednym słowem jeden kryzys opanowany, mam nadzieję.
Madzia 70, Misiek W.,dzięki wielkie za pomoc :)
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-03-16, 20:18   Temat: Szpiczak mnogi?
Ja aż taką optymistką nie jestem, ale mam taki ambitny plan, zrobić wszystko, co w mojej mocy, niech mnie jeszcze chłop powkurza, chociaż jeszcze drugie 22 lata :-D

[ Dodano: 2016-03-17, 17:48 ]
Mam wyniki- Przeprowadzona immunofiksacja białek surowicy wykazała obecność monoklonalnych wolnych łańcuchów lekkich lambda, wykazano konieczność wykonania dodatkowych badań z anty-lambda free
Proteinogram jest przefaksowany nieczytelnie, więc nic nie podam
OB-90 2-8mm/h
Z morfologii podam parametry poza normą
RBC-3,45 4,5-5,5 10x6uL
Hgb- 10,8 12,0-17,0 g/dL
Hct- 31,9 35,0-52,0 %
CRP- 1,08 <1mg/dL
wapń całkowity 9,44 8,4-10,4mg/dL
Kreatynina 3,75 0,5-1,3mg/dL
GFR 19 >60ml/min/1,73m2
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-03-16, 19:01   Temat: Szpiczak mnogi?
U naszego lek rodzinnego nie ma żadnych problemów, dostaję to co chcę, schody zaczynają się wyżej....
Dodzwoniłam się do laboratorium, jutro będzie już wynik z immunofiksacji (trzy tygodnie!), wyniki bieżących badań też będą tego samego dnia
Madziu, dziękuję, zamieszczę jutro wszystkie wyniki.
Babinko, jak będzie trzeba, to "przywlokę " wszystko, byle by tylko coś ruszyć :)
  Temat: Szpiczak mnogi?
katarzyna75

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28339

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-03-16, 14:01   Temat: Szpiczak mnogi?
No to mam dylemat... Ale póki co nadal czekamy na wynik immunofiksacji.
Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi :)
Dzisiaj wzięłam skierowanie od lek rodzinnego na morfologię z rozmazem, płytki krwi, OB, CRP, wapń w surowicy i kreatyninę...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group