1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
awilem

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-08-17, 08:14   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Przebywanie chorego w domu tylko i wyłącznie ma sens kiedy ma zagwarantowaną optymalną pomoc a niestety w wielu przypadkach tak się nie da i wtedy hospicjum stacjonarne/szpital jest jedynym rozwiązaniem żeby chory nie cierpiał.
Wielokrotnie jest tak, że umierająca osoba potrzebuje nagłej pomocy lekarskiej a takiej niestety nie da się zapewnić w domu. Moja mama umierała w szpitalu i wiem, że to było dla Niej optymalne bo pozostanie w domu spowodowało by odchodzenie w takich cierpieniach, że nawet nie chcę myśleć. Czasami jest tak, że chory potrzebuje 24h opieki a niestety nie każdego stać na pielęgniarkę na 24h a do pracy trzeba chodzić dlatego w ocenianiu trzeba być bardzo delikatnym.

Umieranie jest wpisane w nasze życie. Jest ciężkie do zaakceptowania ale niestety tego nie zmienimy a śmierć naszych bliskich mam nadzieję, że wiele nas uczy. Takie fora jak nasze gdzie ludzie łączą się na w walce z chorobą, pomagają również innym swoimi doświadczeniami i to jest piękne. Zauważcie, że gdyby nie choroba to nie byłoby Was na forum nie niosłybyście sobie pomocy choć tylko jako wpisy na forum.
Pozdrawiam Was serdecznie.
  Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
awilem

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 45202

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-11-22, 09:02   Temat: Meedycyna już nic tutaj zrobić nie może
Wiesz bardzo ważne, że mama ma dobrą opiekę medyczną szczególnie w przypadku chorób nowotworowych wykwalifikowana pomoc w chorobie potrafi bardzo pomóc.
Najważniejsze, żeby mama nie cierpiała a jak już przyjdzie się Wam żegnać to dać mamie odejść by już dłużej nie cierpiała. To ciężkie chwile dla rodziny ale w pewnym momencie nadchodzi taki czas, że najlepiej żeby chory zasnął na zawsze i już nie cierpiał.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group