1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opieka hospicyjna
jaga-bz

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 74851

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-09-05, 00:54   Temat: Opieka hospicyjna
Po raz kolejny pozwalam sobie wtrącić własne trzy grosze.
Otóż, w ramach "porządków" na forum proponuję wydzielenie z tego wątku wpisów dotyczące pielęgnacji chorego w domu (choć nie tylko) i założyć nowy wątek (w ramach Opieki paliatywnej) zatytułowany "Opieka? pielęgnacja? (praktyczna? rodziny?) nad chorym w domu".
Już raz wystąpiłam z taką propozycją po wpisie dot. radzenia sobie z pampersami ...itd. co oburzyło AndrzejaS - autora tego wpisu i założyciela wątku.
Zapewniam, że nie boję się słowa HOSPICJUM, którą to bojaźń uważasz Andrzeju za stereotyp, standard.
Korzystaliśmy z usług hospicjum domowego. Doceniam pomoc jaką otrzymaliśmy, mam wiele słów uznania i wdzięczności dla pielęgniarek oraz lekarzy hospicyjnych.
Jednak moim zdaniem pielęgnacja, opieka rodziny i najbliższych nad chorym w domu (i nie tylko), a opieka hospicyjna to jednak, mimo wszystko, dwa różne zagadnienia. Rodzina chorego nie wypełni zadań, które należą do fachowców hospicyjnych a przecież spotyka się z różnymi (czasami nawet prozaicznymi) problemami dnia codziennego.
Często padają w innych miejscach forum pytania sytuacyjne - jak reagować, co i jak zrobić, co podać choremu kiedy do lekarza, pielęgniarki daleko lub pora nie ta.
Myślę, że do takiego wydzielonego wątku z wieloma cennymi, praktycznymi radami Zufed i AndrzejaS można też przenieść wszystkie posty dotyczące w.w. pytań i odpowiedzi. Moim zdaniem, choć wcale nie muszę mieć racji, tak będzie bardziej przejrzyście.
Zdaję sobie sprawę, że gdyby moja propozycja zyskała akceptację, to jest to ogrom pracy ale wierzę, że Administracja poradzi sobie z tym znakomicie.
  Temat: Opieka hospicyjna
jaga-bz

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 74851

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-01-20, 02:18   Temat: Opieka hospicyjna
Jakiś czas temu myślałam o założeniu właśnie takiego wątku - przyklejony? - ale może o innym tytule - nie "Opieka hospicyjna", a n.p. "Opieka nad chorym w domu". Jakie jest stanowisko Administracji w tej kwestii?

Andrzeju, masz wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim jesteś osobą życzliwą.
Myślę, że zechcesz nadal dzielić się swą wiedzą.
A może też i inni zechcą udzielić cennych, przydatnych porad.

Dorzucę do tego co napisałeś powyżej mój sposób na zmianę bielizny.
Kiedy mąż był słaby, miał problemy z siadaniem, na głowie bliznę pooperacyjną a należało często zmieniać t-shirty, to aby go nie męczyć, po prostu rozcięłam kilka z nich przez środek tyłu i nie musiałam już przeciskać przez głowę. W ten sam sposób można zakładać górną część piżamy, czyli "tyłem do przodu".
Gustowne śliniaczki też są bardzo przydatne :-D
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group