1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-05, 11:44   Temat: Rak trzonu macicy
Lekarz, do której poszła babcia z objawami pieczenia była poinformowana na co i kiedy była leczona a czy pani doktor przekazała tą informację wraz z cytologią nie wiem. Dziś lekarz (znowu inny) powiedział, że nie powinno się obecnie żadnego badania wykonywać (nawet cytologii) bo to wszystko jest za wcześnie. Nie wiem dlaczego cytologia została pobrana. Może z "marszu". Dziękuję za informację. Poczekamy na wizytę w CO.
Wszystkie próby wyszły ujemne. Dopisek stan zapalny. Pozdrawiam.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-05, 10:48   Temat: Rak trzonu macicy
Proszę mi powiedzieć czy wyniki ujemne (ad 1 pierwsza próba, i próba druga) w kolposkopi oznaczają wynik dobry czy tez zły? ja nigdzie nie mogę wyczytać co to dokładnie oznacza.
Przeprowadzono samo badanie b ez pobierania wycinków ponieważ jest to wszystko w fazie gojenia i nie chciano tego naruszyć.
  Temat: Dania - komentarze (vf7)
i1305

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3922

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-11-02, 23:32   Temat: Dania - komentarze (vf7)
Trzymam kciuki i podziwiam.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-02, 16:01   Temat: Rak trzonu macicy
Babcia jest po mammografii i cytologi.
Mammografia wyszła bez żadnych niepokojących zmian.
Natomiast cytologia:

Rozmaz odpowiedni do oceny. Nie zawiera komórek endocerwikalnych. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych ASC.
W rozmazie zmiany w komórkach nabłonka płaskiego odpowiadające CARCINOMA PLANOEPITHELIALE.
Konieczne rozszerzone badania (kolposkopia wraz z wycinkiem). Grupa cytologiczna IV.

Czy moge poprosić o interpretację wyników.
Czy takie badanie możemy wykonać w CO w Warszawie? Czy jest ono w znieczuleniu ogólnym? Jaki jest czas oczekiwania na takie badanie w CO - niestety nie mogę się tam dodzwonić a może ktoś akurat jest na bieżąco.
Babcia wizytę kontrolną w CO ma zaplanowaną na 16 stycznia - chyba nie można tyle czekać.

[ Dodano: 2015-11-02, 21:13 ]
Zatelefonowałam do lekarza prowadzącego z CO. Powiedział mi, że cytologia 2 miesiące po brachyterapii i radioterapi jest niemiarodajna. Najwcześniej cytologie powinno się wykonać 9-12 miesięcy po leczeniu. A babcia miała pobraną cytologię u ginekolog w przychodni do, której poszła ponieważ odczuwałą dyskomfort i pieczenie. A to objawy po leczeniu.
Lekarz w przychodni została poinformowana o tym, że babcia była leczona onkologicznie. NIe rozumiem już kompletnie tego wszystkiego.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
i1305

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 45607

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-12, 21:00   Temat: Rak jajnika z przerzutami
I jak Łukasz po wizycie?
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
i1305

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 45607

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-30, 21:45   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Przeczytałam wszystko. Jesteś prawdziwym wojownikiem o zdroeie mamy. Pogratuluj jej wspaniałego syna. Wiem jak jest trudno walczyć. Nie poddawaj się. Aż się wzruszyłam. Pozdrawiam Was serdecznie.
Ps.mojej babci też tak puchły stopy i brzuch. W szpitalu podawano jej leki pomagające usunąć wodę z organizmu. Do tej pory jest ok.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-24, 20:40   Temat: Rak trzonu macicy
Celestyna napisał/a:
(...)
Niestety. Miała okropną dziurę. Goiło się to bardzo długo - wciąż w tej ranie były bakterie.
Miałaś szczęście zarówno do szpitala jak i personelu. To bardzo ważne. Człowiek potrzebuje opieki. Cieszę się, że wszystko u Ciebie w porządku. Mam nadzieję, że i babcia będzie zdrowa jak ryba. Ma tyle siły w sobie. Nie poddaje sie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-09-24, 21:49 ]
Bardzo proszę o nie cytowanie całych poprzednich postów. Niepotrzebnie zajmuje miejsce.
  Temat: Nowotwór trzonu macicy - niejasny wynik ?
i1305

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6115

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-24, 16:15   Temat: Nowotwór trzonu macicy - niejasny wynik ?
Nie jestem lekarzem ale u mojej babci również z rakiem trzonu było tak, że do operacji miała G1 b1 a po niej już na wizytach w CO stwierdzono, że tak niefachowo była przeprowadzona operacja, że babcię powinno się operować raz jeszcze ale z racji wieku skończyło się na 25 radioterapiach i 3 brachyterapiach. Teraz ma G1 b3. Przed zabiegami miała TK.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-16, 23:16   Temat: Rak trzonu macicy
Jestem ponownoe.
Babcia przeszla w CO 25 zabiegów radioterapii oraz 3 zabiegi brachyerapii.
Kolejną wizytę ma 16 grudnia.
Wyniki krwi są w normie. RTG płuc również.
Rana zagoiła się. Lekarz onkolog powiedzial, że w szpitalu bródnowskim nie mieli prawa - w takim stanie - babci opreować. Powiedział, że tak zostało to przeprowadzone, że jest narażona na ponowne leczenie. Takiego spustoszenia po operacji dawno nie widział.
Wypis po brachyterapi G1BIII. wznowa.
Babcia po zabiegach miala problem z pęcherzem. Mocz ma potwornie piekący, rdzawy. Poza tym energię ma. Gotuje. Czyta. Spaceruje.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-17, 20:56   Temat: Rak trzonu macicy
Dzięki za wsparcie. Jest lepiej. Opuchlizna zeszła a wraz z nią 4kg! Bo babcia od momentu operacji "przytyła" 6,5 kg. Zastanawiające jest to, że nikt z oddziału ginekologicznego nie zalecił wizty kardiologicznej. Mówiono, że babcia puchnie bo nie chodzi i tak ma być. Dokumentację dostaliśmy dziś. Co w niej jest jeszcze nie wiem. Lekarz ginekolog nie przyszedł na konsultacje - z powodu braku czasu a babcia czekala na niego DWIE godziny pod gabinetem z tętnem 160 i ciśnieniem 50/40... sprawę zgłoszę. Omijając dyrektora...
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-16, 20:21   Temat: Rak trzonu macicy
Jak to ostatnie godziny? Ranę co drugi dzień opatrują lekarze z oddziału ginekologicznego - bo wymusiłam to na nich jak tylko pojawiłam się w domu. I cały czas mówią, że jest czysta, nie ma martwicy, nic nie śmierdzi itp. Że się goi. Matko boska, ja już nie wiem co mam robić jestem tak daleko od domu a moja mam ledwo już chodzi bo od 20 lutego szarpiemy się z tymi lekarzami.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-16, 18:58   Temat: Rak trzonu macicy
Byłam kilka dni w domu. Bakteria to bakteria kałowa. Lekarz pwoedział, że prawdopodobnie szpitalna...Nazwy nie znam, bo nikt mi nie powiedział. Dostała na nią antybiotyk. Teraz dalej jest z dziurą w brzuchu. Ordynator pojawił się RAZ i stwierdził, że dawno powinna być zszyta i tyle go widzieli. Miała robiony kolejny posiew - wyników jeszcze nie ma. Zgłosiłam się po dokumentację - od dnia 31 marca jej nie ma. Dziś babcię zbadał lekarz rodzinny - stwierdził, że nie podoba jej się babci brzuch. Jest za duży. Nogi też jak balony - do tego sine. Dała skierowanie do szpitala (tego samego) w tej chwili babcia jest po RTG płuc i badaniu USG, z rany podczas badania lał się potwornie gorący płyn. Skierowano ją na konsultacje ginekologiczną.
Ma wodę w prawym płucu, ostrą niewydolność serca i zostaje na oddziale kardiologicznym.

Gdzie mogę złożyć skargę na działanie lekarzy z oddziału ginekologicznego w Szpitalu Bródnowskim? Do kogo? Do ordynatora, którego nie ma? Bo gdzieś się szkoli, zresztą od pierwszego dnia pobytu babci w szpitalu go nie widziano...

Babcią zajmuje się JEDEN lekarz - rezydent z tego odziału. Naprawdę jestem mu wdzięczna ale iwem, że tak nie powinno być. Pacent onkologiczny wpuszczony po operacji ginekologicznej mocno radykalnej z dziura w brzychu na głębokość 4 cm, bakterią kałową i ostrym zapaleniem płuc. A w karcie pacjent w stanie dobrym. To jaki to zły stan?
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-02, 23:22   Temat: Rak trzonu macicy
Babcia nie jest w stanie chodzić. Jest bardzo słaba. Wczoraj na zmianie opatrunku dowiedziałam się, że w ranie jest bakteria - niestety nic więcej - babcia dostała antybiotyk i we wtorek/środę ma mieć zaszywaną tą ranę - 3-4 szwy. Bo w takim stanie w jakim jest teraz nie może kontunuować leczenia.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-04-01, 08:13   Temat: Rak trzonu macicy
Byłam z babcią w szpitalu, od 2 marca - dni operacji ma dziurę w brzuchu, jest to dziura na szerokośc ok 4 cm i głębokość również 4 cm. W ubiegłym tygodniu zrobiono posiew jak się okazało w poniedziałek jest jakaś bakteria w tej ranie, i dziś przepiszą antybiotyk. I być może zszyją po wyleczeniu ponownie, piszę być może bo każdy z lakerzy mówi co innego. Od lekarza Pani Agnieszki T pod toaletą - bo Pani doktor zabiegana.... dowiedziałam się, że komórki rakowe mogą rozejść się po organiźmie babci. I tyle. Ciężko bardzo w szpitalu bródnowskim uzyskać jakąkolwiek informację.
Zapisałam babcię na 4 maja do zakłądu brachyterapii. Ale nie wiem co z tego bedzie jak rana się nei zagoi to nie będzie dalszych zabiegów.

Zapalenie płuc wyleczone JEDNYM antybiotykiem przez lekarza rodzinneo - na oddziale w szpitalu nie umieli sobie z tym poradzić.
Oczywiście podniosłam głos to mnie uciszyła położna... "a co Pani myśli, że tu wszyscy z oddziału pozaszywani wychodzą". Osłupiałam.
  Temat: Rak trzonu macicy
i1305

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16249

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-27, 22:47   Temat: Rak trzonu macicy
gaba napisał/a:
(...)

Szpital Bródnowski, nie ma leków wypisanych, i swoje trzeba było kupować. Podawali kroplówki z antybiotykami - ale nei wiemy jakimi bo nie ma wypisanych w karcie informacyjnej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-03-27, 22:51 ]
Nie ma potrzeby cytowania całego poprzedniego posta. Nic nie wnosi do nowego wątku, a zabiera miejsce.

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group