1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-07-02, 21:37   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Drogi Miśku,

Nie wiem co mam robic. Rozmawiałam juz kilkakrotnie z lekarzami na temat trepanobiopsji szpiku. Twierdza, ze jeżeli mialam wykonane badanie PET to nie ma takiej potrzeby, bo zmiany w szpiku wyszlyby w PET. Co sugerowalbys w tej sytuacji?
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-26, 23:47   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Dziekuje pieknie Miśku. Chwała Ci za to, co dla nas robisz.🙂 Tak jest. Leczymy.😊
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-26, 22:50   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Teraz zwykla tomografia z kontrastem.
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-26, 20:55   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Witajcie,

Jestem po 5 cyklu R-Chop.

Po czwartym miałam zrobiona tomografie.
Oto jej wyniki:
Wezel chłonny na szyi zmniejszyl sie z 35x27 mm do 17x12 mm.
Wezel okoloaortalny z 17x9 mm do 13x8 mm.
Reszta czysta.

Spodziewałam się lepszych wyników.

Miśku może zerknąłbyś swoim fachowym okiem , please? :)

W poprzednim poscie jest mój PET sprzed leczenia.

Z gory dziękuję 🙂 🙂 🙂

Przepraszam, nie jestem zbytnio gadatliwa 😏😊
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-07, 16:10   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Szkoda, ze nikt nie odpisał:(

Czy powinna bardzo przejmować sie krwawieniami z nosa? Jestem tydzień po pierwszej chemii.

Moze, ktoś jednak cos???🙂
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-31, 09:32   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Dziękuję Miśku.

Zamieszczam wynik badania Pet.

Mam prośbę kochani. Napiszcie cos na temat tego wyniku. Jak to wygląda waszym zdaniem? Bardzo musze sie martwic? Nie bardzo wiem jak interpretuje sie te SUV-y

Czy w jajnikach tez już sie coś dzieje?

Otrzymałam 6-cyklowe leczenie R-Chop. Po ilu cyklach powinni zrobić badania kontrolne? Czy w moim przypadku powinni tez zrobić biopsję szpiku?

Bede ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje.
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-30, 20:01   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Witajcie.

Jestem po pierwszej chemii R- Chop. Czuje sie o dziwo dobrze. Później pewnie będzie gorzej.

Wesołych Świąt życzę wszystkim!!!🙂🙂🙂
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-26, 21:30   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Dziekuje Misiek.

Właśnie z tym zaufaniem mam problem. Pani doktor powiedziała że zwola jutro konsylium i mam do niej zadzwonić to mnie poinformuje o decyzji lekarzy odnośnie leczenia.

Bardzo mi sie to nie podoba. Poinformuje mnie telefonicznie ze mam następnego dnia przyjść na chemie. A omówienie diagnozy, możliwości leczenia? Najlepiej niech pacjent o nic nie pyta... Tylko ze tu chodzi o moje zdrowie i życie.

Przepraszam, ale puszczają mi już nerwy. Chodzę po lekarzach od dwóch miesięcy i rezultatów nie widać.
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-24, 21:46   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Witajcie,

Wczoraj mialam wizytę u hematologa. Niestety nie bylo jeszcze wyniku mojego badania PET. Węzły na szyi uległy znacznemu powiększeniu. Pani doktor postanowiła w nadchodzący poniedziałek zwolac konsylium, gdyż jest zdania, ze powinnam mieć już podana chemię. Czy lekarze moga zadecydować o sposobie leczenia bez wyniku Pet i trepanobiopsji o której nawet żaden z lekarzy nie wspomniał?

Pomóżcie Kochani bo wariuję!!! Please!!! :)
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-14, 13:40   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Dziękuję ponownie za pomoc.
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-14, 08:09   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Asbaria, JustynaS1975,


Dziekuje bardzo za wsparcie i wskazówki.ulega

Wczoraj miałam PET. Nie wiem czy to efekt tego badania, ale jestem bardzo slaba. Wynik dopiero za 2 tygodnie. Strasznie niepokoi mnie fakt, ze to wszystko tak dlugo trwa.

Miałabym prośbę czy ktoś mógłby jeszcze odnieść się do mojego wyniku badania histopatologicznego? O czy świadczy Ki 67 100%? Liczba centroblastow >15?
Jeśli chodzi o Ki, wiem ze 100% komorek ulega podzialowi, ale na co to sie przeklada? Czy to znaczy ze bardzo rozsiewa sie po organizmie?
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-12, 16:25   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Witaj Asbaria,

Cieszę sie ze powróciłaś do zdrowia i oby tak już zostało. :) :)

Moja historia rozpoczęła się 15. 01.2018. Guza na szyi wyczuwalam już w październiku, ale ze względu na pracoholizm, nie miałam czasu dla samej siebie.
Jestem po biopsji, czekam na PET. Wszystko bardzo się ślimaczy.

Mogłabyś mi w skrócie napisać jak wyglądało twoje leczenie? Jak długo trwało? Czy stosowałaś jakaś specjalna dietę?
Jestem od stycznia na zwolnieniu i ciekawa jestem jak długo jeszcze.

Jestem mama 8-latka i tez najbardziej martwię się o niego. Sytuacja u nas jest średnio ciekawa. Mąż od wielu lat choruje na serce i czeka na przeszczep. Jeszcze nam tylko tego chłoniaka brakowało.

Dziękuje za słowa otuchy. :) |buziaki| |buziaki|

[ Komentarz dodany przez Moderatora: MisiekW: 2018-03-12, 16:52 ]
Bardzo proszę o niemieszanie wątków. Jeden chory = jeden wątek. O chorobie Asbarii można poczytać w Jej wątku ;)

  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-11, 19:53   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Tak, to na pewno bardzo ważne.
Chwilowo musze się trzymać tego, którego mam, gdyż przydzielono mi go w szpitalu ze względu na karte dilo. Pan doktor wydawał sie być przystępny, takie wrażenie odniosłam na wizycie prywatnej. Niestety w szpitalu sposób w jaki poinformował mnie o wyniku biopsji pozostawia wiele do życzenia.

Zobaczę jak będzie przy następnym spotkaniu. Dam nam obojgu jeszcze szanse.🙂

Dziękuję bardzo. 🙂 Kazda wskazówka jest dla mnie cenna.
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-11, 16:48   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Dziekuje pięknie dobry człowieku. Troche mnie Pan uspokoił. Bardzo dziękuję!!!😊😊😊
  Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
kasiuta

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8932

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-11, 11:56   Temat: Chłoniak grudkowy - oczekiwanie ma PET
Witajcie,

Potrzebuje waszej pomocy. W moim badaniu histopatologicznym wyszedł chloniak grudkowego. Lekarz byl jednak bardzo oszczędny w udzieleniu odpowiedzi na moje pytania. Obecnie czekam na badanie PET i bardzo sie denerwuje. Moze mógłby ktoś pomoc w rozszyfrowaniu wyniku. WYSOKA AGRESYWNOŚĆ Ki 67 100%!!! Jakie rokowania????

Proszę pomóżcie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group