1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 51
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-11, 01:04   Temat: Rak szyjki macicy
Nerowy? przeciez ja jestem oazą spokoju
Nerwowo tp wiem że tak może być ale ja tak mam całe dnie ostatnio
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-09, 23:33   Temat: Rak szyjki macicy
Kochani na pomoc - od około tygodnia mam uczucie jakbym miała język poparzony. nie wiem czy to po lekach ale tak obstawiam...
Do tego od dłuższego czasu wysycha mi w ustach tak, że mi jęzor kołkiem staje. Czy da się coś z tym zrobić? oszaleję normalnie... :hell: ||Plss||

[ Dodano: 2014-03-09, 23:34 ]
jedyny nowy lek, który przyjmuję to pamifos na kości
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-04, 08:15   Temat: Rak szyjki macicy
Dzieki Riczuuuu :) lipa jak cholera ale se kupie taką pikną laske jak house miał o :)

http://allegro.pl/laska-p...3972459039.html

[ Dodano: 2014-03-04, 08:18 ]
ale prawka na moto juz nie zrobie.... buuuuu
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-04, 02:36   Temat: Rak szyjki macicy
A to ja mam pytanie czy ja powinnam do spania jakoś szczególnie te gire układać? bo ja wędruję po wyrze jak wściekła w nocy ale może powinnam sobie coś podłożyć pod gire i spac spokojnie?

Chodzi o te gire co się psuje w okolicach biodra oczywiście :)

i Jeszcze jedno - czy po naświetlaniach to będę mogła biegać bez kuli? czy ta kula to już tak na zawsze?
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-27, 03:37   Temat: Rak szyjki macicy
Wieści z frontu - przerzuty do kości - ryzyko złamaniia głowy kości udowej wiec biegam z kulą. Po drugiej stronie na kości talerza biodrowego coś zakwitło. W śledzionie urosło coś ok 2 cm i w wątrobie z ok 2 do 10 cm urosło. Jakaś tam woda w okolicach wątroby - jednym słowem - cudownie. Jutro postaram sie fotke cyknac.

sciskam misie :*

[ Dodano: 2014-02-27, 03:39 ]
p.s. Richuuuuuu wywaal to bo ja juz chyba tez mozg mam popsuty :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-02-27, 09:19 ]
Piszesz sensownie i na temat, bardzo dobrze że używasz kuli.
Myślę, że raczej nie ma powodu do wywalenia tego posta, nawet jeśli powtarza (tylko częściowo) wcześniejsze informacje.


  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-17, 20:05   Temat: TK
Moje najnowszw TK... załamka



[ Dodano: 2014-02-17, 20:39 ]
Przepraszam zapomnialam znowu wymazac, dziekuje Rich :)
Tym razem ktoś z moich Szanownych Koleżanek/Kolegów ubiegł mnie, za co serdecznie dziękuję. _littleflower_ / Richelieu

[ Dodano: 2014-02-17, 21:00 ]
Cos kiepsko widac wiec jeszcze raz... Teraz jest lepiej. [yee] / R.
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-02, 21:07   Temat: Rak szyjki macicy
Dzieki Sojka, musze isc do lekarza po clexanne to przy okazji poprosze o recepte :)
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-02, 19:17   Temat: Rak szyjki macicy
Najpierw nie jadłam nic poza owocami i jakimiś tam sekami/jogurtami. więc siłą rzeczy schudłam za co dostałam delikatnie mówiąc opieprapier. Postanowiłam jeść przynajmniej na obiad coś konkretnego i się zaczęło. Bóle brzucha, wzdęcia, kłucie w okolicy raz wątroby a raz żołądka więc sama nie wiem czy to jelita czy inna cholera. Biorę leki na wątrobę i espumisan i póki co poprawy nie ma. Do kibelka latam nawet kilka razy dziennie wiec zaparcia to nie są. Jakieś pomysły?

Druga sprawa - tracę siły, najchętniej wogóle nie wstawałabym z łóżka, męczę się szybko i byle czym. Z drugiej strony jak nie jadłam to trudno się dziwić. Macie jakieś sugestie żeby szybko się podnieść?

pozdrawiam,
Kasia
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-28, 02:14   Temat: Rak szyjki macicy
tylko czy ja chce wiedzieć...

dzieki ssisi2 :-D
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-27, 23:11   Temat: Rak szyjki macicy
Muszę zadać prawdopodobnie najgłupsze pytanie świata ale muszę bo inaczej się uduszę:

Czy moje dotychczasowe leczenie/choroba i jej regularny progres może mieć wpływ na sprawność stawów? No tak mnie napiernicza (termin medyczny sprawdziłam) bark, że szok i to nie ten od portu i zakrzepicy tylko ten drugi. Nie dzwigałam nic tyko przy zakładaniu stanika mnie zabolał i tak już zostało.. ortopeda?

pozdrawiam
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-23, 17:03   Temat: Rak szyjki macicy
Dostałam skierowanie do poradni leczenia bólu. Jak tylko doktor wróci z wakacji zaraz się u niego melduje.
Póki co zwiększy mi plastry do 100mg i dorzucił jeszcze jakis ek nie mam teraz nazwy bo dopiero odbieram dzisiaj.

Mialam jakis kryzys, dzisiaj jest lepiej.
pozdrawiam ;)
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-22, 01:39   Temat: Rak szyjki macicy
Kurcze zły dzień dzisiaj, a w sumie wieczór. Bolą mnie nogi tak, ze najchętniej bym sobie je odrąbała. Ale nogi to i tak pikuś przy tych moich brzusznych wszczepach... 2 sevredole i 2 tabletki na sen i nic... męczę się dalej.
Eh... tak sobie musiałam pomarudzić.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-01-22, 06:47 ]
|przytula|
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-15, 05:35   Temat: Rak szyjki macicy
Kurcze ludziska powoli zaczynam się martwić - ja w ogóle nie czuję głodu. O tym, że jestem głodna domyślam się w chwili kiedy jest mi słabo i trzęsą mi się ręce (doprowadziłam się do takiego stanu 2 razy w ciągu 3 dni). Jak nie przypomne sobie, że powinnam coś zjeść to mogę nic nie jeść tylko pić. Nie wspomnę już o tym, że nie mam żadnej przyjemności z jedzenia - ja, pierwszy łasuch RP! Smakują mi tylko niektóre owoce. Schudłam już w sumie 13kg. Macie jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

pozdrawiam
Kasica
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-09, 21:21   Temat: Rak szyjki macicy
W ramach uzupełnienia mojej "historii choroby" :-)

Jestem po naświetlaniach, dostałam 5 x 4Gy. Poza tym, że przestałam krwawić to wznowa w pochwie pozostała bez zmian a wszczep w podbrzuszu nic sobie z tych naświetlań nie zrobił i się powiększył.

Bardzo pozytywnym skutkiem naświetlań jest zmniejszenie znaczne bólu. Skutków ubocznych (tfu tfu odpukać w niemalowane) jak dotąd brak.

Co do środków przeciwbólowych plasterki zwiększone do 75 mg + sevredol.

Port nadal siedzi na miejscu ale w najbliższy czasie można już będzie go usunąć.

Samopoczucie względnie dobre, szybko się męcze, poce straszecznie i jeść nie mogę. Smakują mi tylko owoce. Schudłam mniej więcej 10 kg.

To tyle 8-)
  Temat: Rak szyjki macicy
kasicazlosnica

Odpowiedzi: 187
Wyświetleń: 107737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-01, 18:04   Temat: Rak szyjki macicy
CT mózgowia
i móżdżek bez zmian ogniskowych.
Nie stwierdza się krwawienia wewnątrzczaszkowego.
Układ komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony.

CT klp, jamy brzusznej i miednicy
Porównano z badaniem poprzednim z dnia 18.09.2013
- pojawiły się zmiany w tkance tłuszczowej lewego dołu pachowego (naciek zapalny?) - bez powiekszonych węzłów chłonnych
- Objawy niedrożności pogranicza lewe żyły podobojczykowej i lewej żyły ramienno-głowowej - najprawdoopodobnie na tym poziomie zlokalizowany jest również koniec drenu portu naczyniowego. Widoczna sieć krążeniaobocznego - środek kontrastowy podano do 1 kg.
- w porównaniu do badania poprzedniego widoczne poszerzenie się śródpiersia przedniego ze zmianami w tkance tłuszczowej jak w lewym dole pachowym - najprawdopodobniej powikłania zakrzepicy żylnej i wysokiego ustawienia końca drenu od portu naczyniowego.
- dwukierunkowe, drobne zmiany wielkości gusków (przepisałam dokładnie?!?!) płucnych, nowych zmian nie widać
- bez powiekszonych węzłów chłonnych klp
jamy opłucnowe bez płynu
W wątronie w porównaniu do badania poprzedniego pojawiło się ognisko hipodensyjne (zapewne meta) w segm VII (19mm) - pozostałe słabo widoczne nieliczne zmiany hipodensyne w wątrobie jak poprzednio.
Śledziona 124mm (poprzednio128mm); drobne torbiele podtorebkowe w biegunie górno-przednim - jak poprzednio
W śródbrzuszu nadpępkowo i na poziomie pępka zwiększyła się ilość i wielkość drobnych guzków podskórnych.
Implant neo w dolnym brzegu blizny w tkance podskórnej i mm. prostych podbrzusza uległ powiększeniu z około 71x39mm do 84x51mm
Pogrubiałe guzowato tkanki na poziomie kikuta pochwy uległy progresji z 48x27mm do 58x40mm.
Położone tuż powyżej 3 zmiany guzowate uległy niewielkiej progresji. Węzeł chłonny biodrowy lewy uległ progresji z 30x27mm do 38x30mm; niewielka progresja innych mniejszych w. chłonnych miednicy.
Wnioski: progresja choroby, głównie w zakeresie implantów neo w jamie brzusznej i miednicy oraz w. chłonnych miednicy.

[ Dodano: 2013-11-01, 18:07 ]
Przeciwbolowo - plasterki z fentanylem 50, ratunkowo sevredol. Poza tym bez mian

Na zakrzepicę - clexane 80mg 2 x na dobe + clindamycin 600 2xdoba
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group