1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana w podniebieniu
jogi45

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47854

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-16, 22:54   Temat: Zmiana w podniebieniu
Iza, Jakas - szpital i przychodnia przechowują wyniki ale ty masz prawo dostac je do reki choćby jako kserokopie. mamy prawo leczyc sie i konsultować tam gdzie chcemy. Onkolog to jeden z tych lekarzy do którego nie potrzeba skierowania. trzeba tylko miec wszystkie mozliwe wyniki. co sie da to na płycie Cd i opis. Niestety nie we wszystkich gabinetach jest możliwośc odtworzenia płyty i nie wszyscy lekarze odczytuja tak zapisane badanie. W moim szpitalu jest tak że jak kieruje mnie przychodnia na badania to w przychodni w gabinecie odbieram wynik a jak oddział to na oddziale albo lekarz dzwoni i każe mi wydać. W Warszawie w co byłam bez skierowania i na pierwszej wizycie lekarka napisała prośbę o wydanie wycinków. mogłam się tam leczyć ale wybrałam swoje miasto i laryngologię zamiast onkologię.
  Temat: Zmiana w podniebieniu
jogi45

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47854

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-16, 12:14   Temat: Zmiana w podniebieniu
Jakas - masz jakieś wyniki badań w ręce? możesz sama jechac na konsultację do innego ośrodka onkologicznego. W Warszawskim centrum onkologii przychodnia podzielona jest na "działy' juz w rejestracji siedzą zorientowane na tyle osoby że zapiszą cie do odpowiedniego lekarza. Jesli zdążysz sie zarejestrowac w miare wczesnie będziesz przyjęta tego samego dnia. Pogadaj ze swoim onkologiem albo lekarzem rodzinnym jesli masz do nego wieksze zaufanie o wpływie na twoja psyche takiej sytuacji. Niech w końcu cos z tym zrobią. poza tym jest jeszcze rezonans i Pet. Może poproś naszą DSS o radę. Skutecznie pomogła już tylu osobom.
U mnie po biopsjii nie było wiadomo co mi jest. potem wyciecie węzła, za miesiac kolejne wyciecia węzłów i migdała i sugestia że piewszy histpat to pomyłka i nic mi nie jest. miaam miec radioterapie ale za namową DSS wywalczyłam rezonans i dopiero wtedy było widac gdzie i jak duży jest guz. Czasem tak jest że nic nie wiadomo ale dla lekarzy jesteśmy przypadkiem. na własnym przykładzie wiem że warto i trzeba walczyć o życie. Bądź "upierdliwa" domagaj sie wyjasnienia sprawy i dodatkowych badań. Przecież ponowne badanie wycika trwa dwa tygodnie. Mój wycinek też był badany w warszawie w c.o. Odpowiedż dostałam najpierw na poczte emailową a oryginał pocztą na ades domowy.
  Temat: Zmiana w podniebieniu
jogi45

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47854

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-14, 13:59   Temat: Zmiana w podniebieniu
Jeśli potrzebują wycinki które są przechowywane w innym ośrodku muszą o to wystąpic na piśmie i załatwić między ośrodkami. Możesz też sama uprzeć sie że chcesz te wycinki do np prywatnej konsultacji ale to juz może nie byc takie łatwe i byc może będziesz się myślała postawić. Myślę że powinnaś podzwonić do obu ośrodkow i dowiedziweć sie jak sie sprawy mają bo przecież powtórne badanie materiału trwa.
Nie odpuszczaj póki nie będzie 100% pewności co ci jest.
Nasłuchałaś się o niedogodnościach po operacji i się boisz ale uwierz - to wszystko rekompensuje świadomośc że wycięli. Nie ty pierwsza i nie ostatnia przez to przechodzisz i da się wszystko wytrzymać.
On sam nie pójdzie. To nieproszony gość. RZUĆ PALENIE!!!
  Temat: Zmiana w podniebieniu
jogi45

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47854

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-12, 09:29   Temat: Zmiana w podniebieniu
No to mamy następną dziwna sprawę. Ucieczka, nadczynność i nowe wątpliwości tworzą atmosferę niezłej nerwówki. Chory czasem ma intuicję i czuje co mu jest. Bylebyś tylko za szybko nie stwierdziła że nic ci nie jest a lekarze to konowały.
Miałam nieco podobna sytuacje jak lekarka po drugim zabiegu stwierdziła że pewnie to wszystko pomyłka i nic mi nie jest.
Pisz koniecznie co dalej.
Życzę ci z całego serca zdrowia !!!!
  Temat: Zmiana w podniebieniu
jogi45

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 47854

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-06, 18:29   Temat: Zmiana w podniebieniu
Będzie dobrze. Dasz radę i przetrwasz te trudne dni po operacji. Nie ma innego wyjścia a nie taki diabeł straszny... Będziemy trzymać kciuki i czekamy na dobre wieści.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group