1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Duży guz w tarczycy
ewas

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4192

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-26, 11:37   Temat: Duży guz w tarczycy
Witam renatagaw. Na razie nic nie zdecydowałam. Sama nie wiem co robić. Poza tym co chwilę jeżdżę z mamą do lekarzy więc.... rozumiesz. W październiku pójdę do lekarza na kontrolę i zobaczymy po usg czy guz rośnie. Jeśli jest większy to chyba operacja ale jak bez zmian to w przyszłym roku znów biopsja.

[ Dodano: 2017-08-26, 11:56 ]
Zapomniałam napisać, że bardzo mi przykro z powodu choroby Twojej mamy. Wiem co to znaczy. Trzymaj się! Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli Ty coś zdecydujesz w swojej sprawie daj też znać.
  Temat: Duży guz w tarczycy
ewas

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4192

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-07-30, 19:07   Temat: Duży guz w tarczycy
Witam serdecznie. Bardzo proszę o podpowiedź w dalszym działaniu z guzem w tarczycy.
Podaję wyniki jakie dotychczas miałam zrobione:

USG:
"Płat lewy tarczycy zajęty prawie całkowicie przez obszar o wzmożonym echu 22x27 mm, odgraniczony od otoczenia. Poza tym prawy i lewy płat tarczycy o niejednorodnym echu i strukturze. Tarczyca połykowo ruchoma. Naczynia szyjne w normie.
rawy płat 6,6 cm3, płat lewy 16,9 cm3, cieśń 5,5mm."

Wynik biopsji pobrany z dwóch miejsc w lewym płacie tarczycy:
"Tyreocyty, limfocyty, makrofagi, koloid. Obraz mikroskopowy odpowiada wolu koloidowemu guzkowatemu."

Lekarz nie naciskał na operację - wycięcie tarczycy, powiedział, że decyzja należy do mnie. No chyba że po kontrolnym badaniu we wrzesniu/październku okaże się że guz jest większy wtedy konieczna będzie operacja. Neurolog i lekarz rehabilitacji zasugerowali jednak wycięcie. Sama nie wiem co robić. Tarczyca nie wywołuje u mnie w organizmie jakiś zmian - badania TSH, T3, T4, Anty TPO w normie, jedynie czasami jak leżę na boku lub brzuchu czuję jakby takie lekkie przyduszenie. Nie wiem czy to od guza czy po prostu "tak mi się robi". Poza tym od 2 lat bolą mnie mięśnie rąk i nóg jak chodzę, kucam, wchodzę po schodach, trzymam coś w rękach, po prostu cały czas czuję te "kończyny" ale to chyba nie od tarczycy. Wszystko przebadane i nie ma przyczyn tej sytuacji.

Mam mętlik w głowie. Nie widzi mi się teraz operacja. Mam bardzo chorą mamę-nowotwór, i jak ja się jeszcze wyłączę na jakiś czas z życia to będzie nam ciężko. No ale z drugiej strony sama mogę się "nabawić" jeszcze gorszego samopoczucia przeciągając sytuację. Co Wy poradzilibyście mi. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group