1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-07-03, 00:43   Temat: Chłoniak PMBCL
Hej, ostatni raz tu byłem rok temu (aktywnie). U mnie wszystko w porządku, chociaż na początku lutego miałem dziwne objawy (schudłem z 78kg na 72kg w 10 dni i miałem delikatne nocne poty, trwające 1,5 miesiąca rozwolnienie), ale badania usg, krwi, tomograf potwierdziły ze wszystko jest ok. Teraz mija 3,5 roku od ostatniej chemii, 3 lata od naświetlań a siły mam mnóstwo, biegam, jeżdzę na rowerze i za 2-3 tygodnie, w wieku 42 lat ponownie zostanę ojcem.
Wszystkim dużo zdrowia życzę

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-07-03, 08:12 ]
Super :uhm!:

  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-06-11, 22:49   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

nie było mnie tu dokładnie 12 m-cy. Ostatnie badanie (tomograf) potwierdziło że remisja trwa dalej (zmiana w śródpiersiu jeszcze mniejsza 13x9 mm). Od ostatniej chemii minęło już 28 m-cy. Pozdrawiam forumowiczów i życzę dużo zdrowia.

deep
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-06-28, 20:09   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

donoszę, że moje badanie CT z końca czerwca potwierdza remisję. Zmiana która kiedyś była 110 mm x 85 mm jest teraz 25 x 13 mm.
Tym którzy mają teraz pod górkę, walczą z chorobą, życzę duuużżżoo sił i wytrwałości!
Nie tracie ducha walki.
WALCZYĆ! WALCZYĆ! WALCZYĆ!

deep
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-28, 20:53   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

Chcę tylko napisać, że w lutym miałem badane CT i ono wykazało że remisja trwa dalej.
Pozdrowienia dla forumowiczow. Dużo zdrowia.
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-17, 16:54   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

nie zagladalem tutaj od połowy mają kiedy miałem pierwszego PET'a. Na przełomie mają i czerwca miałem naświetlane sródpiersie. W październiku miałem drugi PET i ten wykazał że na chwilę obecną jestem czysty. Wszystkim którzy zaglądają na to wspaniałe FORUM (chorym, moderatorom i wszystkim innym) życzę dużo zdrowia.

Pozdrawiam
deep
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-09, 21:26   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

Właśnie odebrałem wyniki PET po 10 tygodniach od zakończenia ostatniej 6 chemii r-chop. Był to mój pierwszy PET. Jedyne co jest niepokojące to to ze w jednym miejscu o średnicy do 8mm jest SUV max 2,6. Jest to miejsce gdzie pierwotnie było zlokalizowany guz pierwotny o wym 110x85x45mm.
Pozostałe
SUV MPBS 2,0,
SUV wątroba 3,5

W wniosku: obraz PET zmiany w środpiersiu (drobne ognisko w rzucie zamostkowej masy) sugeruje możliwość przetrwalego procesu rozrostowego - do oceny klinicznej.

Mój lekarz mówi ze resztę powinnismy wybić za pomocą radioterapii, ponieważ SUV jest niewiewielki.
W poniedzialek mam iść na konsultacje do radiologow i zaczynać lampki w ciagu najbliższych 10 dni.
Co sądzicie o wyniku PET i dalszej konsolidacji leczenia przez radioterapeutów?
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-04-12, 15:30   Temat: Chłoniak PMBCL
Dzieki Miniu za odpowiedź. Cieszę się że u Ciebie jest wszystko ok. i wracasz już do pracy.
Ja w poniedziałek idę na 7 chemię R-CHOP, ale z tego co mówią w TV i radiu to na dniach ma zacząć brakować leków m. in. tych krórych sie leczy chłoniaki. Czy wiecie o które leki chodzi?

Pozdrawiam Was serdeczne.
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-04-10, 16:02   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

Po 6 chemii RCHOP mój guz w śródpiersiu ma wymiary 3x1,5 cm (tomograf). Wyjściowa wielkości to była 11 x 8,5 x 4,5 cm. Chłoniak PMBCL jest podtypem DLBCL - i najczęściej rozwija sie w śródpiersiu. Teraz wzywają mnie do szpitala aby podać dodatkowe dwie chemie RCHOP. Od ostatniej 6 minie właśnie 8 tygodni. Nie miałem tez robionego badania PET. Czy jest sens tych dwóch chemii po 8 tygodniach. Prosze o pomoc.
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-03-24, 10:50   Temat: Chłoniak PMBCL
Finlandia tak jak napisałaś naswietlania mam mieć w zależności od wyniku PET. Martwi mnie to, że pierwotna masa guza była na wysokości płuc, oskrzeli, a wiem ze do naświetlania bierze się wymiary pierwotne guza. Dlatego boje się ewentualnych skutków długofalowych naświetlania.
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-03-23, 10:31   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

ostatnią 6 chemię miałem 4 tygodnie temu. Tydzień temu miałem zrobiony tomograf i w śródpiersiu przednim pozostała "resztkowa masa wezłowa 3cm x 1,5cm". Znajduje się ona miedzy oskrzelikami. 3 cm to jest wymiar prawo - lewo a 1,5cm to jest przód-tył. Pierwotnie wymiar ten wynosił 11cm x 8,5cm x 4,5cm. Po 3 chemiach 4cm x 2cm. Morfologia i biochemia jest obecnie prawidłowa.
Badanie PET mam mieć zrobione jak przyjdą wyniki z trepanobiopsji po ostatniej chemii. W badaniu przed pierwszą chemią wyniki z trepanobiopsji był ok ("szpik bogatokomórkowy, prawidłowy).

Mam pytania:
Czy po 6 cyklach R-CHOP może stać się coś złego z moim szpikiem?
Jak długo po ostatniej chemi mieliście robiony PET kontrolny?
Czy w związku z taka masą pierwotną guza rozważyć temat naświetlania?

Pozdawiam Was i życzę dużo zdrowia dla wszystkich na wiosnę :)
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-03-05, 19:15   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

po ostatnim wlewie boli mnie trochę żyła, w która była lana chemia. Jest ona też zaczerwieniona i mniej elastyczna na długości ok 10 cm. Co można na to poradzić.

Pozdrawiam.
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-02-23, 09:34   Temat: Chłoniak PMBCL
PET-a nie miałem nigdy robionego. Tylko tomograf.
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-02-22, 19:41   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

Właśnie wczoraj miałem 6 chemię R-CHOP. W tomografie po 3 chemii mój guz pierwotny śródpiersia zmalał do wymiaru 4x2cm :) . Wszystkie węzły chłonne również były w normie. Za 3 tygodnie mam sie zgłosić na badanie CT klatki piersiowej i jamy brzusznej, USG węzłów. Po ich wynikach zadecydują lekarze czy na 6 chemiach koniec czy dadzą jeszcze 2 cykle. Mnie interesuje kiedy wyślą mnie na PET-a, przecież to on jest najbardziej miarodajny jeśli chodzi o aktywność guza. Zaznaczam, ze jeszcze nie byłem badany na PET-cie. W jakim czasie po leczeniu Was wysłano na PET-a?

Pozdrawiam
deep
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-25, 12:29   Temat: Chłoniak PMBCL
dopiero 31 stycznia dowiem się czy bedę miał 6 czy 8 chemii. Wstępnie było planowane 6.
Czy Ty kobiecinka miałaś też problemy z wyższym pulsem?
Mnie trochę martwi ten problem. Czuję też, że się znacznie szybciej męczę niż przed chemią.

Pozdrawiam

deep
  Temat: Chłoniak PMBCL
deep

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24169

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-24, 18:51   Temat: Chłoniak PMBCL
Witajcie,

Za tydzień będę miał 5 chemię R-CHOP. Obecnie załważyłem, że mam przyspieszony puls - w spoczynku ok. 95-105 a przy średnim wysiłku ok. 115. Wcześniej puls w spoczynku miałem na poziomie 80-85 a podczas biegania intensywnego ok 120. Ciśnienie mam w normie 120-130/75-85. Przed chemia mialem robiony USG doppler serca i wszystko było ok. Czy ktoś z Was miał podobne problemy z przyspieszonym plusem w trakcie chemii? Czy udać się z tym problemem do kardiologa?
ps. Mam 38 lat.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group