1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bezsilność
joanna8810

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14185

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-10-04, 23:03   Temat: bezsilność
Moja babcia też miała przerzuty do wątroby tylko że czerniaka gałki ocznej. Niestety początki końca objawiały się tak jak u twojej mamy - utrata sił, ciągła senność, zaparcia, brak apetytu. Potem już niestety było tylko gorzej. Babcia praktycznie nic nie jadła, sączyła jedynie wodę. Co prawda leki które otrzymywała uśmierzały ból , ale tylko ten fizyczny. Najlepiej skonsultować dawki leków z HD,by jak najbardziej ulżyć twojej mamie. Co do tego co mówić mamie o stanie jej choroby niestety nie jestem w stanie pomóc. Moja babcia świetnie zdawała sobie sprawę z tego, że niestety nie ma już dla niej żadnej nadziei. To my, rodzina ciągle ją przekonywaliśmy że jeszcze będzie nam dane cieszyć się swoją obecnością.
U nas stan gdzie babcia nie przyjmowała posiłków, ciągle spała , nie wstawała ani nie siadała trwał 3 tygodnie. Musisz być gotowa na wszystko, na to że być może nie zostało wam już wiele czasu. W momencie kiedy wiesz, że bliska ci osoba umiera chcesz jak najdłużej utrzymać ją przy życiu. Czasami człowiek staje się zbyt egoistyczny. A prawda jest taka, że bardzo często taki chory chce jak najszybciej odejść. Ja codziennie słyszałam jak moja babcia modliła się o rychłą śmierć. Jak czekała aż zaczną jej sinieć palce ( widziała ten objaw u kilku osób przed śmiercią). I kiedy nadszedł ten dzień widziałam w jej oczach ulgę.
Oby twoja mama nie cierpiała. Po drugiej stronie może być tylko lepiej....
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group