1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
arawis

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 19519

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-04, 22:30   Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
ania_mn, dla własnego spokoju, powtórz. Jeśli chodzi o inne badania, to nie wiem co ewentualnie wchodziłoby w rachubę. A powększone węzły chłonne mogą być np. od golenia lub pozapalne. Ale niech ktoś mądrzejszy się jeszcze wypowie :)
  Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
arawis

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 19519

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-04, 21:40   Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
ania_mn, skoro jest zachowana zatoka tłuszczowa, to jest ok. Wielkość ich też nie jest niepokojąca. Podam dla przykładu, że ja mam węzły żuchwowe nawet wielkości 25 mm. Jeśli chodzi o RTG, to nie powinnaś się przejmować. TK ma o wiele większe promieniowanie, a czasami człowiek nawet 3 razy do roku robi.. Cytat za Madzia70
Cytat:
Naturalne tło promieniotwórcze w Polsce: 2,5 mSv (milisilverta) rocznie.
RTG klatki piersiowej – 0,1 mSv
. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
arawis

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 19519

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-19, 11:30   Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
ethos, oczywiście, że masz rację w kwestii mojego zaawansowania, ale podczas swoich wizyt trafiałam również na lekarza, który najchętniej by mnie pogonił, w myśl zasady "skoro pani wycięto resztę węzłów i nic nie było, to pani chce ode mnie". Z drugiej strony znajoma z "cienkim" czerniakiem bez problemu dostaje skierowania na USG i RTG. Więc może, to nie zależy od szpitala tylko od lekarza...pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
arawis

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 19519

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-18, 08:36   Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
ania_mn, w Twoim przypadku badanie USG ze względu na stopień zaawansowania co pół roku jest wystarczające :) Oczywiście możesz zrobić sobie prywatnie, jeśli masz być przez to spokojniejsza, zwłaszcza że koszty nie są bardzo duże.ethos, tu się nie do końca zgodzę. Jestem pod "opieką" niezbyt dużego miasta na zachodzie Polski. Przez niecałe ostatnie 2 lata przy swoim stopniu zaawansowania IIIA miałam robione TK 3 razy, 2 razy USG węzłów chłonnych (choć to raczej nie było zasadne, bo jak się ostatnio dowiedziałam, to "trochę" później, bo wiadomo ile się na to czeka). Jechałam na kontrolę z nastawieniem, że po ponad 2 latach od wycięcia, będę musiała się o nie prosić. Nie powiedziałam nawet słowa a już miałam w ręku 2 skierowania plus skierowanie na kompleksowe badania krwi..Wniosek taki, że jednak w niektórych szpitalach trzymają się standardów ;) pozdrawiam :)

[ Dodano: 2017-11-18, 08:42 ]
Trochę mi się "pourywało". Miało być, że miałam jeszcze badania RM głowy a ostatnio na wizycie kontrolnej dostałam skierowania na TK klatki piersiowej i jamy brzusznej na początku roku i RM głowy "trochę" później.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group