1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-05-18, 15:06   Temat: karolinax - komentarze
Mam takie pytanko do wszystkich. Byłam dzisiaj u endokrynologa na kontroli i dostałam skierowanie do szpitala na pobyt jednodniowy, żeby zrobić przegląd tzn. badania. Czy ktoś z Was był na takim czymś, jak to wygląda ? Pierwszy raz na takie coś idę.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-02-22, 13:33   Temat: karolinax - komentarze
Przez odstawianie leku znowu przybyło mi 3 - 4 kg. Dopiero po pół roku udało mi się wrócić do normalnej wagi po ostatnim odstawianiu, a tu znowu to samo. Nic to poradzę sobie i z tym. Najważniejsze, żeby wyniki wyszły dobrze.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-02-09, 13:54   Temat: karolinax - komentarze
Tak sobie myślę jaki ten czas jest względny. Mija już prawie 6 miesięcy od jodowania leczniczego, za chwilę będę miała kontrolę. Porównać te 6 miesięcy oczekiwania na operację, a tą przerwę między jodem leczniczym, a kontrolą. W pierwszej sytuacji czas oczekiwania strasznie mi się dłużył. Natomiast teraz ten czas przyspieszył.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-01-16, 13:14   Temat: karolinax - komentarze
Hura. Maść sterydowa działa. Blizna już nie jest jest taka czerwona. Zmniejsza się. :)
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-01-03, 12:06   Temat: karolinax - komentarze
Od miesiąca smaruję Noscarem, wcześniej smarowałam Cepanem. Cepan kompletnie się nie nadaje do smarowania takich blizn. Jeszcze bardziej mi podrażnił. Blizna jak była brzydka taka dalej jest. Dalej szczypie, ciągnie. Już minęło tyle czasu od operacji. Płakać mi się czasami chce jak się patrze na tą ohydną bliznę. 9 stycznia idę do dermatologa.
Jak byłam na kontroli we wrześniu przed gabinetem spotkałam Panią która miała operację na początku kwietnia. Miała bliznę prawie niewidoczną. Taką płaską, bladą, śliczną. Też taką chcę.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-09-13, 14:49   Temat: karolinax - komentarze
Po jakim czasie od operacji blizna jest niewidoczna ? Smaruje maścią, ale chyba bliznowiec mi się zrobił :-(
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-09-05, 18:42   Temat: karolinax - komentarze
Mam pytania do osób które leczą raka tarczycy w CO w Warszawie. Jak już wiecie pod koniec września mam wizytę w poradni chorób tarczycy. W wypisie który dostałam w poniedziałek wychodząc z leczenia jodem jest napisane, że w dniu wizyty będę miała zrobione RTG rąk i nadgarstków. Wszystko pięknie, ale nie dostałam żadnego skierowania na to badanie. Nie wiem w której rejestracji będzie leżało to skierowanie, czy w głównej, czy też w małej przy poradni ? Gdzie się znajduje pracownia RTG ? Centrum Onkologii jest wielkie, a ja nie chce marnować czasu na bieganinę i szukanie wszystkiego.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-14, 11:18   Temat: karolinax - komentarze
Po jakim czasie od operacji można wrócić do aktywności fizycznej ?
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-13, 13:17   Temat: karolinax - komentarze
Nie mam już siły, dlaczego to tak strasznie długo trwa. Wszyscy dookoła tylko mówią proszę czekać, ale ile można czekać. Chciałabym żeby coś się zaczęło dziać w temacie dalszego leczenia. Nie potrafię myśleć o innych sprawach życia codziennego. Rak rządzi. [zalamka]
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-11, 17:17   Temat: karolinax - komentarze
Mam pytanie z serii być albo nie być. Czy po całym leczeniu raka tarczycy, po dobrych wynikach końcowych można wszem i wobec mówić, że się nie ma raka, że się jest zdrowym ? Niestety już do końca swoich dni żyję się z piętnem tej okropnej choroby. Czy nawroty tego typu raka są rzadkie czy częste ? Wiem, że nie powinnam myśleć o nawrotach choroby. Po prostu myślę całościowo.
Ps. Jagusia, dzwoniłam do CO w Warszawie jestem wpisana na listę oczekujących. Usłyszałam, że operację mogę mieć za 1,5 - 2 miesiące / czytaj 2,5 - 3 miesiące / .
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-09, 10:50   Temat: karolinax - komentarze
Jagusia, nie piszesz jak tam u Ciebie z tą operacją ?. Opiszę Wam moje wrażenia na temat choroby. Czuje się fantastycznie, jakbym usłyszała kilka lat temu, że w wieku 30 lat zdiagnozują u mnie raka tarczycy i będę musiała mieć dwie operacje i dalsze leczenie to bym nie uwierzyła i wyśmiała tego człowieka który mi to powiedział. Teraz gdyby nie te wszystkie dokumenty, wyniki ze szpitala z diagnozą rak to bym żyła sobie dalej w niewiedzy. Tarczyca nie boli.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-06-24, 11:44   Temat: karolinax - komentarze
Dzwoniłam do Centrum Onkologii. Dowiedziałam się, że trwają konsultacje. Lekarze konsultują od nowa każdego pacjenta. Ustalają którego pacjenta zostawić na ich oddziale ,a którego przenieść / chyba im o to chodzi/. W środę lub czwartek mam zadzwonić bezpośrednio do Pani doktor która mnie operowała. Może w końcu czegoś się dowiem. Chyba, że wcześniej do mnie zadzwonią. Na razie czekam i czekam... :-( To jest najgorsze.
Ps. Jagusia, tak jestem wierząca. Tak sobie myślę, że bez wiary w Pana Boga chyba bym nie wytrzymała. Los co chwilę rzuca mi kłody pod nogi. Czasami trudno przez nie przejść. Mimo to staram się być optymistką i z uśmiechem iść przez życie.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-06-22, 22:26   Temat: karolinax - komentarze
jagusia napisał/a:
Chciałabym Ci pomóc, szkoda, że nie ma możliwości porozmawiania prywatnie.

Kochana jagusiu, bardzo dziękuje Ci za wsparcie. Szkoda, że nie możemy się zobaczyć. Będę Ci bardzo wdzięczna jak będziesz chociaż na tym forum. Od czasu do czasu napiszesz co u Ciebie słychać. Pocieszysz, przytulisz / wirtualnie /. Oczywiście ja w razie potrzeby odwdzięczę się tym samym. Wczoraj jak już potwierdziłam te smutne wiadomości o operacjach tarczycy to się załamałam i poryczałam. Jestem silną osobą ale taki dzień jak wczoraj i taka wiadomość po prostu mnie załamuje. Wtedy nic mi się nie chce.

[ Dodano: 2013-06-23, 15:15 ]
jagusia napisał/a:
To tylko podejrzenie raka, może pani czekać"-pewnie też to słyszałaś i czekałaś 6 miesięcy.

Jagusia, dokładnie tak było jak napisałaś. Jeszcze usłyszałam, że przecież nie mam raka mogę czekać. Teraz nie wiem co dalej będzie, czy ja zostałam przeniesiona, czy jednak nie. Jutro dzwonię i mam nadzieję usłyszeć, że reoperację będę miała już niedługo.
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-06-21, 17:43   Temat: karolinax - komentarze
Parę zdań na ten temat zawarłam w tym wątku / ostatni post / http://www.forum-onkologi...8252.htm#189925 . Jeszcze raz zadzwonię w poniedziałek. Może będą już wiedzieli więcej. Może będą wiedzieli po nazwiskach pacjentów, kiedy można się spodziewać operacji. Jeszcze jedno. Lekarze po przenosinach niestety nie patrzą czy pacjent czeka na reoperację, czy pierwszy raz będzie operacja. Lekarze od nowa czytają, konsultują karty każdego pacjenta. Wtedy ustalają który pacjent nie może czekać długo na operację, a który według nich może poczekać. Dla mnie żaden pacjent onkologiczny nie może " długo " czekać. Piszę co usłyszałam od pani sekretarki z CO. :-(
  Temat: karolinax - komentarze
karolinax

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21529

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-06-10, 09:52   Temat: karolinax - komentarze
Udało mi się dodzwonić do dr Stachlewskiej w sprawie leku Euthyrox. Mam go dalej brać. Chociaż jedna sprawa załatwiona. Teraz mam pytanie do dziewczyn. Po operacji spóźnia mi się miesiączka. Czy któraś miała podobnie ? Czy to jest normalne ? Czy mam się martwić ?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group