1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-28, 22:42   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Oj, kiepska ta Twoja kostka. Wrzucam Ci dane w załączniku, ale na czas oczekiwania nie jestem w stanie odpowiedzieć.[/list]



  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-09, 23:18   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot, jak dla mnie, to również jest krwiak, Jest różnobarwny, wygląda, jakbyś sie gdziś palcem stopy uderzyłaś (taki podpaznokciowy siniak) Ja sobie ostatnio tak załatwiłam paznokieć od za ciasnych butów i też dopiero po zmyciu lakieru zauważyłam (pękł na pół i zsiniał).
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-18, 17:38   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot, to generalnie dobre wieści :) A z kartą DILO, to chyba faktycznie najlepiej zapytać lekarza, również uważam, że powinna być aktywna. Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejne dobre wyniki :)
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-18, 16:45   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot, czyli ta zmiana 40mm/18mm to była chłonka, a biopsję zrobili Ci z węzła, który dzisiaj wykryto na USG? Takie coś znalazłam na necie, ale pewnie też już sobie doczytałaś:[i][i] [i][u][i]"Karta ma na celu ułatwienie pacjentowi z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą poruszanie się w nowym systemie opieki medycznej – pełni rolę skierowania, które umożliwia rozpoczęcie leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej. Wprowadzenie karty ma na celu usystematyzowanie procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Dzięki niej diagnostyka i leczenie onkologiczne są jasno określone,[b] a pacjent ma zagwarantowaną kompleksową opiekę medyczną na każdym etapie choroby" Ja również miałam problemy z kartą. Coś zostało źle wprowadzone na początku i system np. jej nie widział, a w WCO w ogóle stwierdzono, że niepotrzebnie mi ją założono, bo już miałam zdiagnozowany nowotwór... I bądź tu człowieku mądry.. :|
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-13, 22:58   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66, dziękuję za link, jest naprawdę pomocny, jesli ktoś nie ma pojęcia w jaki sposób interpretować usg węzłów chłonnych. Wiem, że się skupiłąś na meta, to jest słowo, którego żadne z nas nie chce widzieć w wynikach. Oby skończyło się tylko podejrzeniem, czego Ci z całego serca życzę lady_carrot :)
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-13, 22:06   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66, przepraszam, że nie w swoim wątku zawracam głowę, ale wydawało mi się, że węzły powyżej 15 mm powinny budzić niepokój onklogiczny no i bez zachowanej zatoki tłuszczowej, czy sie mylę? Jak z tymi normami w końcu jest, są jakieś opracowania itp.? lady_carrot, dopóki nie masz wyników biopsji, jeszcze nic nie jest przesądzone i trzymaj się tego. Miałaś całkiem niezłe wyniki pierwotne więc kurczę, aż nieprawdopodbne wydaje się, że całkiem świeżo po wycięciu czystych wartowników miałabyś przerzuty do innych węzłów. Trzymam kciuki za dobry wynik biopsji i dużo cierpliwości życzę, choć wiem, ze to trudne..
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-31, 01:45   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot, boli i ma takie prawo. Wycięcie węzłów chłonnych jest dosyć inwazyjnym zabiegiem. Spróbuj zadbać o nogę, (są specjalne masaże). Proponuję też poczytać wątek na forum
marcelina007 albo beata79.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-31, 00:09   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Na wyniki węzła będziesz czekać ok 3-4 tygodni, także uzbrój się w cierpliwość. Życzę Ci,aby były czyste :)
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55921

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-30, 23:54   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot, niestety karta Dilo nie ma żadnego znaczenia już w tym momencie. Musisz swoje przeczekać. Myslę, że każdego z nas na forum to "zabiło"...Masz całkiem dobre wyniki pierwotne więc powinoo być dobrze :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group