1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi - Mam 28 lat
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-11-01, 10:13   Temat: Rak piersi - Mam 28 lat
Rak piersi ma to do siebie że potrafi powrócić po latach. Nie wiesz gdzie wtedy będziesz i gdzie przyjdzie Ci się leczyć, a poza tym przejście chemioterapii i radioterapii jest bardzo ważnym wydarzeniem zdrowotnym o którym zawsze trzeba powiedzieć lekarzowi nawet przy innych chorobach, a już na pewno przy ewentualnym porodzie. Niekoniecznie już teraz ale powiedz lekarzowi że chciałabyś dostać po zakończeniu każdego etapu leczenia:raport patologa, informacje o chemioterapii i radioterapii. Powiedz po prostu że za mało się w tym orientujesz, więc chcesz mieć coś do pokazywania lekarzom w przyszłości w czasie wywiadów.

Młodej osobie zawsze daje się mocniejszy schemat chemii bo:
- ma więcej do stracenia,
- raki w młodym wieku przebiegają bardziej agresywnie,
- może znieść agresywne leczenie.
Trzymaj się
  Temat: Rak piersi - Mam 28 lat
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-31, 09:44   Temat: Rak piersi - Mam 28 lat
Nie, obecnie jest takie podejście że jeżeli jest potrzebna chemioterapia to daje się ją przed operacją. Ale nie piszesz o najważniejszym - czy omawiano z Tobą rodzaj operacji?, jesteś młoda, guz mały więc można pokusić się o operację oszczędzającą pierś. Ale w takim wypadku powinnaś mieć w jakiś sposób oznaczone miejsce guza, bo po udanej chemioterapii może zupełnie zaniknąć, ale to miejsce trzeba koniecznie wyciąć i trzeba wiedzieć gdzie był. Omów to przed chemią.

Czy leki są udanie dobrane (nie można mówić dobrze) to niestety okazuje się po kilku chemiach jest tak dużo czynników zarówno po stronie organizmu jak i po stronie guza że nie sposób przewidzieć jaki będzie rezultat.
  Temat: Rak piersi - Mam 28 lat
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-14, 19:44   Temat: Rak piersi - Mam 28 lat
Jeżeli chcesz rzetelnej opinii to zamieść rzetelne wyniki a nie ich omówienie (najlepiej skany lub zdjęcia), nie musisz tłumaczyć.

Na razie to można tylko stwierdzić że nie ma żadnej potrzeby powtarzania biopsji z wynikiem dodatnim - jest w pełni wiarygodna. Na jakiej podstawie określono wymiar guzka, czy było usg i czy podano stan węzłów chłonnych? Czy leczysz się w GB? Jaki konkretnie schemat chemii zaproponowano (nazwy leków i częstość podawania)?

[ Dodano: 2017-10-14, 19:48 ]
Jeżeli był dodatni wynik biopsji to na 100% jest rak. Rezonans pozwala dokładnie zlokalizować i zwymiarować guz, a także wskazać bardzo małe zmiany (1-3 mm) które mogą być przeoczone w usg.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group