1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: jak powiedzieć rodzinie
inaid

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5989

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-22, 03:04   Temat: jak powiedzieć rodzinie
Witaj, nie piszesz jaki jest stan zdrowia mamy, ani ile lat ma rodzeństwo. Jakiej ich reakcji się spodziewasz ? Skomplikowane relacje rodzinne wiele rzeczy komplikują, ale nie pozwól, abyś to Ty została obciążona, tym bardzie,j gdy sam tata zna diagnozę.
Ja, zupełnie nieprzygotowana, bo mój tata trafił do szpitala z niby zapaleniem płuc, usłyszałam od lekarki "proszę usiąść, to nie zapalenie płuc, ale tata nic nie wie jeszcze" oraz "że to nie jest miła wiadomość do przekazania" odpowiedziałam, że teraz ja muszę się zastanowić jak tę wiadomość przekazać innym :( Po wyjściu z gabinetu, pierwszym był mój najmłodszy brat, dorosły facet, u niego szukałam pomocy... kazał mi się uspokoić i iść do taty z uśmiechem, potem drugi brat ... jeszcze bardziej dorosły. Mama wiedziała od pierwszego dnia, brat jej powiedział, że to "raczej" nowotwór, ale dopóki nie ma ostatecznych wyników podtrzymujemy wersję "raczej", choć nam lekarz nie zostawia złudzeń, że jest nieoperacyjny. Tacie nie mówimy, choć on i tak wie, że "szukają mu raka", ale czekamy na jego konsultacje z onkologiem w najbliższy wtorek, bo tylko on będzie mógł mu odpowiedzieć na ewentualne pytania. My, jako rodzeństwo ze sobą rozmawiamy wprost, bo jesteśmy wszyscy dorośli i wspólnie możemy uzgodnić, co możemy zrobić by pomóc i tacie i mamie. Wsparcie rodzeństwa jest nieocenione w takiej sytuacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group