1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: pabi-dexamethason
darek1958

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 49978

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-09-17, 09:48   Temat: pabi-dexamethason
shegreta napisał/a:
Współczuję Ci. Ja dostaję 3 x dziennie po 8 tabletek. Przez 3 dni każdej chemii. Miałam jedynie problemy z żołądkiem, dlatego dostaję teraz domięśniowo.
Ja też mam problemy z nogami. Nie mam w nich siły, wejście na I piętro to już wyczyn. Jakby mięśnie mi zanikały, bo w ogóle w nich nie czuję siły. Myślałam, że to może w ogóle po chemii, ale jak teraz czytam Twój post to wychodzi na Dexamethason :uuu:

Wiesz to niekoniecznie może być po tym sterydzie ale jak teraz zeszedłem do 0,5 rano i w południe odczuwam jakby zanik mięśni, wszystkie choroby mnie się czepiają jak grzybica gardła , zapalenie kalotki w łokciu itp.
Sterydy zatrzymują wodę w organizmie i wyglądałem na twarzy jak bym łeb wsadził do ula z pszczołami tak spuchłem nie mówiąc o apetycie 18 kilogramów do przodu, ale teraz jakoś to przyhamowałem.
Myślę /czasami mi się zdarza / że damy sobie radę z cwaniakiem i rozłożymy go na łopatki.
Pozdrawiam serdecznie
Darek
  Temat: pabi-dexamethason
darek1958

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 49978

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-09-16, 10:07   Temat: pabi-dexamethason
Witam!
U mnie jest podobnie tylko że leczę się od kwietnia tego roku i biorę ten steryd.
Teraz zszedłem do 0,5 tabletki rano i w południe ale brałem po 5 sztuk.Schodzę powoli co tydzień poł i powiem Tobie że mam duże problemy z mięśniami jakby był zanik , różne choroby się mnie czepiają jak grzybica gardła, zapalenia stawów itp.
U mnie zaczęło się od ataku i porażenia nerwu VII i wylądowałem w szpitalu na neurologii.
Leczono mnie przez 1,5 miesiąca mannitolem zanikły nerwy twarzy i teraz muszę prowadzić prywatnie rehabilitację.
Lekarz neurolog uparł się że zaatakowany nerw VII jest przez tasiemca uzbrojonego
/zostało to wykluczone przez szpital Medycyny Tropikalnej/ potem że przez kleszcza/zostało to wykluczone przez szpital Zakażny/ więc po wszystkich badaniach rezonansu komputerowego i TK zrobiono mi biopsję mózgu.
Biopsja mózgu wykazała że jest to przerzut raka Gruczolaka z tkanki miękkiej najprawdopodobniej z płuc.
Wykonano RTG i TK z kontrastem i bez i okazało się że płuca są czyste.Więc zaaplikowano mi radioterapię 10 naświetlań.
Po naświetlaniach dalej nie widomo było od czego jest przerzut do mózgu więc wykonano mi badanie PET chyba dokładne bo trwało 1:25 minut i ku zaskoczeniu wykazało komórki rakowe na zwieraczu dwunastnicy i prostaty.
Wykonałem biopsję dwunastnicy/nie ma raka/i biopsję prostaty czekam na wynik.
W przypadku braku raka prostaty skierowano mnie na badania TK głowy, klatki piersiowej, brzucha i miednicy.
Jak widzisz rak głowy w niektórych przypadkach jest trudny, a sterydy to jest przekleństwo dla mnie bo przytyłem 16 kg mam problemy z chodzeniem bóle stawów i mięśni.
Darek
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group