1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
anutka

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 109033

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-24, 20:44   Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
Cytat:
Badanie węzłów techniką dawania jakiś barwników w miejscu wycięcia i oglądanie gdzie najszybciej spływa do którego węzła by było wiadomo który na pewno jest podejrzany.

Podadzą Ci izotop - ja miałam 4 wkłucia w okolicy blizny, nic nie bolało. Potem kazano mi siedzieć grzecznie i czytać gazetkę. Następnie poproszono mnie do pomieszczenia gdzie znajdowała się ogromna machina zwana gammakamerą. Trzeba cierpliwie leżeć i czkać aż machina zrobi swoje. Potem znowu siedziałam na korytarzu i znowu do machiny. Potem czekanie na wynik. Wszystko to trwało około 3 godzin. Nie jest to nic strasznego. Piszę to dlatego, że moje przerażenie sięgało zenitu, żołądek był w gardle, bałam się samego słowa ,,izotop" - zupełnie niepotrzebnie :) Z wynikiem jechałam do szpitala, w którym miałam operację (odbyła się tego samego dnia).
  Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
anutka

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 109033

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-22, 14:04   Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
Cytat:
Sławomir Neic
czy Dariusz Nejc? Koniecznie daj znać co i jak po wizycie.

Będzie dobrze! Trzymam kciuki :)
  Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
anutka

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 109033

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-22, 11:07   Temat: czerniak złośliwy Clark III 4 mm
Cześć Marcin!

Cytat:
Wiem że mam bardzo małe szanse na to iż moje węzły chłonne były czyste..?

U mnie: Breslow 5 mm, Clark IV, indeks mitotyczny: 6 mitoz/1mm2 (czyli mocno rozzłoszczony był), pT4a. A po operacji: blizna czysta, wartownik czysty i 3 węzły wycięte przy okazji czyste. Nie ma dziada! :) Jest więc szansa, że i Twoje będą czyste.

Cytat:
bo jak po sprawdzałem to moje wyniki nie rokuja dla mnie dobrze.

Wszystkich którzy wymyślają jakieś rokowania powinno się karać. Nie czytaj statystyk. Chyba każdy na tym forum powie Ci, że każdy przypadek jest inny. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze (wiem, wiem - łatwo się mówi).

Cytat:
Normalnie jak dla mnie wyrok śmierci :(

Też tak to odbierałam. Wiem, co przeżywasz... Mam nadzieję, że szybko się z tego podniesiesz, że nie wpadniesz w spiralę rozpaczy bo teraz trzeba działać, walczyć. Ktoś mi kiedyś napisał ,,O życie wojna!" i te słowa stały się moim mottem życiowym (obertas, pozdrawiam przy okazji!) :)

Trzymaj się :)
A.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group