1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-06-04, 12:03   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Setko płaczę
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-21, 21:08   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Czy od tej zmiany na kości łonowej noga może ostro boleć?

Nie wiem, ale noga może boleć również (i to nieźle, bez innych objawów) przy zakrzepicy żył głębokich albo przy niedrożności tętnic. Jesteś pod tym względem zabezpieczona? Nie tylko rak boli.
Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-21, 18:48   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Taki zupełnie jednoznaczny ten wynik będzie dopiero jeżeli potwierdzi się coś w płucach, albo w wątrobie, bo normalnym trybem to wynik scyntygrafii zawsze się weryfikuje rtg lub MR. Jeżeli wynik TK płuc będzie przed terminem podania chemii to przynajmniej decyzje będą miały jakąś podstawę, ale czy będzie? Trzymaj się
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-28, 22:43   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Nie, idź do lekarza z tymi wynikami co masz (a ten wynik markera trzymaj w zanadrzu) bo jak na razie to marker niski, wątroba się poprawiła a zmiany w płucach niediagnostyczne, to o co chodzi? Na ten stan jaki jest, to tą dawkę herceptyny powinnaś jeszcze dostać, a jak zaczniesz kopać to on też może wpaść na niefortunny pomysł odłożenia dawki do wyjaśnienia w jakiś badaniach. Najpierw lek, a potem to lekarz też będzie chciał to wyjaśnić i może coś zaproponuje. Powodzenia.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-01-28, 14:54   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Nie powtarzaj TK, małe zmiany zawsze będą niejednoznaczne, ale czy nie korciło Cię żeby sprawdzić marker? Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-26, 15:09   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Może Ci się przyda ta informacja, kiedyś robiłam dużo badań z naprawdę dużymi dawkami kontrastu jodowego i specjalnie poszłam do nefrologa żeby się dowiedzieć co i jak. TO SIĘ NIE KUMULUJE, jeżeli zrobiłaś badanie i dobrze wypłukałaś kontrast (picie, picie) to po trzech dniach możesz wziąć następny i ryzyko uszkodzenia nerek jest takie samo jak przy pierwszym kontraście (a nawet mniejsze bo wiadomo już że do wrażliwych nie należysz). Trzymaj się i gorąco pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-29, 21:54   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Pamiętasz taki wątek mamy Gosiaczek8729, pisałaś nawet w nim, tam była poprawa, ale trzeba to przestudiować raz jeszcze. Trzymaj się
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-21, 10:55   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Mam jak najgorsze zdanie o panu ordynatorze i jego poziomie moralnym. Herceptyna ma swoje wymagania co do stanu organizmu w którym można ją efektywnie zastosować. To nie jest lek który cudownie wyleczy chorego w stanie krytycznym. Masz obecnie małe nieistotne klinicznie i za małe żeby je zdiagnozować guzki w płucach. Ale jeżeli urosną (odpukuję) mogą być przeciwwskazaniem do podania Herceptyny i o tym ten pan wie.
Opina o lekarzu często wynika z tego jak dobrze potrafi przekonać chorych do swojej kuracji, ale jeżeli lekarz używa swojego autorytetu i swojej zdolności perswazji do usprawiedliwiania działań niekorzystnych dla pacjenta to wg mnie jest zwykłym oszustem. Trzymam kciuki
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-20, 14:56   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Tak dla formalności zwracam wszystkim uwagę, że Ja100 nigdzie nie napisała gdzie się leczy, więc na razie nie wieszajmy psów na Wrocławiu. Jak zdecyduje się kiedyś podać namiary na ten wspaniały ośrodek to sobie pozwolimy.... :<:

Ja100 trzymam kciuki żeby Ci się udało.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-19, 14:40   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Szukaj, szukaj, szukaj, a jak znajdziesz coś co Ci pasuje to zwiń się nawet ich nie informując. Masz prawo zapisać się na wizytę w każdej przychodni w PL, nawet do kilku jednocześnie. Ja bym się zapisała wszędzie gdzie dam radę dojechać i wrócić tego samego dnia.
A tak dla całości obrazu, podał jakieś powody oprócz : "Ja tak uważam"?
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-13, 20:00   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Prof. Krzakowski jest dyrektorem COI Warszawa, więc nie jestem pewna na ile te namiary na niego są aktualne, ale konsultantem krajowym jest nadal.
Tyle że załatwianie leczenia herceptyną przez konsultanta krajowego to droga przez mękę i czasochłonna. Prościej chyba znaleźć inny ośrodek. Dasz znać w czwartek, co zwojowałaś?

[ Dodano: 2011-06-13, 21:55 ]
Doczytałam w Twoim wątku, że pierwszy raz miałaś mieć herceptynę 15 grudnia, minęło pół roku! Nie zgadzaj się na żadne "po wakacjach" Trzymaj się
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-11, 16:31   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
To jako wstęp, ale (gdzieś już o tym pisałam) przydałoby się NAZWISKO. Miałabyś większą pewność że wszystko idzie jak należy.
Mam nadzieję, że zbrojna w wiedzę nie dasz się nabrać na "każdy może się pomylić, teraz zmieniłem zdanie". Przemyśl sobie dokładnie odpowiedź na takie stwierdzenie żeby to nie był koniec dyskusji. Herceptynę stosuje się również przez rok u chorych które nie mają żadnych przerzutów. Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-11, 12:45   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Na pewno nie jestem specjalistą od chemioterapii raka piersi, ale z racji moich licznych przejść mogę zadeklarować że mam dużą wiedzę nt różnych mechanizmów w polskiej SZ i wszelkich sztuczek stosowanych przez lekarzy w celu "zbycia pacjenta jak najmniejszym kosztem i wysiłkiem". I tu "wietrzę" niemedyczne powody wstrzymywania leczenia herceptyną.
Potrafiłaś załatwić sobie konsultacje w Warszawie w sprawie guzów wątroby, zmobilizuj się raz jeszcze i zgłoś się do jakiegoś uznanego specjalisty od raka piersi i skonsultuj swoją dotychczasową i przyszłą terapię.
Jesteś młoda, ze wszystkiego co napisałaś wynika że leczenie herceptyną należy Ci się jak psu buda. Czy dostałaś jakieś przekonywujące wyjaśnienie dlaczego jeszcze tego leczenia nie było (zarezerwowanie tego leczenia na zaś mnie mało przekonuje - trudno spodziewać się spektakularnych efektów przy zaawansowanej chorobie)? Wiesz kto jest konsultantem wojewódzkim onkologii ogólnej w Twoim województwie? Próbuj różnych dróg. Serdeczne pozdrowienia.
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-27, 22:05   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Niby tylko 12 dni, ale jakoś dłużyło mi się czekanie na wieści. Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
gaba

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212986

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-31, 23:13   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Soniu, ona właśnie u dr Piaseckiego była.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group