1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-30, 10:34   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Brałam Metypred w niewielkiej dawce, przez tydzień dwie tabletki, potem przez tydzień jedną, kolejny tydzień pół, a na końcu 3x pół co drugi dzień.
To poczucie wypełnienia głowy zaczęło mijac bardzo szybko, słuch też wrócił do normy po około 10 dniach, ale tabletki wzięłam zgodnie z zaleceniem.
Też unikam sterydów, ale czasem trzeba;-)
PoZDRÓWKA!
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-29, 16:15   Temat: w "sprawie ucha";-)
Iga! Ja po operacji ganiałam po laryngologach z powodu uczucia wypełnienia połowy głowy i znacznie pogarszającego się słuchu. Nie słyszałam tego, co normalnie powinnam, za to otaczało mnie bogactwo dźwięków, których zwykle się nie słyszy, np. podczas mycia włosów woda przelewała mi się przez środek głowy niczym wodospad.
Co lekarz to inna diagnoza- a to blizna wrasta, a to trąbka słuchowa uszkodzona i takie tam...
Wreszcie trafiłam do pani doktor , która stwierdziła , że trąbka słuchowa została podrażniona w czasie operacji i jest obrzęknięta. Przepisała sterydy i już po 4 tabletce poczułam ulgę. Nie masz pojęcia jak się cieszyłam.Wreszcie zaczęłam normalnie funkcjonować.
Może u Ciebie tak samo?

[ Dodano: 2010-04-29, 16:17 ]
aaa, pamiętasz, pisałam Ci o tym zaraz na początku wątku;-)
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-18, 22:43   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
:bravo" , :bravo"
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-02, 12:44   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Iga! Mnie do tej pory trudno jest zaakceptowac płytkę, po prostu przyzwyczaiłam się do
niej i zakładam rano tak samo jak okulary. Moja zaczyna się od korony zębów,zasłania całe podniebienie twarde i dużą częśc miękkiego z tym pogrubieniem na miejscu wyciętej części. O jej obecności przypomina język, który stale się z nią styka.
Na pewno plusem płytki jest to, że dzięki niej mówię dużo wyraźniej, co pozwala przychylniej na nią spoglądac;-).

Ty też na pewno dostaniesz nową płytkę, lepiej dopasowaną, musisz tylko przebrnąc przez okres gojenia.

Nie odpowiedzialaś na pytanie gdzie byłaś operowana, niewykluczone, że wykonawcą naszych płytek jest ta sama osoba:-)

Do jakas! Witaj! Jeśli mogę Ci poradzic, spróbuj wyodrębnic swój wątek, łatwiej będzie odnaleźc Ciebie i służyc radą.
A bólu się nie bój, teraz naprawdę w szpitalu nie pozwalają cierpiec i jeśli tylko się poprosi można dostac środki przeciwbólowe.
Głowa do góry!
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-27, 19:31   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
I z każdym dniem będzie lepiej, czego serdecznie życzę.

Ja nie miałam wypadku, nie nosiłam wkładki, nie paliłam papierosów, nie piłam mocnego alkoholu i paskudka też się zagnieździła. Mnie lekarz powiedział abym nie zadręczała się szukaniem przyczyny i go posłuchałam.

A czy nasze nasze pooperacyjne płytki nie mogą mieć ujemnego wpływu na stan jamy ustnej. Musimy je nosić choć przeszkadzają obcierają i uciskają. Nie możemy myśleć , że będą złe konsekwencje ich noszenia, trzeba je zakładać i już.
Czy Ty masz tę wkładkę tylko do wygojenia rany, czy bedziesz nosiła ją zawsze?
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-24, 17:37   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Witaj, Igo! Cieszę się, że wróciłas do domu i ... na forum. Z Twojego postu daje się wyczuć dobry nastrój:-)
Ja nie dostałam żadnego skryptu z ćwiczeniami logopedycznymi, na szczęście mam koleżanki logopedki, które kazały ćwiczyć to i owo. A właściwe "rozwarcie paszczy" postępowało wraz z gojeniem rany, co powodowało ambiwalentne uczucia u mojego męża
;-)
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-21, 10:29   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Iga, co u Ciebie? W którym krakowskim szpitalu miałas operację? Jak się czujesz? Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-10, 20:02   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Iga!
Moja operacja trwała około godziny, wycieto guza podniebienia miękkiego z marginesami i zrobiono tzw, intrę, która miała sprawdzić , czy są nacieki.
W czasie operacji założono mi przygotowaną wcześniej płytkę podniebienną- taką bezzębna protezę.
Największą dolegliwością był dla mnie obrzęk trąbki słuchowej- słyszałam bowiem dźwięki, których normalnie się nie słyszy , a nie docierały żadne dźwięki z otoczenia.
Obrzęk został zlikwidowany sterydem- Metypredem.
Ranę pooperacyją czyściłam jałowym wacikiem nasączonym płynem Lugola, płukałam Iludrilem i odkażałam Tantum Verde.
Dwa miesiące po operacji zmieniono mi płytkę,która ma takie wybrzuszenie wypełniające ubytek podniebienia i mam ja do dzisiaj.
Moja mowa jest nosowa, mało dźwięczna, właściwie nie wymawiam głosek tylnojęzykowych- k,g,ch.

Iga! To, co opisałam nie oznacza, że u Ciebie będzie tak samo. Wiele zależy od wielkości guza, gdzie dokładnie na podniebieniu się usadowił i jeszcze od innych czynników.

Ze mną masz wspólne miejsce, wspólny typ skorupiaka masz z mamanel- Ona na pewno poda Ci wiele informacji.

Pozdrawiam Cię, będę śledziła Twój wątek i trzymała kciuki.
  Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
bea

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 41419

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-09, 17:48   Temat: Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Witaj, Iga! Jestem po wycięciu guza na prawym podniebieniu. W trzeciej dobie po operacji wyszłam ze szpitala, rany goiły się szybko, początkowo jadłam potrawy półpłynne, po około tygodniu zaczęłam jeść normalnie, ale jedzenia nie przyprawiałam- przeszkadzało i słone, i słodkie, i kwaśne.
Teraz w ciagu dnia zakładam specjalną płytkę ułatwiającą mi mówienie, które jest równiez dźwięczniejsze niż bez płytki.Dzieki płytce płyny nie wylewaja mi się nosem:-/

Chętnie odpowiem na Twoje pytania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group