1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-08, 23:18   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Kasiu trzymaj się :) Nie przejmuj się jakie będą Twoje reakcje ! To jest Twoje pożegnanie z Tatą i masz prawo przeżywać to na swój sposób ! Myślami będę przy Tobie :) ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-04, 11:10   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Kasiu bardo mi przykro (:(:(:( Szczere wyrazy współczucia
Nie wiem co napisac (: jestem w szoku (:
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-27, 14:17   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Kasiu wszystko będzie dobrze :) Wiem że sie martwisz i stresujesz ale pomysl tez trochę o sobie i zacznij dbać bo nam sie rozchorujesz (:(:( a jesteś bardzo potrzebna Tacie i nam :)
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-15, 19:34   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Kasiu skoro guzki się kurczą i obrzęk si e zmniejsza to znaczy chyba że guzki są martwe .Chyba jedyne badanie które to może stwierdzić to PET.( po ostatnim moim Petcie lekarz stwierdził że mimo że guz sie nie kurczy a obrzęk jest większy to guz jest martwy bo nie ma w nim gromadzenia znacznika .Ponieważ obrzęk trochę się zwiększył (jest to jednak obce ciało w mózgu) wróciłem do sterydów z calymi konsekwencjami ich stosowania (tyję ,osłabienie mięsni nóg i rąk ) co przy takiej pogodzie sprawia ze brak mi sił i mam ogólnie zle samopoczucie (:
Twój tata bardzo wiele przeszedł ostatnio i jest starszym człowiekiem więc może te objawy odczuwać silniej .
Co do tego guzka to niestety trzeba poczekać na opinie naszych lekarzy .
Trzymaj sie cieplutko i walcz dalej i nie zamartwiaj sie za bardzo :) Będzie dobrze :)
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-08, 00:10   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Gratulacje Kasiu :-D
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-24, 00:17   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Trzymaj się i przede wszystkim nie denerwuj się :)

PS Dołączam do Towarzystwa z nogami :)
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-12, 00:12   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36,
Kasiu za bardzo się chyba przejmujesz :) Ostatnio tez mam kiepskie dni (zawroty,osłabienie itp ) mimo ze kontrolne RMI wypadło dobrze (guz i obrzęk zmniejsza sie i nie widać przerzutów)mam odstawić powoli sterydy i odwadniać się za pomocą Furosemidium.Podejrzewam że te złe samopoczucie u mnie jest związane z pogodą i zmianami ciśnienia .raz mam lepsze raz gorsze dni ,raz męczy mnie wejście na 1 piętro a następnym razem wchodzę swobodnie na 3 :) :) Tak sami z nastrojem raz jest lepszy raz gorszy .Niestety tak jest w tej chorobie (:(:(

Pozdrawiam A :)
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 23:45   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
No i Tu jest właśnie problem Bo w Pradze będą robili zabieg na Podstawie RMI .Nakłada się hełm na głowę i robi się r Rezonans W tym czasie operator opracowuje w komputerze pole naświetlania (guzy) Potem pacjent jest przenoszony jest do Gk i tam naświetlany.Wiec kwestja jest teraz najważniejsza czy w Pradze będzie mozna zrobić RMI ???
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 17:07   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
http://www.gammaknife.all...iej-jakucinski/
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 16:59   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36,
Coś mi sę przypomniało :) Zadzwoń do Alienor w Warszawie .Jak mialem tam MRI to chyba radoilog mówił ze oni maja jakiś sposób aby zrobić MRI głowy nawet jeśli są metalowe części (U Twojego taty są tantalowe (: gdyby były z tytanu to nie byłoby problemu) Przedstaw im całą sytuację po co są te badania i jak są ważne i czy nie ma sposobu aby zrobić MRI .
Pozdr A
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 16:43   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36,

No to zastrzeliłaś mnie (: Myślałem że protezy w biodrach nie przeszkadzają bo są oddalone od głowy !(:(:(:(
Moze to zalezy od urządzenia ???? Spróbuj jeszcze podzwonić po Tych nowoczesnych klinikach typu Karolina Center ??
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-16, 23:54   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36,
TK a Rezonans to trochę inne badania i mozna pić a jedzenie to chyba z 5 godzin przed .Kontrast jest podawany ale to inny kontrast niż przy TK .Co do protezy to nie wpływa na badanie ale i tak będziesz musiala wpisac ja do karty informatycznej.
Cieszę sie że Praga się odezwala i trzymam Kciuki za pozytywne wyniki MRI :)
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-29, 23:15   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36,
Jeżeli chodzi o tycie to sie zgadza .Odkłada się tłuszczyk ..Nie wiem czy to prawda ?? ale słyszalem że sterydy osłabiaja mięśnia ( mam bardzo częste skurcze ,dość bolesne ,oraz mięśnia są słabsze (nie mogę unieść rzeczy lub robić rzeczy które jeszcze nie dawno nie sprawiało mi kłopotów .

Czy zanikają to może nasi lekarze coś podpowiedzą ??

PS > ja bym spróbował z Pragą ale najlepiej z nowym MRI
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-29, 22:47   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
Katarzynka36,
A próbowaliście wysłać wyniki z prośbą o konsultacje w Pradze ???
Podobno można to zrobić e-mailem ( z z tego co pamiętam to kosztuje taniej ok 11tys )
Fakt w Allienorcie na konsultacje są bardzo długie terminy ( a w Twoim wypadku -4guzy- to wskazana by była konsultacja z Prof.Ząbkiem..a on przyjmuije dopiero chyba na kwiecień )

[ Dodano: 2012-01-29, 22:52 ]
A co do mięśni nóg .Nie wiem czy to nie jest efekt brania stereydów ?? Czy tata bierze i jak duże dawki ??
  Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
homer366

Odpowiedzi: 713
Wyświetleń: 189403

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 15:45   Temat: Guz wycięty, ale...co dalej?
AKLIS,
Alennort na dzień dzisiejszy nie ma podpisanych umów na GK .Jedyne co mozna to zapisac sie na konsultacje (terminy dośc odległe na NFZ- krótsze prywatnie od 270 do 400 zł-)i ewentualnie na listę oczekujących jak NFZ podpisze umowę.W Alennorcie jest jeszcze to że oni głownie specjalizują się w glejakach a dopiero guzy przerzutowe.(dotyczy to kolejek na zabiegi)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group