1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co dalej?
awilem

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11215

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-10, 10:29   Temat: Co dalej?
Cytat:
Dla mnie 'dobry Bóg' od dawna nie miał nic wspólnego z religią katolicką - ponieważ.. miał być dobry. Nieskończenie dobry. Nie umiałam zaś dostrzec tego dobra m.in. w odmowie przez kościół ochrzczenia dziecka - tylko dlatego, że jego rodzice nie zawarli jeszcze związku małżeńskiego. Wtedy oddzieliłam Boga (i Jezusa - który chrzcił każdego, kto przyszedł nad rzekę i pragnął chrztu) od kościoła.

Przerabiałem to na własnej skórze więc zgadzam się z DSS w każdym calu.

Wiara daje nam poczucie, że 'coś' lub 'ktoś' nad nami czuwa, że w chwilach zwątpienia, udręczenia mamy gdzie się zwrócić z naszymi prośbami. Ale świadomość, że nad nami jest coś wszechpotężnego daje nam ten komfort, że wszystko co nie wytłumaczalne możemy wyjaśnić udziałem istot boskich i przez co nie dociekamy dalszego rozwiązania. To jest wygodne i dla naszej psychiki pewnie wskazane choć tutaj pewnie lepiej jakby wypowiedział się psycholog.
Ja natomiast nie wierzę żeby po naszej śmierci działo się coś jeszcze. Zostaliśmy ukarani świadomością naszej śmierci dlatego jej nieuchronność pobudza ludzi do tworzenia dalszego ciągu po śmierci.
To jest tylko i wyłącznie moja opinia ale w głębi duszy mam jednak nadzieję, że się mylę i jednak coś jest dalej.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group