1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
biofanka

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 133036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-09, 09:59   Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
Witaj Radi,
Regresja w wezle chlonnym to dobra wiadomosc. Zwlaszcza,ze czerniaki reaguja nie czesto na radioterpie. Jednak wysoki SUV zmiany na watrobie,niestety jak w wyniku napisano, budzi podejrzenie iz moze byc to przerzut. Konieczna szybka konsultacja onkologiczna i skierowanie na badanie TK.
Co do zmian w tk. miesniowych kregoslupa badanie palpacyjne bedzie wystarczajace.
  Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
biofanka

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 133036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-04, 08:39   Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
Radku, pisz proszę wyniki badan wraz z datami. To znacznie ułatwia interpretację. Nie wiem jaki czas upłynął między badaniem PET a USG ale wygląda na to ,że węzeł nie urósł. Niemniej jednak badanie, należałoby powtórzyć po miesiącu od ostatniego USG, aby wykluczyć meta.
  Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
biofanka

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 133036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-03, 11:37   Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
Zaczynając od wyniki hp zmiany pierwotnej w zasadzie nie ma co komentować i to bulwersuje najbardziej .Wynik ,który otrzymałeś, jest poza jakimkolwiek standardem. Brak w nim wszystkiego, chyba tak najprościej. Oczywiście w świetle aktualnego zaawansowania choroby (przerzuty do układu chłonnego) ma mniejsze znaczenie jednak takie wyniki to błąd, zaniechanie.

Stadium zaawansowania klinicznego choroby w świetle danych to stadium III (obecność przerzutów w 3 węzłach chłonnych), jednak nie da się określić dokładnie czy podgrupa A, B czy C ze wzg. na brak opisu cech morfologicznych zmiany pierwotnej (Breslow, owrzodzenie )
Tym samym jakiekolwiek statystyczne prognozowanie nie jest możliwe .
Na szczęście nie ma to znaczenia, także dla dalszego postepowania, gdyż jak wspominał prof. Rutkowski w Polsce, dla tego stadium zaawansowania nie ma odpowiedniego leczenia.
Radioterapia jak i leczenie interferonem jest mocno kontrowersyjne . W świetle danych medycznych ich skuteczność jest niewielka i bardzo dyskusyjna (wg różnych publikacji). Niemniej jednak nawet jeśli istnieje malutki procent skuteczności warto wykorzystać ,bo nigdy nie wiadomo czy my nie będziemy w tym procencie .

Brakuje mi wyników z badań obrazowych TK, PET, czy tak owe były wykonane? Jeżeli nie jest to kolejne zaniedbanie. Badania obrazowe powinny być wykonywane regularnie w pierwszym roku minimum co 3 mc. W przypadku wystąpienia przerzutów odległych, ważne jest, aby wdrożyć wcześniej leczenie terapiami niestandardowymi -Zelboraf - w przypadku obecności mutacji w genie BRAF oraz lekiem Yervoy o który finansowanie trzeba wnioskować do NFZ dodatkowo jest to czasochłonne.
Ponadto istnieje możliwość udziału w badaniach klinicznych dla stadium IV zaawansowania choroby. Zarówno z wykorzystaniem inhibitorów jak i terapie immunologiczne. Udział w takich badaniach jest warty rozważenia w przyszłości, jeśli zaistnieje taka konieczność.
Myślę, że dobrze będzie jeżeli zostaniesz pod opieka prof. Rutkowskiego i te "potknięcia" nie zrażą Cię na tyle by wrócić do Opola ;)
Pozdrawiam i w razie wątpliwości chętnie wyjaśnię. I do boju!!
  Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
biofanka

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 133036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-01, 09:46   Temat: Czerniak złośliwy- moja walka o życie
Witaj Radku,
Czy mógłbyś przepisać /wkleić wyniki ( wszystkie ) które posiadasz? Wówczas będę mogła merytorycznie pomóc. Określić stopień zaawansowania choroby o który pytałeś w postach.
Jaki obszar jest naświetlany?
Co do wyniku zmiany pierwotnej jeśli faktycznie nie ma w nim opisu podstawowych cech czerniaka jest to karygodne. Oczywiście nie ma wpływu na obecną sytuację ale jest postępowaniem niestandardowym wymagającym korekcji w ośrodku w którym badano preparat.
Pozdrawiam serdecznie.
Kasia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group