1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-23, 12:24   Temat: guz śledziony
To wszystko zależy od układów i od tego jak daleko chcesz się posunąć, bo jak napsujesz im za dużo krwi to potem możesz tam nie wracać. Ale od strony formalnej to sprawa wygląda tak: Jest koordynator DiLO i powinnaś od niego dostać oficjalne zawiadomienie o zamknięciu karty. Od tego możesz się do tegoż koordynatora odwołać (na piśmie) i zażądać konsylium. Wtedy będziesz miała wszystko na piśmie, z uzasadnieniem i podpisane przez minimum 3 lekarzy. Niekoniecznie spowoduje to zmianę stanowiska, ale przynajmniej będziesz miała świadomość że przyjrzało się temu kilka osób i w ich oczach to nie wygląda na nowotwór złośliwy. Czasami jednak konsylium zleca dodatkowe badania. Możesz ustalić gdzie urzęduje koordynator i pójść na wstępną rozmowę. Taka rozmowa to jeszcze nie wojna.
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-01-04, 18:48   Temat: guz śledziony
problemu nie będzie, każdy ma inne podejrzenia i ma prawo to wpisać na skierowaniu, ja na moim DiLO mam 4 różne klasyfikacje i ostatnio wyrobili mi jeszcze jedną kartę z piątym rozpoznaniem. Gdzieś ostatnio słyszałam że chłoniak może umieścić się w żołądku i jest bardzo trudny do zdiagnozowania wtedy.
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-12-15, 10:08   Temat: guz śledziony
Żeby lekarze POZ za bardzo nie szafowali kartami DiLO i nie wystawiali każdemu kto poprosi (po pierwsze koszty, po drugie zatkają onkologów) to jest wymóg że przynajmniej w 1 na 15 kart ma się potwierdzić nowotwór złośliwy, czyli mają duży margines błędu.

[ Dodano: 2018-12-15, 10:20 ]
A co do zadziwiania to ja bym radziła zgłosić się teraz. Karta to nie to samo co skierowanie do szpitala, z tym trzeba się zgłosić do poradni (i poczekać na wizytę), onkolog przeprowadzi diagnostykę, skieruje do chirurga, chirurg do anestezjologa i dopiero w kolejkę na oddział. Trzech Króli minie.
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-12-10, 17:47   Temat: guz śledziony
A jakieś skierowanie do specjalisty dała? Coś zaproponowała? Tak na wszelki wypadek ja bym poprosiła o dokumentację z ostatniego roku lub dwóch. Masz do tego prawo i nawet nie musisz się tłumaczyć po co Ci to. Pisałaś że Ci z nią nie bardzo po drodze, ale nawet jak się pacjenta nie lubi to pewne rzeczy mu się należą. A karta DiLO jest po to żeby sprawdzać podejrzenia a nie wystawiać ją jak już jest pewność.

Do onkologa nie potrzeba skierowania, zapisz się żeby tak do końca nie odpuszczać. Ponad połowa pacjentów na tym forum pisała że na początku miała duże kłopoty z diagnozą. Pozdrowienia
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-12-08, 10:30   Temat: guz śledziony
Odwołuję co napisałam, do tego internisty nie wracaj. Wygląda na to że albo sam nic nie wie albo jest skłonny wcisnąć pacjentowi każdą bujdę która mu akurat pasuje. A to bardzo niebezpieczne. Pobiera się całe węzły chłonne i węzły szyjne są jednymi z łatwiejszych do pobrania i całkiem często właśnie na tej podstawie diagnozuje się chłoniaka. Inna sprawa że węzeł powiększony od 2 lat to raczej nie od chłoniaka, no ale ja się na chłoniakach nie znam.

Ale najlepiej to idź prywatnie do hematologa ze wszystkimi Swoimi wynikami masz już tego sporo i pogadaj na czym się skupić w dalszej diagnostyce. Niezależnie od tego idź normalną drogą do CO.
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-12-07, 21:59   Temat: guz śledziony
to zrób to OB i CRP bo te zlewne poty (opowiedz to lekarce POZ) to jednak niepokojące, ostatecznie w moim wieku to zna się kilkadziesiąt kobiet po menopauzie a o takim poceniu z tego powodu nie słyszałam. Nie mów lekarzom że się pocisz tylko mów wyraźnie że to napadowe nie związane z wysiłkiem i tak silne że masz mokrą bieliznę. Trzymaj się.

PS. Spróbuj pobrać na stałe jakieś lekkie środki uspokajające i zaobserwuj tak po ok tygodniu czy to uczucie zmęczenia się utrzymuje, bo to jest Twój drugi bardzo niepokojący objaw, tyle że on może być spowodowany stresem, czyli sprawdź czy po "odstresowaniu" nadal czujesz obezwładniające zmęczenie.
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-12-07, 17:32   Temat: guz śledziony
Wróć, (nie masz innego wyjścia, chyba że stać Cię na wyjazd i leczenie prywatne np w Niemczech) ale najpierw wyjaśnij to z profesorem, nie dał skierowania? czy było na skierowaniu coś nie tak? Bo gdyby było właściwe skierowanie to odesłanie Ciebie po zrobienie OB i CRP wygląda na złośliwość bo to 2 badania za niecałe 20 zł oba, a przy każdym przyjęciu do szpitala robi się cały panel badań w tym znacznie kosztowniejsze.
Ale wygląda że nie jesteś obeznana z NFZ-towską drogą postępowania, bo po pierwsze jakim cudem przy Twoich objawach nie miałaś jeszcze tych badań zrobionych? A po drugie ten lekarz wskazał Ci obowiązującą drogę do hospitalizacji: skierowanie ze wstępnym rozpoznaniem, zgłoszenie się na oddział (przeważnie sekretariat), zapisanie się w kolejkę i zgłoszenie w wyznaczonym terminie. Odstępstwem od tej drogi są przyjęcia w stanie poważnego zagrożenia zdrowia (lub życia) lub protekcja. Taki mamy klimat, wiem to upokarzające ale jest to jedna z tych rzeczy których nie możemy zmienić.
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-26, 19:02   Temat: guz śledziony
Nie odpuszczaj tego, nie chciałabym być złym prorokiem ale Twoje objawy wyglądają na chłoniaka raczej. Przy jakimś badaniu przez chirurga zapytaj czy mógłby sprawdzić czy nie szykuje Ci się jakaś przepuklina - to wyjątkowo wredne, nie widać tego na żadnym badaniu obrazowym, chirurg mógłby wyczuć czy gdzieś nie ma osłabienia mięśni. Taka przepuklina jak się dopiero przebija to boli a wszyscy lekarze twierdzą że nic tam nie ma.
  Temat: guz śledziony
gaba

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15586

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-11-13, 19:55   Temat: guz śledziony
No przecież w Bydgoszczy jest bardzo dobre Centrum Onkologii. Idź do lekarza POZ z tym usg, powinien wystawić kartę DiLO. Z tą kartą w CO przyjmą bardzo szybko i już onkolog zdecyduje jak wykluczyć czy potwierdzić charakter guza.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group