1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 51856

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-09, 22:39   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
współczuję :(
  Temat: Rokowania. Rak płuc.
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 24982

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-26, 19:43   Temat: Rokowania. Rak płuc.
Wyrazy wspólczucia...
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-24, 16:26   Temat: nowotwór?
Dziękuję.Teraz pora nauczyć się żyć dalej.
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-21, 21:32   Temat: nowotwór?
Mama odeszła dzisiaj, dwie godziny temu.Bylam u Niej po poludniu i wróciłam na chwilę do domu - w chwili smierci był z Mamą brat.Najważniejsze,że odeszła we śnie, chyba bez bólu.
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-20, 17:53   Temat: nowotwór?
Przyjechałam do rodziców w środku nocy w tej chwili jest przy Mamie mój brat -ja wróciłam na dwie trzy godziny do domu rodziców- muszę chwilę odpocząć.

Dlaczego Mama ma krwawe strzępki w moczu?Temp.Mamy 35 stopni cisnienie rozkurczowe m.40 a 50.
Dziękuję,że jesteście.
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-20, 15:27   Temat: nowotwór?
Mama odchodzi wczoraj zabrali Ją do szpitala ale nia dają nadziei.Dostaje w pompie dopamine i perungaut? Tlen leci na 7 a odlaczenie maseczki na kilka sekund skutkuje spadkiem saturacji do 80
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-18, 23:23   Temat: nowotwór?
Dziś był gorszy dzień:( Mama od rana zwracała, ponadto bardzo narzekala na ból barku. Od dwóch dni zaczęła odkrztuszac duże ilości flegmy (ropnej?) wcześniej nie odkrztuszala w ogóle. Było u Niej pogotowie, ale tak jak napisaliście z dużymi problemami przyjechali podali dozylnie ketonal i p/wymiotnie metoclopramid. Aby uzyskac jakąś pomoc z HD trzeba czekać min.tydzień.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 32824

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-17, 22:52   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
Wyrazy współczucia...
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-16, 22:34   Temat: nowotwór?
Dziękuję za słowa wsparcia - na razie to się wszystko toczy b.powoli. Onkolog miała Mamę widzieć we wtorek - okazało się, że będzie dopiero za tydzień.Mama mogłaby się udać do CO w Gliwicach, ale uparła się, że nie.

Dziś miała USG jamy brzusznej - przynajmniej tu jest czysto :)

Ja, jak pisałam, musiałam wrócić do domu, jadę do Mamy za kilka dni.Jest przy niej Tato - Mama na szczęście trochę wstaje, trochę je.

Czy Nutridrink to dobry pomysł?

Martwi mnie, że Mama od soboty nie odzyskała głosu - czy nacieki na krtani mogą się cofnąć , jeżeli dostanie naświetlania?
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-13, 22:32   Temat: nowotwór?
Mama schudła 10 kg przez 2 miesiące, od wczoraj mówi tylko szeptem, bardzo mało je - musiałam wrócić do siebie - mieszkam 300 km od rodziców- jutro pewnie wypożyczą koncentrator tlenu - czy dane będzie Mamie jeszcze choć kilka miesięcy?
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-11, 14:06   Temat: nowotwór?
Mam rozpoznanie rak gruczołowy T4N3 mx.Jest bardzo źle?Usg jamy brzusznej jeszcze nie było.
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-09, 11:07   Temat: nowotwór?
Mama jest w szpitalu - nie udało się podczas bronchoskopii pobrać wycinka, ale na podstawie samej bronchoskopii Pani dr stwierdziła raka.
Jedno płuca całkowicie zniszczone, drugie z licznymi naciekami.W trakcie bronchoskopii usunięto Mamie sporo wydzieliny ropnej. Wczoraj miała pobrany wycinek z guza , który rośnie Jej na szyi. Prawdopodobnie są przerzuty na krtań.
Z racji licznych obciążeń (Mama m.in. nie ma śledziony, ma rozrusznik serca) chemia nie wchodzi w grę, co najwyżej naświetlania.

Moje pytanie - wiem, że pewnie było to już milion razy wałkowane, ale nie mam sił przekopywać się przez setki postów - co mogę Mamie podawać, żeby Ją wzmocnić? Soki, preparaty?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-30, 16:31   Temat: nowotwór?
]Dziękuję za odpowiedź - w poniedziałek Mama ma wizytę. Mam nadzieję, że wygląda to gorzej niż jest naprawdę, ale po pół wieku palenia....
  Temat: nowotwór?
ankah1974@wp.pl

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 12136

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-29, 22:12   Temat: nowotwór?
Dobry wieczór, poniżej wkleję opis TK mojej mamy - lat 70.TK wykonane z powodu utrzymującej się od 3 miesięcy chrypki z dusznością. Czy to musi być nowotwór?


TK klatki piersiowej. Badanie wykonano techniką spiralną, warstwą grubości 2 mm w płaszczyznach poprzecznych, bez podania środka kontrastowego.Pacjentka nie wyraziła zgody na podanie środka kontrastowego.
W szczycie płuca prawego, widoczna jest struktura heterogenna guzowata o wym do ok40x43mm , nieostro odgraniczona na obwodzie , z promienistymi wypustkami, dochodzącymi do opłucnej .Ponadto widoczne są struktury kuliste o śr do 14,16mm , ze zwapnieniem w jednej z nich - węzły chłonne? kilejne zmiany guzkowe?
Ponadto w prawym płucu w płacie dolnym widoczne są rozsiane drobne guzki o śr do 9mm .W lewym szczycie drobne guzki o śr do ok 8mm.
Nadprzeponowo po stronie lewej cienie pasemkowate.
W obrębie śródpiersia i wnęk płucnych uwidoczniono węzły chłonne o śr do 12mm..
Aorta piersiowa ze zmianami miażdżycowymi.
Widoczny układ kostny - zmiany zwyrodnieniowe w odcinkju TH kręgosłupa.
Cień rozrusznika po stronie lewej.
Wn. : Guzowata , podejrzana zmiana w prawym szczycie - do dalszej diagnostyki z oceną hist pat.Ponadto rozsiane zagęszczenia drobnoguzkowe obustronnie .Limfadenopatia .Poza tym jak w opisie. Wskazana konsultacja pulmonologiczna.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group