1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Autor Wiadomość
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #1  Wysłany: 2016-12-30, 23:39  czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm


Witajcie.

Długo zastanawiałam się czy napisać ten post, ale niech będzie. Czytając wiele postów i odpowiedzi, jestem przekonana, że znajdę tu wiele mądrych myśli i rad.

Do wizyty na forum skłoniły mnie wyniki biopsji wycinającej, po której się okazało, że mój przypadek to: Clark III, Breslow 1,1mm. IM=0fp/1mm2. pT2a.

Lekarz od razu założył mi zieloną kartę i skierował na RTG płuc oraz USG jamy brzusznej - oba wyniki są podobno ok (nic tam nie wykryto).

Zostałam skierowana do Zakładu Medycyny Nuklearnej i tam oznaczono węzły wartownicze. Przed świętami miałam usuwane 2 węzły i obecnie czekam na wyniki biopsji. Może to głupie pytanie, ale nie wiem czy z DILO czeka się tyle samo na wyniki histo-pato, co bez tej karty?

Mam 26 lat i nie ukrywam, że informacja o czerniaku mocno mnie zaskoczyła... jakbym dostała w twarz z półobrotu.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam,
K.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #2  Wysłany: 2016-12-30, 23:54  


lady_carrot, niestety karta Dilo nie ma żadnego znaczenia już w tym momencie. Musisz swoje przeczekać. Myslę, że każdego z nas na forum to "zabiło"...Masz całkiem dobre wyniki pierwotne więc powinoo być dobrze :)
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #3  Wysłany: 2016-12-30, 23:58  


arawis, dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź. Mało na ten temat jeszcze wiem, dlatego wolę dopytać. Mam nadzieję, że faktycznie wszystko będzie ok, i że węzły są "czyste".
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #4  Wysłany: 2016-12-31, 00:09  


Na wyniki węzła będziesz czekać ok 3-4 tygodni, także uzbrój się w cierpliwość. Życzę Ci,aby były czyste :)
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #5  Wysłany: 2016-12-31, 00:19  


Witaj na forum.
Czy miałaś jakiekolwiek objawy jeżeli chodzi o zmianę pierwotną ?
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #6  Wysłany: 2016-12-31, 00:41  


ccc11, cześć :) nie pamiętam nawet kiedy, ale zauważyłam na lewym podudziu jakoś chyba w maju coś wyglądającego jak krosta. Było czerwone i zaczęło robić się wypukłe. Rzadko swędziało, raz być może krwawiło, ale to raczej z powodu delikatnego podrażnienia okolic przy goleniu nóg.
Chirurg onkolog początkowo mówił, że nie ma się co przejmować, bo to pewnie nic takiego ale skierował na wycięcie no i okazało się, że to czerniak złośliwy skóry...

[ Dodano: 2016-12-31, 00:44 ]
Korzystając z okazji, iż ten post już istnieje i ktoś się nim zainteresował, zapytam: czy to normalne, że po wycięciu węzłów wartowniczych mam w okolicach blizny wielką gulę i boli? We wtorek idę do lekarza, ale trochę mnie to niepokoi... może jestem panikarą, ale nigdy w życiu nie chorowałam i nie miałam żadnych zabiegów.
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #7  Wysłany: 2016-12-31, 01:12  


lady_carrot napisał/a:
czy to normalne, że po wycięciu węzłów wartowniczych mam w okolicach blizny wielką gulę i boli?
to normalne - zbiera Ci się po prostu chłonka, być może będzie potrzeba, żeby lekarze ściągnęli nagromadzoną limfę, czasem pomaga lekkie rozmasowanie tego miejsca, ale nie ma powodów do paniki :)
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #8  Wysłany: 2016-12-31, 01:31  


DulceAmargo napisał/a:
lady_carrot napisał/a:
czy to normalne, że po wycięciu węzłów wartowniczych mam w okolicach blizny wielką gulę i boli?
to normalne - zbiera Ci się po prostu chłonka, być może będzie potrzeba, żeby lekarze ściągnęli nagromadzoną limfę, czasem pomaga lekkie rozmasowanie tego miejsca, ale nie ma powodów do paniki :)


Dziękuję :) byłam zmartwiona, ponieważ jestem 1,5 tyg po wycięciu WW i poszerzeniu marginesu, a noga nadal boli dosyć mocno i ciężko mi się chodzi i siedzi :/
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #9  Wysłany: 2016-12-31, 01:45  


lady_carrot, boli i ma takie prawo. Wycięcie węzłów chłonnych jest dosyć inwazyjnym zabiegiem. Spróbuj zadbać o nogę, (są specjalne masaże). Proponuję też poczytać wątek na forum
marcelina007 albo beata79.
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #10  Wysłany: 2016-12-31, 01:53  


Ja Ci nie odpowiem na to pytanie ponieważ u mnie węzłów chłonnych nie wycinali( bo nie ma sensu) a tez miałem czerniaka na udzie . Tak jak piszą dziewczyny one są bardziej obeznane w temacie więc to zapewne ta chłonka która się zbiera po wycięciu węzłów.
 
Seba76 



Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 48
Skąd: Poznań
Pomógł: 5 razy

 #11  Wysłany: 2016-12-31, 05:06  


Witaj serdecznie,

kilka miesięcy temu byłem dokładnie w takiej samej sytuacji. Znamię które okazało się czerniakiem na udzie , poszerzenie marginesów i wycięcie dwóch węzłów wartowniczych w pachwinie. Szczerze to jeszcze do dziś odczuwam dolegliwości związane z zabiegiem, lekko spuchnięta cała noga. Dość długo dochodziłem do normalnej kondycji, jeżeli chodzi o nogę, przez prawie dwa miesiące noga puchła dość mocno, rana która powstała po poszerzeniu marginesów była dość głęboka i rozległa, było wyczuwalne ściąganie oraz miejsce wokół rany twarde, również miejsce po wycięciu węzłów wartowniczych dość długo dochodziło do normy, miałem dość duży obrzęk, taka twarda kula wokół rany ,ale podczas wizyty u chirurga onkologa, niestety stwierdzono ze to normalne, teraz jest oczywiście już wszystko ok, oprócz wspomnianej lekkiej opuchlizny całej nogi. Zabieg miałem w maju 2016r. Trzymam oczywiście mocno kciuki za Ciebie, wierzę że będą pozytywne dla Ciebie !! Jeżeli masz jakieś pytania to zapraszam do prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki za Ciebie!!!

Sebastian
_________________
Trzymajcie się Kochani!!!
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #12  Wysłany: 2016-12-31, 09:49  


Dzięki wielkie wszystkim za informacje :) zamierzam dziś przekopać forum.



Seba76, czyli u Ciebie podobnie jak u mnie, z tym, że ja miałam wycinanego dziada z podudzia... wiadomo, trochę się stresuję tym co z moimi węzłami, ale staram się myśleć jak najbardziej pozytywnie - mam poczucie, że jestem w rękach dobrego lekarza. Odezwę się na priv, bo mam parę pytań - może zechcesz na nie odpowiedzieć :)


Pozdrawiam,
K.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #13  Wysłany: 2016-12-31, 12:25  


Proponuję nie przenosić dyskusji na priv. Niech inni użytkownicy też skorzystają
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #14  Wysłany: 2016-12-31, 14:39  


TP53, jasne, masz rację :) zachęcam do dzielenia się informacjami pod moim postem - dopiero się dowiaduję wszystkiego, więc każda informacja jest na wagę złota :) Napisałam do Seby póki co z pytaniem o ból spowodowany wycięciem WW etc. i dopytywałam o jego historię choroby.
 
angela01 


Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 50

 #15  Wysłany: 2016-12-31, 15:25  


Część ja usunięcie węzła miałam 3 Listopada za chwilę minie 2 miesiące a ja cały czs odczuwam rękę.Są dni że jest ok a są że odczuwam straszny dyskomfort.Dodam jeszcze że cały czas ręka jest taka jak by była zdrętwiała.Musisz to przeczekać a napewno będzie dobrze .Ja też jak tu trafiłam to nic nie wiedziałam a dostałam bardzo duże wsparcie.Dobrze jest z kimś porozmawiać z kimś kto przeżywa to samo co ty.Trzymaj się mocno I życzę Ci w tym Nowym Roku dużo dużo zdrówka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group