1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-12, 13:01   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Tak wlasnie i ja pomyslalam. Pieknie dziekuje Missy.
Poprosilam przychodnie aby radiolog opisal dokladniej zmiane, zobaczymy czy doda cos wiecej.
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-12, 12:30   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Wymiar sie zgadza, ale poprzednia zmiana byla opisana w innym segmencie (wtedy 8, teraz 7).
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-12, 11:48   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Witam,

Prosze o interpretacje badania. Badanie TK KLP z kontrastem, wykonane z powodu boli w klatce piersiowej od dluzszego czasu, w okolicy blizny. Pluca czyste, ale co z tym w watrobie?

Mialam badanie PET w styczniu 2017 gdy podejrzewano u mnie chloniaka, wtedy tez mialam opisana zmiane w watrobie 7mm tyle bez wychwytu radioznacznika (najpewniej torbiel), tyle, ze byla opisana jako zlokalizowana w "tylnej czesci segmentu 8 watroby".

Czy mam sie czym martwic?

Pozdrawiam!

  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-04, 15:58   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Hej, dzieki za zainteresowanie. Jak na razie obseruje. Odwiedzilam kilku lekarzy, wiekszosc twierdzila ze obraz jest niejednoznaczny. Odsylali mnie kolejno: dermatolog do chirurga onkologa, a chirurg onkolog do dermatologa. Po wizycie w CO jestem bardzo zawiedziona - lekarz tylko spojrzal i powiedzial ze moze to byc czerniak a moze krwiak i ze mam do wyboru obserwacje albo wyciecie. I rzucil na sucho, ze jesli wyciecie, to trzeba bedzie ciac z czescia walu paznokciowego wiec paznokiec juz ladny nie bedzie. Gdy zapytalam czy moge umowic sie na biopsje i w miedzyczasie obserwowac, powiedzial ze nie zapisuja na zapas i zebym sie zdecydowala. Wiec powiedzialam, ze w takim razie biopsja, majac z tylu glowy, ze w razie czego sie wypisze w taki sposob, zeby ktos z terminu jeszcze mogl skorzystac. Po wyjsciu mnie olsnilo, ze lekarz nawet nie zebral wywiadu, nie zapytal, od kiedy to obserwuje, czy mam jakies zdjecia...nic poza dermatoskopem. Po kilku dniach zauwazylam, ze zmiana wysunela sie spod matrycy i widze jej koniec. Poszlam na jeszcze jedna konsultacje i pani doktor stwierdzila ze jej to wyglada na krwiaka i zaleca obserwacje. Wypisalam sie wiec z biopsji i obserwuje. Wydaje mi sie, ze to jednak jest krwiak, bo wysunelo sie to to i nie dotyka juz do matrycy, tylko to samego walu paznokciowego, wiec sie przesuwa. Gdyby to byl czerniak, to przy matrycy raczej pozostaloby zabarwione.
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 20:03   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Od soboty. Wiem ze to krotko ale powinno byc juz widac jakikolwiek ruch. Zmiana jest czarna, nie wyglada na krwiaka...
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 16:46   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Witam.

Niestety moja zmiana na kciuku nie przesunela sie nic a nic. Umieram ze strachu. Wizyta w CO dopiero na 15.02... Czy ktos z Was wie jak dlugo czeka sie od wizyty na zabieg?
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-06, 11:07   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Czesc Martys :) na to licze, chociaz dermotolog powiedziala ze nie wyglada jej to na krwiaka niestety, wiec ugiely sie pode mna nogi. Zarejestrowalam sie na wizyte do CO, tam w koncu znaja sie najbardziej, przynajmniej taka mam nadzieje. Chcialam sie wybrac do jakiegos polecanego lekarza z Wawy, do ktorego kolejki sa krotsze niz do profesora Rutkowskiego.

Poinformowalam laboratorium o pomylce, przeslalam im wyniki 2 konsultacji. Sprawa trafila do dyrektora placowki - przeprosiny, zapewnienia ze to jest wykfalifikowany patolog i zapewnienia ze poswieca temu tematowi nalezycie duzo uwagi. Tak sie skonczylo jak na razie. Polecilam dyrektorowi placowki to forum jako cenna lekcje. Mysle, ze wielu lekarzy mogloby tu zdobyc cenne lekcje.

A jak u Ciebie Martys?
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-05, 18:41   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Teoretycznie oczywiscie nie ma, ale nawet na tym forum sa przypadki przerzutow po diagnozie in situ. Mialam postawione 3 rozpoznania hp i dopiero w ostatnim jasno powiedziane, ze to czerniak, wiec gdzies jest tez we mnie obawa o rzetelnosc wyniku. Zwlaszcza, ze zauwazylam ta zmiane na palcu, wiec jestem bardzo czujna, moze przeczulona.

Szwy mialam sciagane tydzien temu, mialam na mysli przestrzen miedzy miejscem, gdzie byly szwy :)

Jaki inny lekarz z Warszawy poza profesorem Rutkowskim jest godny polecenia?
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-05, 14:29   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Dziekuje bardzo Missy.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy wznowa/przerzut czerniaka moze umiejscawiac sie w bliznie pooperacyjnej w zupelnie innym miejscu niz czerniak byl wycinany (operacja byla po zlamaniu nogi, a czerniak byl wycinany z prawej lopatki).

Pytam bo mialam operowana noge miesiac temu i dzis zauwazylam i wyczulam ciemny guzek w bliznie (miedzy szwami). Czy mam sie czego obawiac i powinnam to skonsultowac?
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-04, 22:28   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Agakon, z tego co sie orientuje, roznice w parametrach okreslanych w diagnozie wplywaja na zastosowane leczenie. Przykladowo - przy in situ poszerza sie margines do min. 0,5cm i nie wykonuje sie biopsji wartownika. Przy bardziej zaawansowanych czerniakach stosuje sie szersze marginesy. Z tego co wiem, przy Twoich parametrach margines powinien zostac poszerzony do min. 2 cm i ozaczony oczywiscie wartownik. Zakladam, ze mialas docinke i oznaczany wartownik. Nawet, jesli Twoj czerniak mialby gorsze parametry, to sposob leczenia pozostalby ten sam. Jesli bylby cienszy, to zastosowane leczenie na pewno nie zaszkodzilo, ewentualnie blizna moglaby byc mniejsza. Tak przynajmniej to rozumiem :)

Zastanawiam sie, dlaczego w moim wyniku (zadnym z 2) nie zostal oznaczony IM, skoro zmiana wykazala aktywnosc mitotyczna. Czy ktos mądrzejszy moglby mi to wyjasnic? Z gory bardzo dziekuje. Bede tez wdzieczna za odpowiedzi w sprawie paznokcia...
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-03, 19:59   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Witam.

Dawno nie pisalam, a dzis odzywam sie ponownie z prosba o pomoc. Dzis zauwazylam czarna plamke na kciuku.
Udalo mi sie jeszcze dzis odwiedzic dermatologa, powiedziała ze z uwagi na moj wywiad (wczesniejszy czerniak in situ) musze udac sie do chirurga onkologa na dalsza diagnostyke. Pod dermatoskopem nie wygladalo jej do na krwiaka (jest czarno-szare), z drugiej strony mowila tez ze obraz nie wyglada ksiazkowo, poniewaz oskorek nie jest zajety.

Miesiac temu przytrzasnelam sobie dośc mocno tego kciuka nartą (najbardziej wlasnie zaraz nad paznokciem), ale dotychczas nie było na nim sladu.

Jak Wam to wyglada? Czy mozliwe jest zeby to byl jednak krwiak, po takim czasie od uderzenia?
Czy taka plamka jest typowa dla czerniaka podpaznokciowego (czytalam ze wystepuje od raczej jako "pasek").

Bardzo sie boje...
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-31, 23:23   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Hej.

Tak, prywatnie bylam. Powiedzial, ze lentigo maligna to wlasnie melanoma in situ i ze musze miec tylko docieta blizne, bez oznaczania wartownika. I ze prawdopodobienstwo ze sie ten czerniak rozwinie jest bliskie zeru. Gdy powiedzialam ze mam powiekszone wezly mowil ze to raczej nie jest zwiazane.

Czytalam wlasnie posty tej osoby, zastanawialam sie na ile w takich przypadkach pierwotny wynik h-p jest rzetelny.

Nie, jeszcze nie poinformowalam. Zdobylam dzis informacje o tym jak zareklamowac bo chce to zrobic oficjalnie i przez LuxMed, zeby tez wiedzieli z jakim laboratorium wspolpracuja.
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-31, 17:00   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Trzymam kciuki Martys.

Omijaj, ja tez bede omijac. Ja dzis mam wizyte u prof. Rutkowskiego - chce skonsultowac moj przypadek bo te powiekszone wezly i glebszy komponent znamienia nie daje mi spokoju.
10.02 mam miec poszerzanie blizny i chce sie dowiedziec czy w takiej sytuacji mimo diagnozy "in situ" nie powinnam miec czasem oznaczonego wartownika.

Przy okazji - czy oznaczanie wartownika i jego biopsja to jest jakis bardzo inwazyjny zabieg? Wycinaja caly wezel?
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-28, 20:12   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Witam,

2 dni temu otrzymałam wynik z CO, gdzie moje znamię było konsultowane po tym, jak lekarz stwierdził, że na podstawie poprzedniego wyniku konsultacji nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji. I niestety melanoma in situ :(

Załączam wynik i proszę o słowo z Waszej strony, bo jestem bardzo wystraszona.

1. Co oznacza słowo "pagetoidny"?
2. Jakie są rokowania w fazie in situ?
3. Czy fakt, że od wycięcia do diagnozy minęły prawie 3 miesiące, a poszerzenie blizny mam dopiero 10.02, może wpłynąć na to, że to paskudztwo się teraz rozprzestrzenia?
4. I jeszcze jedno pytanie, które bardzo mnie nurtuje i wzbudza ogromny lęk: pamiętam, jak Profesor przy pierwszej konsultacji mówiła, że w głębi skóry (już nie w naskórku) jest naczynie, w którym są komórki, które ją niepokoją i różnicuje to między znamieniem atypowym a czerniakiem. Potem mówiła, że barwienia tego nie potwierdziły i że musiało być to znamię złożone. Czy może być tak, że to w głębi skóry to jednak nowotwór albo jakieś ognisko satelitarne i nie zostało to odpowiednio zinterpretowane?
Wówczas mój czerniak z pewnością nie byłby już czerniakiem in situ :/

Ogromnie proszę Was o słówko, bo umieram z nerwów (mam powiększone węzły obwodowe, co dodatkowo mnie stresuje - może to jednak z powodu czerniaka)?

PS. Martyś - trochę spokojniej proszę - pisałam na forum wtedy, gdy miałam jakieś konkretne informacje lub pytania - co też zrobiłam, gdy tylko otrzymałam wynik.
W CO rejestrowałam się na pierwszą wizytę na początku grudnia, a wszysko trwało tak długo, że ostatecznie dopiero przedwczoraj otrzymałam wynik... i jak ludzie mają być zdrowi przy takich kolejkach...

  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
eskate

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21850

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-08, 17:07   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Witam.

Odebrałam wynik. Na całe szczęście barwienia nie potwierdziły przypuszczeń - okazało sie, ze głębiej był drugi komponent znamienia. Profesor obawiała się, że tam w naczyniu sa komorki nowotworowe, ale na szczescie nie. Wklejam wynik i prosze o komentarz bo w sumie nie wiem, czy powinnam poszerzac blizne, czy nie? Co z tym dalej robic i gdzie ewentualnie? Na poczatku profesor mówiła, że melanocyty dochodza do linii ciecia, a tu w wyniku brak takiej informacji. I czy wobec odmiennego rozpoznania wzgledem wyniku z pierwszego laboratorium, powinnam przebadac preparat jeszcze w trzecim?

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group