1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-05, 12:12   Temat: Guz płuca
Witaj vioom
Dziękuję za pomoc może faktycznie to nic poważnego <bezradny>
Pozdrawiam Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-03, 23:51   Temat: Guz płuca
Witaj DSS
Właśnie dzisiaj odebrałam wynik TK od lekarz, bardzo zależy mi na Twojej opinii.
Opis:
Tomografia Angio klatki piersiowej - zatorowość
tętnice płucne w badaniu CT drożne, bez cech zakrzepicy.
W obu płucach rozsiane pęcherzyki rozedmowe, obszary mlecznej szyby.
Zmiany włókniste w partiach przypodstawnych płuc.
Płyn w lewej jamie opłucnowej max do 21 mm.
W śródpiersiu NL podostrogowe i okołoprzełykowe śr. do 13 mm, wnęki prawej śr. do 16mm, lewej śr.12 mm.
To cały opis - nie wiem co znaczy NL? :-( , a tak naprawdę to nie wiem nic .
Lekarz powiedział że nie ma powodu do zmartwień może i nie ma, ale nie potrafił mi na żadne pytanie konkretnie odpowiedzieć.
Wiem że ludzie mają znacznie poważniejsze problemy i rozumiem co czują, ja jeszcze w ubiegłym roku też myślałam o najgorszym - miałam szczęście guzek był łagodny, ale teraz każdy wynik jest dla mnie zagadką i w psychice układa się kolejny czarny scenariusz :-(
DSS jeśli znajdziesz chwilę czasu to bardzo Cię proszę odpisz.
Pozdrawiam cieplutko Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-25, 05:41   Temat: Guz płuca
Witam DSS
Masz rację że to zbyt mało aby można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale niestety wynik miałam tylko przez chwilę- myślę że pulmonolog też rozważa co jest powodem takiego wyniku, mam nadzieję że po wizycie będę wiedziała coś więcej a nie tylko to że to pozostałość po operacji i płyn sam się wchłonie. Jeśli chodzi o temperaturę to miałam przez 3 dni stan podgorączkowy ( 37,5 ) obecnie norma. Jak tylko będę miała wynik zaraz napisze.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-24, 22:59   Temat: Guz płuca
Witam
Może faktycznie zufed ma rację - zbyt nerwowo podchodzę do całej sprawy. Właśnie przeczytałam wszystkie moje posty i podziwiam wszystkich za okazaną mi cierpliwość byłam i jestem straszną panikarą aż mi wstyd ;) , ale jeśli ktoś może mi pomóc tym razem to będę bardzo wdzięczna ;)
Pozdrawiam Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-23, 08:31   Temat: Guz płuca
Dziękuję kochana DSS _littleflower_
Pozdrawiam cieplutko Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-21, 16:34   Temat: Guz płuca
Witam
Czy naprawdę nikt nie może napisać co to znaczy mieć płyn we wnekach płucnych lub co może oznaczać cień mlecznej szyby??????????? :cry:
Pozdrawiam Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-19, 20:10   Temat: Guzek płuca lewego
Witam wszystkich
Dawno nie odwiedzałam forum, ponieważ po operacji okazało się że guzki, które zostały usunięte są zmianą łagodną. Od czasu operacji ciągle mam kłopoty zdrowotne typu duszności , zadyszka itd.
Pulmonolog dał mi skierowanie na TK - jestem już po badaniu i byłam z wynikiem u lekarza, myślę że sam lekarz nie wie co ma sądzić o wyniku badania - ponieważ obecnie nie jestem w posiadaniu wyniku ( lekarz zostawił do porównana wszystkie moje badania ) wizytę będę miała dopiero 5 marca a do tego czasu znów niepewność co się dzieje. To co zapamiętałam z wyniku to to że do 21 mm płyn w wnęce płuca, zapamiętałam tylko 21mm a jest sporo w prawym i lewym płucu takich wnęk z płynem do tego dochodzi cień mlecznej szyby w śródpiersiu i powiększone węzły chłonne. Dzisiaj się dowiedziałam że to są chyba pozostałości po operacji, która miała miejsce 4 maja 2009r. muszę dodać że od dłuższego czasu bolą mnie okolice po operacyjne a mianowicie żebra blizna na przemian boli i swędzi, przy głębszym oddechu ból się nasila. W ubiegłym tygodni byłam też w szpitalu z powodu silnych bóli stawów, okazało się że mam RZS :(
Włączono mi leki Methotrexat oraz przeciwbólowe i przeciwzapalne
Proszę napiszcie czy to może być coś poważnego?
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-01, 00:21   Temat: Guz płuca
Droga DSS
Dziękuję za odp. tak dotarłam do pulmonologa wizytę będę miała dopiero w sierpniu, trochę długo czekam ale takie są terminy nawet prywatne na NFZ to w tym roku już nie ma szans :)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-29, 22:33   Temat: Guz płuca
Wcześniej napisałam cały wypis ze szpitala oraz badanie histopatologiczne. Węzły wyczuwam od 4 dni i przy dotyku są bolesne.
Pozdrawiam Grażyna

[ Dodano: 2009-06-29, 23:06 ]
grazyna484 napisał/a:
Wcześniej napisałam cały wypis ze szpitala oraz badanie histopatologiczne. Węzły wyczuwam od 4 dni i przy dotyku są bolesne.
Pozdrawiam Grażyna

Witaj DSS
Dziękuję za odp. masz rację wyrwałam jedno zdanie z kontekstu i znów się wystraszyłam :|
Co do papierosów to muszę się przyznać że paliłam i to ponad 25 lat :<: z małymi przerwami, obecnie nie palę od lutego i jest mi wstyd za to że wcześniej tego nie zrobiłam. Jeśli chodzi o pracę przypominam sobie że przez okres około 1 roku pracowałam na stażu w Browarze Piwa Grodziskiego jako słodownik tam właśnie znajdowały się miejsca gdzie było dużo kurzu i pyłu to była jedyna praca w takich warunkach.
A teraz wypis ze szpitala i wyniki,
przed operacją: morfologia
WBC 6,8 [K/uL ]; RBC 4,41 [M/uL]; HGB 13,9 [g/dl]; HCT 40,0[%]; MCV 90,7 [fL];
MCH 31,5 [pg]; MCHC 34,8 [g/dl]; RDW-CV 12,7[%]; LYM 24,3[%]; LYM 1.7 [K/uL];
NEU 69,1 [%]; NEU 4,7[K/uL]; MID 6,6 [%]; MID 0.4 [KuL]; PDW 11,1 [fL]; MPV 9,2 [fL];
P-LCR 20,0 [%]; GLU 94[mg/dl];
Gazometria ( krew kapilarna )
pH.. 7.408 [ ]; pCO2. 43,2 [mmHg]; pO2. 57,1 [mmHg]; HCO3std25,6 [mmol/l];
TCO2. 28,0 [mmol/l]; BE. 1,6 [mmol/l]; O2sat.89,7 [%]
Na 138 [mmol/l]; K 4,5 [mmol/l]; ALT 35 [U/l]; AST 27 [ U/l ]; BILI T 0,5 [ mg/dl ];
KRE-S 0,67 [ mg/dl ]; UREA 26 [mg/dl ];
PT/INR
INR 1,08 [ ]
TP 8,1 [g/dl ]; CHOL 268 [mg/dl ]; APTT 35,7 [s]; CRP 1,5 [mg/l ];
Hist. Pat.
Badanie śródoperacyjne: guzek o charakterze zapalnym.
RTG
Płuca wolne od zmian ogniskowych. Cień śródpiersia prawidłowy.

Leczenie chirurgiczne
Wideotorakoskopia lewostronna - resekcja klinowa guzka płuca lewego.

Badanie histopatologiczne:
badanie śródoperacyjne - " INTRA"
fragment płuca z obecnością wewnątrzpęcherzykowych skupisk komórek polimorficznych,
najprawdopodobniej makrofagów.Ostateczne rozpoznanie po wykonaniu preparatów z bloczków parafinowych.


INNE
Badanie Pointrowe
Sinus histiocytosis et anthracosis in lymphonodo.
Ponadto fragment utkania płuca z wykładnikami dość nasilonego włóknienia i złogami pyłu węglowego oraz przewlekłym zapaleniem.

To cały opis wszystkich badań
Pozdrawiam serdecznie Grażyna

grazyna484 napisał/a:
Wcześniej napisałam cały wypis ze szpitala oraz badanie histopatologiczne. Węzły wyczuwam od 4 dni i przy dotyku są bolesne.
Pozdrawiam Grażyna


[ Dodano: 2009-06-30, 21:33 ]
Witam
Może ktoś pomoże mi zrozumieć co oznaczają te węzły chłonne
bardzo proszę:(
pozdrawiam

[
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-29, 22:17   Temat: Guz płuca
Witam
Ucieszyłam się z ostatniej diagnozy, ale nie wiem czy nie za wcześnie ponieważ powiększyły
mi się węzły chłonne pod prawą pachą, jeszcze nie wiem co to oznacza. Na badanie kontrolne jadę 22 lipca mam nadzieję że lekarz będzie wstanie ocenić co to takiego, niestety to jeszcze sporo czasu a ja się niepokoję jeśli ktoś może mi coś na ten temat napisać to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-02, 09:02   Temat: Guz płuca
Witaj DSS
Dziękuję za odp. masz rację wyrwałam jedno zdanie z kontekstu i znów się wystraszyłam :|
Co do papierosów to muszę się przyznać że paliłam i to ponad 25 lat :<: z małymi przerwami, obecnie nie palę od lutego i jest mi wstyd za to że wcześniej tego nie zrobiłam. Jeśli chodzi o pracę przypominam sobie że przez okres około 1 roku pracowałam na stażu w Browarze Piwa Grodziskiego jako słodownik tam właśnie znajdowały się miejsca gdzie było dużo kurzu i pyłu to była jedyna praca w takich warunkach.
A teraz wypis ze szpitala i wyniki,
przed operacją: morfologia
WBC 6,8 [K/uL ]; RBC 4,41 [M/uL]; HGB 13,9 [g/dl]; HCT 40,0[%]; MCV 90,7 [fL];
MCH 31,5 [pg]; MCHC 34,8 [g/dl]; RDW-CV 12,7[%]; LYM 24,3[%]; LYM 1.7 [K/uL];
NEU 69,1 [%]; NEU 4,7[K/uL]; MID 6,6 [%]; MID 0.4 [KuL]; PDW 11,1 [fL]; MPV 9,2 [fL];
P-LCR 20,0 [%]; GLU 94[mg/dl];
Gazometria ( krew kapilarna )
pH.. 7.408 [ ]; pCO2. 43,2 [mmHg]; pO2. 57,1 [mmHg]; HCO3std25,6 [mmol/l];
TCO2. 28,0 [mmol/l]; BE. 1,6 [mmol/l]; O2sat.89,7 [%]
Na 138 [mmol/l]; K 4,5 [mmol/l]; ALT 35 [U/l]; AST 27 [ U/l ]; BILI T 0,5 [ mg/dl ];
KRE-S 0,67 [ mg/dl ]; UREA 26 [mg/dl ];
PT/INR
INR 1,08 [ ]
TP 8,1 [g/dl ]; CHOL 268 [mg/dl ]; APTT 35,7 [s]; CRP 1,5 [mg/l ];
Hist. Pat.
Badanie śródoperacyjne: guzek o charakterze zapalnym.
RTG
Płuca wolne od zmian ogniskowych. Cień śródpiersia prawidłowy.

Leczenie chirurgiczne
Wideotorakoskopia lewostronna - resekcja klinowa guzka płuca lewego.

Badanie histopatologiczne:
badanie śródoperacyjne - " INTRA"
fragment płuca z obecnością wewnątrzpęcherzykowych skupisk komórek polimorficznych,
najprawdopodobniej makrofagów.Ostateczne rozpoznanie po wykonaniu preparatów z bloczków parafinowych.


INNE
Badanie Pointrowe
Sinus histiocytosis et anthracosis in lymphonodo.
Ponadto fragment utkania płuca z wykładnikami dość nasilonego włóknienia i złogami pyłu węglowego oraz przewlekłym zapaleniem.

To cały opis wszystkich badań
Pozdrawiam serdecznie Grażyna[/b]
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-05-30, 20:59   Temat: Guz płuca
Witam
Już wcześniej pisałam że jestem po operacji i cały czas dochodzę jeszcze do sił.
Byłam na kontrolnym badaniu oraz odebrałam wynik histopatologiczny, który trochę mnie niepokoi mimo to że lekarz powiedział że nic strasznego się nie dzieje.
przed wizytą u lekarza dokładnie nie czytałam wyniku, ale w domu już na spokojnie czytam i widzę zdanie po łacinie które mnie niepokoi, bardzo Was proszę może ktoś będzie znał znaczenie tego zdania :cry:

sinus histiocytosis et anthracosis in lymphonodo

bedę wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-05-14, 09:24   Temat: Guz płuca
Dziękuję kochani
Pozdrawiam cieplutko Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-05-13, 13:57   Temat: Guz płuca
Kochani
Właśnie dzisiaj po raz pierwszy od operacji usiadłam do komputera, jestem jeszcze słaba fizycznie, ale psychicznie już czuję się wspaniale, guzek okazał się w badaniu śródoperacyjnym zmianą łagodną czekam jeszcze na badanie histopatologiczne mam nadzieję że potwierdzi się wcześniejsze wynik.
Pragnę wszystkim podziękować za każde słowo które dodawało mi sił do walki ponieważ przed operacją nie wiedziałam co będzie liczyłam się z najgorszym.
Jesteście wspaniali.
Pozdrawiam serdecznie Grażyna
  Temat: Guz płuca
grazyna484

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41944

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-04-28, 09:36   Temat: Guz płuca
agni5 napisał/a:
Grażynko, postaraj się przezwyciężyć strach ....Wiem,że łatwo mi mówić, bo mnie nie czeka operacja.....Jednak, zaledwie trzy tygodnie temu mój tata miał operację, a przed nią samą jeszcze tydzień leżał w szpitalu.....Odwiedzałam go tam codziennie i rozmawiałam z wieloma pacjentami, którzy już po operacji mówili,że nie taki diabeł straszny....Widziałam jak Ci ludzie już na drugi dzień po zabiegu i wstawali z łózka. Mój tata, któremu usunięto całe płuco już wieczorem miał tyle siły, by zadzwonić do mamy.....Zobaczysz,że wszystko będzie dobrze. Trzymam za Ciebie kciuki. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Agni


Witaj agni
Bardzo dziękuję za każde słowo otuchy,
może jeśli znajdę się wśród ludzi chorych to inaczej zacznę to odbierać, ale na razie jestem przerażona. Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam Grażyna
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group