1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
awilem

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 40342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-18, 09:41   Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
Strasznie mi przykro.
Przyjmij moje kondolencje.
Pewnie będzie to dla ciebie marne pocieszenie ale mama przynajmniej już nie cierpi.
:-(
  Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
awilem

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 40342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-05, 15:16   Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
Bardzo dobrze, że mama dobrze znosi chemioterapię. Oby tak dalej. Mdłości nie da się wykluczyć niestety, chemioterapia równie dobrze działa na żołądek :) ale przynajmniej mama nie zrazi się do kolejnych chemii.
Pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
awilem

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 40342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-04, 13:24   Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
Zasiłek Ci się należy bez dwóch zdań. Wszystko co musisz zrobić to odpowiedni wniosek musi wypełnić lekarz prowadzący. A ty zrób kserokopię wyników ( TK, wypis ze szpitala, hist-pat co tam masz ) i do ZUS. Tam podejmują decyzję w terminie 3 miesięcy i po tym dostaniesz ze spłatą od miesiąca w którym złożyłaś wniosek.
Należy Ci się i walcz o to.
Jak chcesz to poszukam treść wniosku jaki ja składałem dla mamy i wieczorem prześlę Ci treść na pw.
Oczywiście jak wszystko w naszym kraju mamę jeszcze będzie musiał obejrzeć lekarz orzecznik i jeśli będzie jakiś mało rozgarnięty to możliwe, że będziecie musieli się odwołać bo niestety rzadko do osób z chorobą nowotworową trafia lekarz orzecznik o specjalności onkologia.
Pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
awilem

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 40342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-03, 18:23   Temat: Rak płuca prawego z zespołem żyły głównej górnej
Jeśli ZŻGG został potwierdzony to trzeba coś z tym zrobić. Ostra niedrożność ŻGG jest bezpośrednim zagrożeniem życia. W przypadku raka drobnokomórkowego leczeniem z wyboru jest chemioterapia, która pozwoli zmniejszyć masę guza a przez to nacisk na naczynie.
Cytat:
Ze względu na zagrożenia, jakie niesie za sobą narastanie objawów ZŻGG, decyzja o wdrożeniu chemio- bądź radioterapii podejmowana jest jako działanie ze wskazań życiowych (często bez potwierdzenia badaniem histopatologicznym, a nawet bez badania cytologicznego materiału uzyskanego drogą biopsji cienkoigłowej).


Billyb ma rację, będziecie się skupiać na znalezieniu ogniska pierwotnego a mama umrze. Mamie trzeba pomóc jak najszybiej.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group