1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jakie mam szanse
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4465

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-11, 21:40   Temat: Jakie mam szanse
Marzenko ja tylko wspominałam jak było kiedyś, było to widoczne dla wszystkich i podlegało ocenie. No i inni wiedzieli czego unikać.

[ Dodano: 2018-05-11, 21:59 ]
Lucy czy lekarz Ci tego nie powiedział? Z chemią tak jest że nie wiadomo czy działa na tego konkretnego raka u tego określonego pacjenta. Bierze się w ciemno, oczywiście są wyniki statystyczne które pokazują jaka chemia daje odpowiedź w największym procencie w tym raku, ale konkretnie to jak Ci napisałam: po rezultatach się poznaje. Jeżeli ktoś ma guzy to po 2-3 chemiach można zrobić badania czy guzy się zmniejszają. U Ciebie nie ma czego badać, bierzesz naprawdę w ciemno i każdy miesiąc bez wznowy to na plus, bo poprawia rokowania na przyszłość.

[ Dodano: 2018-05-11, 22:14 ]
Onkolodzy zalecają po prostu dobre żywienie. Niestety sprowadza się to do jedzenia domowego, bo wszystkie półprodukty czy gotowe rzeczy zawierają więcej wypełniaczy i konserwantów niż produktów odżywczych. Unikaj wędlin, ciastek i kupnych słodyczy, czytaj uważnie etykiety. Jedz przyzwoite porcje mięsa, jajka (jeżeli nie szkodzą Ci na wątrobę) ryby, dużo warzyw różnych, mało pieczywa, pokochaj kasze i brązowy ryż. Taka dieta dzieciom też dobrze zrobi. Trzymaj się!
  Temat: Jakie mam szanse
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4465

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-10, 18:11   Temat: Jakie mam szanse
a swoją drogą to były dobre czasy, kiedy było wyjaśnione za co kto dostaje. Ja te wątki czytałam i nie widzę w nich nic zasługującego na ostrzeżenie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-05-10, 19:41 ]
Zawsze jest wyjaśniane dlaczego jest ostrzeżenie i jest to widoczne dla administracji. Wybacz Gaba ale jeżeli ten punkt został przyznany to widocznie tak uznaliśmy za słuszne.

  Temat: Jakie mam szanse
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4465

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-09, 22:07   Temat: Jakie mam szanse
Nie podajesz żadnych konkretów więc trudno rozmawiać o szansach. Piszesz w różnych tematach o wątpliwościach ale mimo wątpliwości w tej chwili chemioterapia to jedyna Twoja szansa. Czy ten guz w bliźnie został też usunięty? Gdzie mogą być te małe przerzuty?

Generalnie dopiero po 12 miesiącach od zakończenia leczenia karboplatyną (i stwierdzeniu w TK że nie ma wznowy) można powiedzieć że rak jest platynowrażliwy i remisja może być nawet kilkuletnia. Jeżeli wznowa jest po 6-12 mies, to nadal przyjmuje się że karboplatyna działa i są przepisywane kolejne kursy chemii, niestety czas ich działania liczy się już tylko w miesiącach. Skup się teraz na dobrym odżywianiu żeby zachować jak najdłużej dobrą formę, bo chemioterapia to wyczerpujące leczenie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group