1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-13, 10:26   Temat: Rak piersi przewodowy
Chyba jednak nie przeczytałaś zbyt wielu historii z tego forum. No i nie byłaś na SOR.
Czy w książeczce jest o tym że trzeba dużo pić, nawet jak się nie chce?
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-12, 20:59   Temat: Rak piersi przewodowy
Książeczka z kolorowymi rubryczkami! No rozpusta! A nie łaska się trochę podenerwować, rodzina niech się wysili i szuka na forach!
Nie ma to jak wybrać odpowiedni kraj na chorowanie.

A tak na serio, dlaczego nie ma takich (albo skromniejszych na ksero) informacji dla polskich pacjentów? A przydałoby się, byłby argument w szpitalu, bo niektóre pogotowia odmawiają przyjazdu do "onkologicznych". Parę takich drastycznych opisów na tym forum jest.
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-31, 17:25   Temat: Rak piersi przewodowy
Nie bądź schematyczna, druty są passe, życie towarzyskie: to jest to!
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-26, 20:07   Temat: Rak piersi przewodowy
Węzły są badane, ale to nie trwa zbyt długo bo tylko określa się ile węzłów zajętych i czy naciekają na tkankę tłuszczową, więc po ok tygodniu jest wynik. Ale niezależnie od wyniku chemioterapię (i radioterapię) robi się po wygojeniu rany, więc minimum 2 tygodnie po operacji a maksimum do 8 tygodni po operacji (ale w dobrych ośrodkach to jest do 4-6 tygodni).
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-19, 23:33   Temat: Rak piersi przewodowy
W miarę napływu nowych informacji (brak przerzutów odległych)rosną szanse na całkowite wyleczenie, ale chyba chemioterapia będzie.
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-19, 17:31   Temat: Rak piersi przewodowy
missy tym razem nie klikam Ci "pomogła"

[ Dodano: 2015-03-19, 18:13 ]
Ale mama chyba już zna wyniki CT i scyntygrafii. Jeżeli nie to chyba chirurg jej powie, zwykle odwiedza pacjenta po przebudzeniu. Jeżeli chce Ci się śmiać z sms'ów to znaczy że wszystko OK! :-D

Chyba pacjenci z pakietu onkologicznego mogą pozazdrościć szybkości leczenia, ku pamięci i dla informacji jak można szybko działać podaj dokładną datę tej mammografii.

Nie wszystko o co pytasz jest takie oczywiste. Dyskusja czy nie lepiej w takim wypadku usuwać całą pierś ciągle trwa i stale prowadzone są różne analizy porównawcze. Ale jak na razie wszystkie badania dały taki wynik jak pisałam. A w Polsce znalazłabyś wielu chirurgów "starej daty" którzy proponowaliby mastektomię.
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-19, 10:25   Temat: Rak piersi przewodowy
Generalnie to to samo co już napisałaś i nic w dotychczasowych rozważaniach nie zmienia. To co nie było wiadome (co tam jest w tym drugim węźle) to i na tym skanie jest ucięte. Tak jak Ci już pisałam trzeba poczekać na wyniki scyntygrafii i CT.
Wymiary guzów w mammografii (i generalnie w każdym dwuwymiarowym badaniu obrazowym) mogą znacznie różnić się od rzeczywistości, guz to nie jest regularna kula i od której strony nie spojrzysz to ma inny wymiar.

Wszystkie doniesienia z badań obejmujących już po kilkanaście tysięcy przypadków mówią że nie ma różnicy (w czasie przeżycia ogółem i czasie przeżycia bez progresji) między mastektomią a prawidłowo przeprowadzonym leczeniem z oszczędzeniem piersi.

Ps. A tak dla mojej ciekawości (i chęci podniesienia wiedzy) czy mogłabyś poprosić mamę i tu podać co dokładnie (po angielsku ) jest napisane po słowach: and a superolateral bed biopsy did not ?????
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-12, 21:00   Temat: Rak piersi przewodowy
Naprawdę żeby się móc nazywać BCU trzeba spełnić wiele wymogów. Są wyspecjalizowane jednostki atestujące i ja osobiście wierzę atestom bardziej niż swoim obserwacjom.

A co do wycinania guza to w warszawskim COI zjawiłam się o 9 rano na założenie harpuna, zapomniałam z domu portfela, więc bez grosza przy duszy, założyli harpun i kazali iść na oddział na wycięcie (chirurg zapomniał mnie uprzedzić że będę miała od razu wycięcie) głodna czekałam do 12. O 12.40 wychodziłam wściekła i głodna ,ale już bez guza, w szatni wybłagałam jakiegoś faceta o 1 zł bo bez opłaty nie chcieli wydać kurtki. O 14 byłam w domu i gotowałam obiad bo obiecałam rodzinie że to zrobię. Tak wygląda miejscowe wycięcie - ma swoje zalety.

Niestety usunięcie węzłów to już z narkozą i to będzie poważniejsza operacja z dłuższym okresem rehabilitacji.
  Temat: Rak piersi przewodowy
gaba

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 22816

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-12, 17:45   Temat: Rak piersi przewodowy
Breast Cancer Unit to najlepszy adres do leczenia raka piersi, to wyspecjalizowana jednostka mająca najwyższe światowe standardy postępowania i spełniająca określone kryteria dotyczące kadry i wyposażenia..

To czy operacja jest oszczędzająca czy z usunięciem całej piersi zależy głównie od tego czy da się z zadowalającym efektem wizualnym przeprowadzić wycięcie samego guza, czy chora jest dobrym stanie żeby przejść radioterapię i jakie są preferencje chorej. W lepszych ośrodkach jest więcej operacji oszczędzających.

Wg wytycznych NCCN (a te są chyba stosowane w BCU) pN1a to przerzuty do 1-3 węzłów po tej samej stronie przy czym co najmniej jeden z nich większy niż 2 mm. W tym wypadku dodano (sn) co oznacza że zbadano węzeł wartowniczy i to w nim znaleziono przerzut który pozwala podejrzewać że mogą być dalsze. Stąd zalecenie usunięcia pozostałych węzłów i ich zbadanie oraz badania (TK i scyntygrafia) sprawdzające czy nie ma przerzutów odległych. Na temat szans chorej będzie można wypowiedzieć się dopiero po tych badaniach, bo obecne N1a może się zmienić po zbadaniu wszystkich węzłów.

A tak z ciekawości - w którą stronę masz zamiar filtrować informacje ? ( i po co?)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group