1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
bigos

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 31558

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-05-05, 01:19   Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
http://informahealthcare....590840802305423 Artykuł mówiący o przyswajalności tej formy.

"Results. Preliminary investigations of the effects of liposomal and standard formulation ascorbate showed that blood plasma levels in excess of the previously assumed maximum of 220 µm L−1 are possible. Large oral doses of liposomal ascorbate resulted in plasma levels above 400 µm L−1."

Nie chciałbym, żeby doszło do pewnych nieporozumień. Darzę ogromnym szacunkiem osoby udzielające się tutaj, szczególnie te najbardziej aktywne bo pomagają ogromnej ilości osób swoim doświadczeniem. W żadnym wypadku nie podważam czyjejś wiedzy, bo sam posiadam znikomą i zmuszony sytuacją w jakiej postawiło nas życie chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej.
  Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
bigos

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 31558

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-05-05, 00:13   Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
Rozumiem, że mówisz o szkodzie spowodowanej zaniechaniu leczenia konwencjonalnego, czy samym zaburzeniem takowego leczenia przez dodatkowe leczenie niekonwencjonalne? Wydaje mi się, że o tym pierwszym.

Czytałem też o liposomalnej witaminie C, którą całkiem łatwo przygotować w domu ale dopóki nie znajdę konkretnych badań na temat jej wchłaniania i potwierdzenia, że metodą domową da się ją otrzymać wstrzymam się z podawaniem linków.
  Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
bigos

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 31558

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-05-04, 22:32   Temat: Lek na raka nie oplaca sie?
Rzeczywiście da radę znaleźć konkretne artykuły które sugerują dalsze badania w tym temacie ukazując obiecujące wspomaganie witaminami. Tak jak powyższy artykuł czy pierwszy z rzędu: http://jnci.oxfordjournal...djs003.full.pdf

Sam mam tatę z zaawansowanym nowotworem i przyznam szczerzę, że bardzo boję się wszystkich rozwiązań alternatywnych. Gdybym miał stosować je na sobie, to wiedziałbym że jestem odpowiedzialny tylko za siebie. Z drugiej strony nie robić nic jest równie bolesne.

Może zadam pytanie z drugiej strony - czy istnieją badania mówiące o tym, że dawka witaminy C, poza jakimiś ogromnymi skrajnościami rzędu 300 gram dziennie zaszkodziła pacjentom?
Chodzi mi tutaj zarówno o zaszkodzenie bezpośrednie "przedawkowania" - mówmy tutaj o formach przyswajalnych w wysokich dawkach, czyli dożylnie lub w formie liposomalnej, jak i o pośrednie poprzez osłabienie działania leków.

Podstawowym pytaniem jest tutaj przez jaki czas chemia działa w organiźmie człowieka, czy jest to kwestia godzin/dni - i stąd tzw. "płukanie" na koniec cyklu, czy w tej trzytygodniowej przerwie również krąży wciąż w pewnej dawce po organiźmie i próba suplementacji mogłaby wpłynąć na jej osłabienie. Odpowiedzią wydaje mi się unikanie wszelkich alternatyw podczas brania chemii i dopiero po powrocie apetytu ewentualne "wzmacnianie" organizmu, jednak fajnie by było usłyszeć potwierdzenie - bo ja takowego nie potrafiłem znaleźć w czeluściach internetu.

Wszyscy wiemy, że bardzo ważne jest zdrowie psychiczne pacjenta - część ludzi zamiast czekać na kolejne chemie, które niestety coraz mocniej osłabiają organizm miała by większą motywację gdyby w okresie regeneracji korzystali z czegoś co być może pomoże, a z pewnością nie zaszkodzi. Nawet poprzez efekt placebo - który nawet jeżeli nie pomoże w pokonaniu choroby fizycznie, z całą pewnością może uspokoić człowieka psychicznie.

Nie chcę nikogo namawiać do sięgania po rozwiązania alternatywne, a już w żadnym wypadku do rezygnacji z leczenia konwencjonalnego. Chcę się po prostu dowiedzieć czy stosowanie witaminy C może zaszkodzić choremu.

[ Dodano: 2015-05-04, 23:19 ]
Przepraszam, nie mogę edytować posta, chciałbym jeszcze zostawić ten link:
http://www.cancer.gov/can...c/patient/page2
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group