1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2019-04-29, 16:19   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
O pewnym znanym i często tu wspominanym panu, prasa zaczęła dziś pisać Jerzy Z. Nareszcie
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2017-11-08, 20:44   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
a ile osób wyleczył przez te kilkadziesiąt lat dr Burzyński? Bo naciągnął wiele.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-07-21, 22:53   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Chciałabym podać źródło wprawdzie rządowe ale myślę że wiarygodne. Jest taka strona : www.cancer.gov , na niej należy wyszukać alernatywne terapie, z listy wybrać amigdalinę - jest tam 8 rozdziałów każdy zaopatrzony w 10 do 25 odsyłaczy do doniesień naukowych z całego świata. Chętni mogą przeczytać te 8 rozdziałów, odnaleźć w sieci te przywołane w odsyłaczach źródła i też je przeczytać (znajomość rosyjskiego i japońskiego będzie przydatna) i dogłębnie zapoznać się z tematem.
Tomi70 poczytaj to wszystko, bo mnie się nie chciało.

Uwierzyłam ekspertom FDA (oni biedacy musieli się zapoznać z większością) że amigdalina nie jest lekiem na raka.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-04-26, 22:58   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Mam nadzieję że to będzie robił lekarz, nie komentuję bo nie mam pojęcia jak to będzie metabolizowane i jakie będą stężenia w nerkach. Pierwszy zastrzyk jest względnie bezpieczny, pytanie co dalej.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-04-25, 23:00   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Namów kuzynkę żeby najpierw zbadała u chorej poziom wit D3 we krwi - kosztuje to ok 60 zł. Jeżeli będzie miała poniżej 30 ng/ml (jak 90% polskiego społeczeństwa) to można uzupełniać. Klasyka uzupełniania niedoboru (u dorosłych) to 5000 jednostek dziennie do pięciu dni, później 2000 jednostek /dzień przez 1-2 miesiące, później 1000 jednostek/dzień na stałe. To jest uzupełnianie niedoboru. I przeważnie robi się to tabletkami.
Obiły mi się o uszy jakieś teorie o leczeniu dawkami 15000 jednostek (i więcej)ale to dotyczyło leczenia przewlekłych stanów zapalnych i były to eksperymenty lekarskie. Nie wiem skąd kuzynka wpadła na ten pomysł, ale duże dawki wit D3 musi podawać lekarz i to taki który już to robił wielokrotnie.
A tak w ogóle to jedną z metod pozbywania się szczurów jest podawanie im w karmie dużych dawek wit D. Umierają z opóźnieniem więc nie kojarzą tego z karmą i nie unikają jej - to tak ku przestrodze
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-04-23, 22:30   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
A ja przypadkiem odkryłam, że jednak ogół społeczeństwa wykazuje zdrowy poziom rozsądku. W Auchan w takim stoisku na wagę zobaczyłam pestki moreli (ok 20zł/kg). Z ciekawości zapytałam ekspedientkę jak one schodzą i do czego ludzie to kupują. No i się okazało że nie cieszą się powodzeniem, początkowo biedniejsi kupowali zamiast orzechów, ale gorzkie i ludzie się zniechęcili. I tyle jeżeli chodzi o B17
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-04-22, 21:23   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Ładny podpis i parę razy wspominasz o analizowaniu tematu naukowo. Może podaj kierunek i poziom swojego wykształcenia, nie piszę że będzie bardziej wiarygodnie ale to jakiś konkret.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-02-29, 16:20   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Nadszedł w Polsce taki czas że nie znając dobrze angielskiego nie można byc już dobrym specjalistą w żadnej dziedzinie, a z tym nie najlepiej. Ale pomijając kwalifikacje ja zwyczajnie mam duże wątpliwości czy w wyborze "strategii" liczy się dobro chorego, czy opłacalnośc tej lub innej kuracji dla szpitala. Na konkretne pytania dlaczego tak a nie inaczej otrzymuję bardzo pokrętne odpowiedzi i lektura na tym forum też dostarcza wielu przykładów że często chodzi o zysk szpitala a nie chorego. Nie poprawimy tego, ale pisząc o tym uczulamy chorych i mam nadzieję że chociaż niektórzy z nich potrafią wymóc optymalne leczenie.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-02-25, 20:00   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Żaden lekarz w Polsce nie ma obowiązku stosowania standardów, wielu z nich deklaruje że je stosuje ale przy licznych okazjach dodaje "w miarę możliwości". W Polsce nie ma obowiązujących standardów leczenia onkologicznego, a odpowiednie stowarzyszenia wydają ZALECENIA. Jest nowy, smutny post na forum do przeczytania.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-02-25, 18:55   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Gazda napisał/a:
W Polsce obowiązują te same standardy i procedury, które obowiązują w Europie Zachodniej i USA.
[[wysmiewacz] [[wysmiewacz] [[wysmiewacz]
Tuska przebiłeś.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-02-25, 17:12   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Facecie!
Polak potrafi,(spartolić każdą sprawę). Czy Ty chcesz napisać że w Polsce każdy chory dostaje w odpowiednim czasie właściwie dobraną chemioterapię, szybką diagnostykę, dostęp do sprawnego chirurga, szybką pomoc i hospitalizację w razie komplikacji? Zapomniałeś jak przebiegało Twoje leczenie?
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
gaba

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164221

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-02-25, 14:15   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Cóż, najważniejsze (wg mnie) zdanie tego materiału pada w ostatniej minucie "gdyby tu chciano leczyć do końca, to nikt by nie jechał do Chin". Problem w tym że u nas onkolog (a przynajmniej Ci których ja spotkałam) za punkt honoru uważa przekonanie pacjenta że on jest nieważny i nikt tu dla niego nie będzie się specjalnie wysilał. Taniej jest zapłacić za specjalne traktowanie tutaj, ale nie wszyscy umieją, sporo nie wierzy że coś to pomoże, a CBA kamerki zakłada. No to do Chin. A swoją drogą dlaczego te różne fundacje płacą za wyjazdy do Chin, a nie do Berlina to dla mnie zagadka.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group