1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-05-22, 14:01   Temat: Rak pęcherza moczowego
To już prawie 5 lat od diagnozy u Taty, i na szczęcie wszystko dobrze, w tym tygodniu kolejna kontrolna cystoskopia
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-10-11, 17:03   Temat: Rak pęcherza moczowego
Kajka napisał/a:
Bardzo się cieszę, to tak jak u mojego męża.
Cytologię moczu też robiliście ?


Tak cały czas robimy jest ok
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-10-11, 16:29   Temat: Rak pęcherza moczowego
Przynajmniej u Taty wszystko w porządku, wczoraj cystoskopia brak wznowy.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-03-12, 00:54   Temat: Rak pęcherza moczowego
to już prawie 3 lata po wykryciu nowotworu. Póki co wszystko w jak najlepszym porządku.

Brak komórek rakowych, wlewki zostały zakończone w zeszłym roku około lipca. Utrzymuje się często stan zapalny pęcherza, ostatno badali wycinki histopatologicznie i potwierdziło tylko stan zapalny.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-01-13, 16:34   Temat: Rak pęcherza moczowego
Witajcie dość długo się nie odzywałem, i uznałem że powinienem

Od wykrycia nowotworu u taty minęło już 18 miesięcy, do tego czasu miał chyba już 4 serie wlewek BCG, ostatnią serię tuż przed świętami. Same wlewki a w zasadzie drugą i trzecią znosi dość ciężko, gorączka, ból. Czekamy do Maja na Cystoskopie. Tata się tylko martwi żeby mu robili fiberoskopem (ma naturalne przewężenie co przy cystoskopii mocno go kiereszuje)

Na tą chwile, nie ma komórek rakowych w moczu, wszystkie cystoskopie do tej pory prawidłowe)
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-03-18, 13:55   Temat: Rak pęcherza moczowego
Kajka napisał/a:

A ja się tato czuje?


Ogólnie bardzo dobrze, martwi sie cystoskopią bo to pierwszy raz bez znieczulenia
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-03-18, 13:25   Temat: Rak pęcherza moczowego
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Tata w piątek ma kolejną cystoskopie u lekarza prowadzącego, zobaczymy zatem co on zobaczy.

A proszę mi powiedzieć jak to teraz będzie wyglądało - jeśli teraz lekarz nie stwierdzi odrostów, to kończymy leczenie i pozostaję wizyty kontrolne i kontrolne cystoskopie i inne badania - czy jeszcze może być trzecia seria BGC?
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-03-17, 20:54   Temat: Rak pęcherza moczowego
Witam,


Tata jest już po dwóch seriach BCG i przed kontrolną cystoskopią.

Lekarz zlecił Tacie badanie Cytologi moczu - i uzyskał wynik:

Cytat:
w preparacie miliporowym z osadu moczu materiał obfity.
Komorki nabłąka urotelialnego z cechami zaawansowanych zmian degeneracji, bez cech ewidentej antykii. Podejrzenie dysplazji nabłonka urotelialnego.



przepraszam za ewentualne błędy ale pisałem to ze słuchu.

Tata będzie niedługo na Cystoskopi ale niestety strasznie się denerwuje tym wynikiem a nie wiem czy go dobrze rozumiem. Czy mogę prosić o wytłumaczenie.[/quote]
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-06-25, 22:37   Temat: Rak pęcherza moczowego
Guz został już usunięty w całości, lekarz teraz chce wykonać serie wlewów
  Temat: Rak pęcherza moczowego
bruno26

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 30889

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-06-25, 19:25   Temat: Rak pęcherza moczowego
Witam Proszę o interpretację badania mojego Taty i ewentualnie co myślicie, co dalej - jakie leczenie

A) CARCINOMA UROTHELIALE PAPILLARE (MICRO)INVASIVUM
G3 / HIGH-GRADE
pT1

Rak w większości o niskiej złośliwości (low-grade) ogniskowo o złośliwości wysokiej, nacieka mikroogniskowo blaszkę właściwą błony śluzowej. Widoczna mięśniówka właściwa bez zmian.

B) CARCINOMA UROTHELIALE PAPILLARE
G2 / LOW-GRADE
pTa

Rak nieinwazyjny, ogniskowo widoczny w terenie zmian typu Cystitis cystica. Widoczna niezmieniona mięśniówka właściwa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group