1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór przełyku?
asia19

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7117

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-02-01, 09:50   Temat: Nowotwór przełyku?
Jeśli masz blisko do Warszawy to zapisz się prywatnie do dr Rupińskiego na gastroskopię. To jest super doświadczony lekarz z CO, zajmuje się właśnie endoskopią. Ew. może konsultacja u niego, a ewentualna diagnostyka dalej w CO. Według mnie to na razie nierakowe (ale rozwijające się w kierunku) i będziesz do obserwacji, ale takie rzeczy powinno się właśnie obserwować w doświadczonych ośrodkach, które oferują nowoczesne metody leczenia. U taty też pierwszy gastrolog sugerował dużo bardziej zaawansowaną sytuację (tym bardziej, że dysplazja była już dużego stopnia), a wyszło jak wyszło.
Z ojcem się uparłam na prof. Kamińskiego i on koordynuje leczenie w CO, ale gastroskopię miał obok, w centrum profilaktyki na Roentgena - wykonywał dr W. Januszewicz (świetny specjalista). Tych lekarzy będziemy się trzymać. Dr Januszewicz sugerował ojcu właśnie nieinwazyjne leczenie, ale na razie obserwujemy. Do prof. Kamińskiego bardzo trudno się zapisać, my się zapisywaliśmy w październiku (?) na maj, wcześniej robimy gastroskopię.
Do Centrum Profilaktyki na gastroskopię nie czeka się jakoś długo, ale nie wiem, jakie skierowanie tam jest wymagane. Raczej dilo Ci nic nie da. Zadzwoń może na rejestrację tutaj:
https://www.coi.pl/profil...jelita-grubego/ i wytłumacz sytuację.
I zapytaj się, jakie skierowanie jest Ci potrzebne. Jeśli otrzymasz DILO to dostaniesz się z automatu do lek. chirurga w CO z gastroenterologii, co jakoś wydłuży diagnostykę. Nie wiem, ile się aktualnie czeka, ale z mojej wiedzy wynika, że nie ma możliwości dostania się na konsultację bezpośrednio do lekarza specjalizującego się w endoskopii. Chociaż z drugiej strony, mój brat miał z 7-8 lat temu usuwany polip z żołądka i nie wydaje mi się, żeby był wcześniej w poradni... sama nie wiem. Pewnie warto byłoby podjechać osobiście i nawet wybrać się tam na oddział, zapytać lekarzy.
  Temat: Nowotwór przełyku?
asia19

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7117

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-30, 19:37   Temat: Nowotwór przełyku?
Wg mnie to zmiana dysplatyczna, a ta w przełyku może się rozwinąć w kierunku nowotworu złośliwego, ale nie musi. Nie mam wszystkich wyników ojca pod ręką, ale na 100% są opisane po polsku, mieliśmy też oznaczane Ki67 i był dodatni.
U mojego ojca było wesoło: w Płocku wyszła dysplazja dużego stopnia punktowo (czyli o krok od raka), drugi lekarz pracujący na endoskopii w CO w Bydgoszczy nie pobierał wycinków, ale nie wyglądało to wg niego źle. W CO w Warszawie wyszła dysplazja małego stopnia po usunięciu zmiany! Czyli luz, jak u człowieka po raku. Słowo dysplazja używa się zamiennie z neoplazją w Polsce, z tego co widzę. Po ludzku jest to zmiana niepożądana, ale jeszcze nierakowa. Natomiast konieczne jest jej obserwowanie i wg mnie znalezienie dobrego lekarza specjalizującego się w endoskopii. Proponowałabym najbliższe Centrum Onkologii - dobrze funkcjonujące pododdziały endoskopii specjalizują się nie tylko w leczeniu raka, ale i w zabiegach profilaktycznych oraz specjalistycznym leczeniu chociażby przełyku.
Przypuszczalnie ta zmiana powinna być obserwowana, może jeszcze raz warto przebadać te wycinki. Jeśli jednak lekarze zdecydują się na bardziej radykalne kroki to resekcja jest totalną ostatecznością. Takie zmiany usuwa się niezbyt inwazyjnie, tak bym to określiła. :) Endoskopowo. Potrzebujesz dobrego endoskopisty wykonującego takie zabiegi na przełyku. Skąd jesteś?
Czy wciąż się leczysz na refluks? Przyjmujesz leki?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group