1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
arawis

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-01-07, 12:53   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon, super wieści, oby tak dalej :-D
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
arawis

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-13, 18:17   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Tak jest, czas odreagować :)
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
arawis

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-01-30, 13:41   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon, swego czasu pisałam do profesora Rutkowskiego z pewnym pytaniem i jednocześnie podpytałam o badania kliniczne. Dostałam informację, że badania kliniczne są, ale tylko do 10 tygodni od operacji i to dla stadium TIIIA, czyli z przerzutem do węzłów. LDH miałam 190 w zeszłym roku, to nie jest w tym momencie dla nas wynik wiążący, raczej nie masz się czym przejmować
:)
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
arawis

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 19:15   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon, no Twój IM najlepszy nie był, ale obyło się bez przerzutów, także aż takiej masakry nie ma :) . Z tymi czynnikami rokowniczymi nie będę się kłócić, wszystkie 3 są ważne. Ale które ważniejsze?? Może ktoś mądrzejszy się wypowie? Kiedyś nie badano IM i głównymi wskaźnikami był Breslow i owrzodzenie...
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
arawis

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 18:49   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon, ja miałam 2 mm i miałam przerzut. Nie wiem czy nie wolałabym mieć nawet tych 4 mm, ale nie mieć przerzutu do węzła. W sumie to też z moim pierwotnym wynikiem jestem na granicy pT2a i Pt3a, a zaważyła kwestia tylko 0,01 mm. No ale wyniku nie zmienisz i osobiście wydaje mi się czy to będzie 2, 3 czy 4 mm nie jest aż tak ważne. Bardziej istotne w naszych wynikach, zarówno w Twoim jak i moim jest podwyższony indeks mitotyczny, bo właśnie to dziadostwo sprawia, że czerniak jest bardziej złośliwy i ma szybszą tendencję do "dzielenia się" i rozprzestrzeniania po organizmie :| Więc tak sobie myślę, żebyś może jednak dała sobie spokój z tym Breslow, bo niewiele to zmieni w Twojej sytuacji. Niemniej jednak trzeba się trzymać tego, że póki co jest dobrze i mieć nadzieję, ze tak pozostanie :) pozdrawiam serdecznie :)

[ Dodano: 2018-02-23, 18:58 ]
I jeszcze dodam tak coś na pocieszenie, bo w którymś wątku napisałam, ale nie pamiętam u kogo. Napisałam w zeszłym roku maila do profesora Rutkowskiego z zapytaniem o możliwość przesunięcia terminu badań. Dostałam odpowiedź, że mogę przesunąć o 1-2 miesiące, bo po 2 latach "ryzyko przerzutu jest nieduże" . I tego musimy się trzymać :)
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
arawis

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-23, 16:38   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Agakon, w Twoim wyniku w ogóle nie pada słowo Breslow, jest tylko określenie " Zmiana wysokości 4 mm, wymiar horyzontalny 8 mm". Wydaje mi się, że nie jest to jednoznaczne z naciekiem, natomiast Twój czerniak został sklasyfikowany jako pT3a, co oznacza że jego grubość wynosi od 2,01 mm do 4 mm. Zrobiłabym tak jak radzi eskate, przebadałabym dla spokoju preparat w innym laboratorium albo poprosiła o doprecyzowanie wyniku w laboratorium, w którym był badany czerniak.
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
arawis

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 54481

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-03, 16:37   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Hej, witaj na forum. Prawie dokładnie w tym samym czasie jak i Ty otrzymałam diagnozę "czerniak". Mój statystycznie był lepszy (Breslow 2 m, IM 3/m2, typ SSM, umiejscowiony na barku), ale jednak trafił się przerzut do węzła wartowniczego. Dziwi mnie u Ciebie badanie PET, dlaczego nie zrobią Ci np. TK ? Tymczasem nie świruj za bardzo, skoro przez 2 lata wszystko było dobrze, jest duża szansa, że już będzie dobrze. Po 2 latach ryzyko przerzutu jest nieduże (co nie znaczy, że go nie ma). To nie jest moja interpretacja, taką wiadomość otrzymałam od Profesora Rutkowskiego, w odpowiedzi na moje zapytania odnośnie badań. Pozdrawiam :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group