1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-11, 13:40   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Zebra napisał/a:
tego typu stwierdzenie, bardzo ogólne, które jest zakorzenione w naszych umysłach, często nam przeszkadza i jest krzywdzące np. dla takich osób jak ja, które zdecydowały się skorzystać z pomocy hospicjum stacjonarnego.


Jestem pewna, że nikt nie chciał Ciebie urazić, a tym bardziej skrzywdzić.
Tak jak napisałaś jesteśmy rózni. Moja sytuacja jest inna niż Twoja. Moja Mama inaczej przechodzi chorobę niż Twoja, jest najprawdopodobniej w innym stanie niż była Twoja. Każdy z nas przezywa wszystko inaczej. Ja decyzji o pozostawieniu Mamy w domu nie podjęłam sama, tylko po rozmowach z Mamą i przede wszystkim z lekarzem - który ją poparł. Na tę chwilę cieszę się, że Mama jest w domu. Nie jest lekko, a czas pokaże czy zrobiliśmy słusznie.

Czytając Twój wątek nie zauważyłam, aby ktoś na forum zanegował Twój wybór. Wręcz przeciwnie. Teraz już wiesz, że zrobiłaś to co było wtedy najlepsze. Na weryfikację mojej decyzji przyjdzie czas. A poza tym nie wiem jak będzie jutro. Nie wiem jeszcze co się wydarzy
Zebra napisał/a:
Jednak nie zamykaj się na inne ewentualności,

Stanowczo nie zamykam się. Mam otwartą głowę. I przede wszystkim jestem pełna pokory, bo tego nauczyło mnie życie.
I strasznie jestem zmęczona...
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-10, 22:49   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Zebra napisał/a:
Ja wciąż nie widzę sensu bólu, cierpienia i krzywd zarówno jednostki, jak i ogółu (typu wojny). Jeżeli mamy z tego wyciągać lekcję - my żyjący, to różnie nam to wychodzi.

Wydaje mi się, że wojny nie są najlepszym przykładem "po co". Wojny są "dlaczego". Dlatego, że ludzie są zachłanni, źli, zaborczy, nieszczęśliwi..... A choroba o której rozmawiamy nie ma swojej przyczyny. Dlatego ja myslę, że jest po coś. Może niekoniecznie po to, żeby wyciągać lekcje, ale np. po to, żeby zmienić bieg naszego życia, wrzucić je na inne tory? Tak jak napisała Justyna - może miałaś Zebro trafić na to forum, żeby pomóc/pomagać innym? To stanowczo dość błahy przykład, ale chciałabym wyjaśnić moje myslenie i mam nadzieję, że udało mi się choć trochę zobrazować.
Anelia napisał/a:
Myślę, że podjęłaś dobrą decyzję.

Anelio, dziękuje :) Też tak myślę, taką mam nadzieję. Potrzebuję teraz bardzo takiego wsparcia. Ściskam Cię serdecznie.
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-09, 23:09   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Zebra napisał/a:
Wciąż są pytania - po co i dlaczego?

Ja uważam, że po coś, a nie dlaczego. Kiedyś już o tym pisałam. Czas nam pokaże. Dowiemy się tego w przyszłości.
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-09, 23:00   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
sonia21, dziękuję :)
(kapusta przetestowana)
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-09, 22:04   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
kubanetka napisał/a:
ale jeśli Mamy zabraknie, to będziesz tęskniła za tymi chwilami

wiem, dlatego cieszę się, że jesteśmy razem w domu :)
JustynaS1975, czytam Twoje posty, podziwiam Cię Wielka Kobieto. Dziekuję :cmok:
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-09, 21:42   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Decyzja podjęta. Mama zostaje w domu. :)
kubanetka napisał/a:
Jesteś sama? Jeśli jesteś sama nie wiem czy dasz radę. Powiem Ci, że ja nie chciałabym być sama w tak cieżkich momentach.

Fizycznie nie jestem sama. Jest Tatko. Ale on jest obok tego wszystkiego. Muszę z nim walczyć, żeby zechciał posiedzieć trochę z Mamą.
Jestem sama emocjonalnie.
kubanetka napisał/a:
To stanowczo za dużo na jedną osobę głównie pod względem psychicznym.

To mój podstawowy problem. Stanowczo za dużo. Za długo to już trwa. Już piąty tydzień w jednym pokoju z Mamą. Bez pracy, bez ludzi, bez swojego zycia, praktycznie bez wsparcia. Ale nie chcę się żalić. Cieszę się z podjętej dzisiaj decyzji. DAM RADĘ!
Dzięki za wszystkie dobre słowa.
Mało piszę, ale dużo czytam (w końcu mam czas). Pomaga. I jest potrzebne. Dzieki za to forum! :)
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-08, 22:37   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Nie wiem co napisać. Wszystko jest tak piekielnie pokomplikowane. Przerasta mnie to. Zaczęłam zastanawiać się nad oddaniem Mamy do hospicjum :mur:
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-23, 22:01   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Zebra napisał/a:
A może po prostu żyjcie, w spokoju, cieple i miłości, tylko tyle, i aż tyle

Próbujemy. Wciąż staram się stwarzać pozory normalności. Chociaż odkąd Mama nie wstaje z łózka jest coraz trudniej. Niemniej jednak nieustannie znajdujemy powody do śmiechu.
Niestety ja coraz częściej mam gorsze/słabsze momenty. Ale nic to, damy radę oczywiście :)
Pozdrawiam ciepło :-D
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-23, 14:26   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Zebra, radzimy... jakoś. Dziękuję. Są lepsze i gorsze dni. Lepsze i gorsze chwile. Mama coraz słabsza, ale trzyma się dzielnie :)
Zastanawiam się (egoistycznie) jak ja z tego wyjdę. Drugi tydzień 24/24 w pokoiku z Mamą. Jedyne akcje to zakupy, spacery z psem (gł. dookoła bloku). Okno na świat - komputer, telefon. Tęsknie za swoim domem i ludźmi. I za pracą :roll:
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-15, 14:35   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Zebra, _itsme_
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-15, 13:33   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Dzisiaj drobne radości :) Nasze słońce troszkę wyszło zza chmur. Mama mówi, że dzisiaj nie boli. Jest kontaktowa. Przyszły Jej koleżanki. Opowiadała mi później co u której słychać :)
Cieszę się.
Wciąż się boję przeogromnie!
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-14, 22:38   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
ela1,
dziękuję :)
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-14, 20:40   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Cholernie trudne chwile.
Dzisiaj ksiądz był u Mamy.
Boję się, a jednocześnie chciałabym, żeby to cierpienie się skończyło.

Czytam Jej Mikołajka :)
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-10, 22:18   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Najbardziej boli jak oddycha. W klatce piersiowej.
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
granda

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-07-10, 22:10   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Zebra napisał/a:
Dzwoń do lekarza, niech coś organizuje!

Jestem w stałym tel kontakcie z lekarzem. Jutro zaczyna dzień pracy od mojej Mamy. Mama dostaje przeciwbólowe. Dopóki Mama może przełykać jesteśmy zaopatrzone w leki.
A ja i tak chciałabym móc coś jeszcze zrobić. Niemoc i patrzenie na to jak się męczy rozwala mi serce i głowę. Wszystko CO MOGĘ teraz zrobić to za mało!
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group